Czy ktos wie jak naprawic grzałke w bimetalu (pierburg 2e)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Czy ktos wie jak naprawic grzałke w bimetalu (pierburg 2e)

Post autor: Maćkooo » ndz lip 01, 2007 19:34

Witam

Probowalem kiedys naprawic grzałke w podgrzewaczu ssania(tzw bimetal) .
Znajduje sie po prawej stronie gaznika(wiem ze jak ktos wie o co chodiz to jarzy).
Wiec tak napiecie elegancko dochodzi lecz przewod jest odłaczony od bimetalu. Keidys myslalem ze wystarczy polaczyc ten przewod do sprezynki bimetalicznej i bedzie grzało i wyłaczało szybciej ssanie. Niestety po zwarciu sprezynki ( ktora jest oczywiscie pod masa) z napieciem 12V palił sie bezpiecznik i szly iskry. Podejrzewam ze był tam jakis mechanizm grzewczy typu jakas mała grzaleczka.
Jak ktos to naprawil to chcetnie skorzystam z jego porad. Bo jednak cos pali mi duzo a dbam o mendziare (1,6 GL MK2). Jak ktos ma zdjecia sprawnego to tez prosoibym o przesalanie mzoe sam cos wymysle i wtdy ja sie podziele z wami.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lip 01, 2007 21:14

masz tam spiralke grzejna , jest w tej metalowej puszce , jest ona w środku mocowana naokoło na plastikowych łapkach , chodzi o izolacje między obudowa a spiralką , tak samo wyjscie spiralki jest w izolującym plastiku na zewnątrz , widocznie spiralka ma zwarcie między obudową , musisz zdjąc ten metalowy baniaczek i zobaczyć , masz tam jeszcze spręzyne bimetaliczną którą ogrzewa woda z układu chłodzenia , przejmując role spiralki elektrycznej , która jest wyłączana jak silnik uzyska temperature chyba 55 stopni, spiralką steruje termowyłącznik który masz na wężu wodnym



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 344 gości