Pasek rozrządu - ustawienia przy zakładaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
smootny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 23:58
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Pasek rozrządu - ustawienia przy zakładaniu

Post autor: smootny » ndz lip 01, 2007 11:06

witam, wczoraj przekladałem uszczelke pod głowicą, po założeniu nowej teraz chcę założyć pasek rozrządu lecz troszke w warunkach parkingowych niemogę odkręcić koła pasowego z wału korbowego aby poustawiać na znaki. czy jest jakiś inny sposób aby wiedzieć że wał korbowy i wałek rozrządu są w prawidłowej pozycji i założyć pasek ? ?
proszę o pilną pomoc...


mk3
1,8 gt
ABS
94 rok

ewentualnie jak unieruchomić koło pasowe na walekorbowym ażyby sie nie obracało.
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 11:07 przez smootny, łącznie zmieniany 2 razy.


http://www.skrzydlate-chelmno.pl

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lip 01, 2007 11:29

zakładasz ten sam pasek czy nowy , bo nowego nie założysz jak nie zdejmiesz osłony , a żeby zdjąc osłone to musisz zdjąć koło pasowe , ale jak zakładasz stary co był tylko zdjęty z koła zębatego głowicy , to na kole pasowym wału korbowego masz w jednym miejscu nacięcie , które musi sie pokrywac z punktem na kole wałka pośredniego co napędza Ci aparat zapłonowy

[ Dodano: 01 Lip 2007 11:32 ]
koło pasowe jest przykręcone do koła rozrządu na wale , wystarczy włączyć bieg i unieruchomisz to koło , albo zdjąć zaślepke w skrzyni biegów , i przez otwór zablokować koło zamachowe za zęby



Awatar użytkownika
smootny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 23:58
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: smootny » ndz lip 01, 2007 15:48

zakładam stary pasek, na kole pasowym jest nacięcie powyżej po prawej stronie jest koło zębate co ma kropke i nacięcie z opisem OT na kole pasowym wałka rozrządu też jest kropka i nacięcie z oznaczeniem OT na jakie znaki musi być ustawione...?
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 15:49 przez smootny, łącznie zmieniany 1 raz.


http://www.skrzydlate-chelmno.pl

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lip 01, 2007 18:54

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 01, 2007 22:16

Koła od wału i od wałka rozrządu bez problemu ustawisz, ale jak ustawisz koło wałka posredniego bez zdjęcia osłony to nie wiem. Odkręć to jakoś i juz. Nowe śróby kosztują grosze. Chyba że pożyczysz małe lusterko od laryngologa takie co do gardła się wkłada i zajrzysz nim pod dolną osłonę to wtedy ustawisz :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

wojtek.lipski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 19:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wojtek.lipski » ndz lis 02, 2008 19:27

Witam

Co ile mam wymienić pasek rozrządu w Golfie III 1.6 75KM ABU, nie jeżdżę dużo w granicach 20 tys rocznie, ostatnio wymiałem 2 lata temu? Pozdrawiam


Wojtek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 300 gości