doplyw zimnego powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

doplyw zimnego powietrza

Post autor: majekMK2 » sob cze 30, 2007 20:45

witam mam pytanie czy jak zamontowalem rurke od filtra powietrza do przodu zeby wlatywalo zimne powietrze i mam pytanie czy to cos daj bo czytalem o tym ze lepiej na obroty sie zbiera bo nie ciagnie cieplego powietrza od silnika i czy to pomaga wogole te podprowadzenie rurki wysylam wam zdjecie zebyscie zrozumieli o co mi chodzilo???Pozdrawiam Obrazek



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » sob cze 30, 2007 20:52

majekMK2,
To jaasne ze jak jest zimniej to silnik lepiej bedzie chodził :)))
Z ta rurką to ok ale lepiej by było jakbyś jakoś odgrodził puszke filtra od komory silnika !!
Silnik nagrzewa komore ską silnik bierze powietrze ! Albo jakbyś przedłuzył wejście do wfiltra i miał wyprowadzone to gdzieś sprzed auta ! np pod zderzakiem czy coś :)



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob cze 30, 2007 21:00

aha ok.to przedluze bo dzis wlasnie zamontowalem ale byly tylko 0,5metrowe ale da cos narazie taka krutka rurka???I oddziele filter od komory silnika tylko jak bede mial znowu chwilke czasu.



kryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:58
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

Post autor: kryl » sob cze 30, 2007 21:12

Jak widzę masz obudowę filtra z podciśnieniowym sterowaniem.Założyłeś tą rurkę na dolot ciepłego powietrza.Problem w tym ,że po nagrzaniu silnika sterowanie zamknie dopływ powietrza przez tą rurkę ,tak jak zamyka ją przy oryginalnym podłączeniu.To po pierwsze.A po drugie nawet gdyby ten wlot został otwarty, to nad nim jest filtr i on stłumi ewentualny dodatkowy strumień powietrza.Wnioski wyciągnij sam.Ja myślę ,że to grawitacyjne turbo nie zadziała.


Kryl

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 30, 2007 22:39

majekMK2, najprosciej bedzie jak otworzysz sobie puszke filtra powietrza, tam jest taka klapka ktora reguluje jakie powietrze ma byc zasysane. Zablokuj ja w pozycji kiedy łapie zimne powietrze i ta rurka nie bedzie Ci juz potrzebna. Gaziarze cwaniaki robia tak ze blokuja ale tylko na ciepłe bo podobno jak za dozu powietrza w ryjek auto dostanie to potrafi silnik zgasnac na wolnych obrotach. Ja zdlajem ta ich smieszna blokade, zrobilem tak ze ciagnie tylko zimne od przodu auta i golfik normalnie jezdzi. Wiec nie baw sie w rurki ( musialbys je osłonic od silnika zeby zimne ciagło a nie ogrzane , a to juz troszke roboty i czasu itd.) I tak przez ta rurke ciagnie Ci tylko powietrze jak masz zimny silnik, zamierzenie bylo takie zeby powietrze bylo ssane znad kolektora, zeby silnik sie szybciej zagrzewal i nie kulal na zimnym. Ale jak sie zagrzeje to ten termostat smieszny zamyka ciepły znad kolektora i lapie od przodu. moze troszke zamotalem ale jestem juz po kilku bro i do tego 20 godzin prawie na nogach :D. Zablokuj ta klape w filtrze zeby łapało od pcozatku zimne powietrze i wyjdzie na to samo:) Pozdrawiam.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

dolot

Post autor: majekMK2 » sob cze 30, 2007 23:43

aha to spoko to tak zrobie jak znajde chwilke czasu i zobacze reakcje dobrze napisales wiec wszystko zrozumialem to dzieki za info pozdrowionka napisze jak to zmienie i jaki jest efekt



Marcin22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 23, 2007 15:20
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Post autor: Marcin22 » sob cze 30, 2007 23:59

Witam ja mam golfa 2 1,6 i filtr powietrza mam na gaźniku więc gdzie by przyblokowąc tą klapke żeby zasysał zimne powietrze i wchodził lepiej na obroty czy to niezaszkodzi silnikowi... a wogóle stożek coś pomaga w tym wypadku też słyszałem ze musi pobierać zimne powietrze bo na ciepłym moze osłabnąć...
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 00:01 przez Marcin22, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości