Migająca kontrolka od wtrysków w czasie jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Migająca kontrolka od wtrysków w czasie jazdy

Post autor: Marifex » pt cze 29, 2007 20:11

Witam

Jak w temacie GOLF IV AHF 1999 rok w czasie jazdy zapala się kontrolka od wtrysków (dokladnie miga) na komputerze pojawia się jakis komunikat po włosku, potem wszystko wraca do normy Juz tak kilka razy sie stało

Moze wiecie co to moze byc, jak dla mnie cos z wtryskami albo pompa ale moze cos blizej, czego szukac czy to cos powaznego Dodam ze niedawno wymieniałem rozrzad Dzis 1 raz sie tak stało z ta kontrolka

Auto ma moc, zapala normalnie Niby nic sie nie zmieniło ale... cos to oznacza

Prosze o pomoc



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pt cze 29, 2007 20:46

Sprawdź kolego światła stopu. Jak miga kontrolka to najprawdopodobniej to. Może to być włącznik świateł STOP nad pedałem hamulca, albo spalone żarówki. Powodzenia w naprawie. :bigok:


michal0604

Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » sob cze 30, 2007 07:52

mowisz ze swiatła stopu maja cos wspólnego z migająca kontrolka od swiec żarowych?



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » sob cze 30, 2007 09:45

Marifex pisze:mowisz ze swiatła stopu maja cos wspólnego z migająca kontrolka od swiec żarowych?
Sterownik silnika odbiera sygnał z włącznika świateł STOP . Możesz to sprawdzić w następuący sposób: Jak jest wszystko sprawne, podczas jazdy trzymając prawą nogę na gazie naciśnij lewą na hamulec zobaczysz że silnik odrazu schodzi na wolne obr. mimo trzymania gazu. :okej: A najlepiej podepnij się pod vaga nie zaszkodzi. :weedman:
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 09:50 przez michal0604, łącznie zmieniany 2 razy.


michal0604

Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » sob cze 30, 2007 17:50

Nie musialem podpinac vaga

Poprostu spr swiatla stopu i chodzily jak stroboskop (jakies mruganie i to nieregularne)

Wielkie dzieki za pomoc, naprawde nigdy bym na to nie wpadł ze kontrolka od swiec moze informowac o braku stopu
Do tego obeszlo sie bez wymiany czujnika, wyjołem go rozebrałem blaszki przeczyscilem itp. Chodzi wszystko jak nówka :pub:

POZDROWIENIA :okej:

P.S skad wiedziales ze to go boli 4-ka ma jakis problem z tym?
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 17:56 przez Marifex, łącznie zmieniany 1 raz.



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pn lip 02, 2007 09:01

Marifex pisze:Nie musialem podpinac vaga

Poprostu spr swiatla stopu i chodzily jak stroboskop (jakies mruganie i to nieregularne)

Wielkie dzieki za pomoc, naprawde nigdy bym na to nie wpadł ze kontrolka od swiec moze informowac o braku stopu
Do tego obeszlo sie bez wymiany czujnika, wyjołem go rozebrałem blaszki przeczyscilem itp. Chodzi wszystko jak nówka :pub:

POZDROWIENIA :okej:

P.S skad wiedziales ze to go boli 4-ka ma jakis problem z tym?
Nie tylko mk4 od 1998r praktycznie każdy VW ma podpięty wł. świateł STOP pod elektronikę silnika. Pracowałem 3 lata w serwisie VW jako elektromechanik, To co nieco wiem. Cieszę się że pomogłem. Pozdrowienia. :okej:


michal0604

Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » pn lip 02, 2007 15:32

Ja tez sie ciesze ze pomogles :grin: :

I tez Pozrawiam :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości