Falują obroty i gaśnie!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kosmo3104

Falują obroty i gaśnie!

Post autor: kosmo3104 » śr cze 27, 2007 21:12

Witam.
Mam VW Golf III 1.6 95r. Typ silnika: AEE.
Instalacja gazowa II generacji Autronic AL-700.
A oto problem.
Po zapaleniu silnika [zimny] obroty wskakuja na 2800. Spadaja w momencie gdy przegazuje. Ale spadaja do poziomu 650 i faluja. Ale nie caly czas tylko co kilka sekund. Wyglada to tak: obroty wynosza 650 i nagle spadaja do 500 by po 2-4sek. wzrosnac do 650. I tak kilka razy az w pewnym momenice spadaja do zera. Czasami [dosc rzadko] po zapaleniu i przegazowaniu obroty maja poziom 900 i nie faluja.

Dodam ze obroty byly takie od momentu kiedy zostal zakupiony. Okazalo sie ze ma padnieta sonde lambda. Gdy wymienilem [oryginal bosh] silnik na gazie zaczal sie dlawic [jutro jade na regulacje] a na benzynie oprocz niskich obrotow zaczal gasnac.

Wymienione: Silnik krokowy, kopulka+palec, swiece i sonda lambda.

Doradzcie co to moze byc?
Sterownik nalapal bledow? Zresetowac?
Moze jeszcze raz adaptowac krokowca?
A moze to wina instalacji gazowej?

Juz nie mam pojecia w czym problem.
Oczywiscie punkty za pomoc. Zapraszam.



finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: finek » śr cze 27, 2007 21:33

niewiem czy masz tam przepływomierz ale jak masz to morze być to



Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » śr cze 27, 2007 21:50

A OBROTY TAK WARJUJA NA GAZIE

[ Dodano: 27 Cze 2007 21:55 ]
JEZELI TO SIE DZIEJE NA BENZYNIE TO KONIECZNEE JEST CZYSZCZENIE PRZEPUSTNICY,TRZEBA SPRAWDZIC TEZ TPS.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr cze 27, 2007 22:46

A gdzie ty tam masz krokowca? Mam nadzieje, że chodzi Ci o przepustnicę. Pierwsza sprawa to musisz dokładnie napisać jakie jest zachowanie na gazie i opisać póxniej zachowanie na benzynie. Obroty biegu jałowego po odpaleniu (na zimnym) powinny wynosić około 1100 i po osiągnięciu temperatury pracy powinny spaść do 650-750. Możesz podpiąć go pod kompa i sprawdzić czy nie załapał błędów. Trzeba sprawdzić też działanie wsyzstkich czujników. Jeśli wszystko będzie ok sprawdź elektrozawór od pochłaniacza par paliwa.



kosmo3104

Post autor: kosmo3104 » czw cze 28, 2007 07:05

A gdzie ty tam masz krokowca?
Pod obudowa filtra powietrza. A wyglada podobnie do: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=204593779.
Wiec czyszczenie przepustnicy odpada.
Na gazie po wymianie sondy sie posypal tzn. Obroty ciagle faluja w granicach 550-600. Ale to kwestia mieszanki i dzis wyreguluje. A na benzynie zapalam - obroty wzrastaja do 2800 i bardzo powoli opadaja. Gdy nacisne pedal gazu po przegazaowaniu albo spadaja do 900 i sie tak utrzymuja albo spadaja do 650 i co 10-15 sekund opadaja do 500 i po sekundzie lub dwuch wracaja do 650. I tak kilka razy az w pewnym momencie spadaja do 500 i samochod gasnie. Wyglada to tak jakby silnik sie dusil...
Mam nadzieje ze lepiej opisalem niz na poczatku.

[ Dodano: 28 Cze 2007 07:15 ]
A podczas jazdy wszystko jest ok. Nie zamula ma odp. kopa. Tylko na luzie ma takie problemy. W czym problem? Moze cos przy instalce LPG zwalili?



pietia-gce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 22, 2007 19:05
Lokalizacja: mikołów

Post autor: pietia-gce » czw cze 28, 2007 08:44

Długo masz tą instalacje LPG ? byłem kiedyś pytać o gaz do mojego AEE i mówili mi w dwóch warsztatach że jak instalacja to tylko 3-ciej generacji


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84264&start=45]Mój Dragongreen[/url]

kosmo3104

Post autor: kosmo3104 » czw cze 28, 2007 13:22

Instalke mam dwa lata. Sprawowala sie ok. Bylem dzis u swojego mechanika. Podpielismy pod VAG. Wykasowalismy bledy i chcielismy zaadaptowac przepustnice. Niestety wystapil problem tzn. na komputerze pokazywał sie pasek postepu jednak przepustnica nie chciala sie zaadaptowac. czasami pojawial sie blad adaptacji a czasami nie. sprawdzalismy wszystko odlaczalismy odbiorniki pradu i nic...VAG laczy sie z ECU ale nie moze zapisywac danych.
mechanik zaproponowal mi wymiane ECU na jakis uzywany. Czy ECU jest do wymiany?



finek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 11:28
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: finek » czw cze 28, 2007 16:05

Wychodzi na to że tak. poszukaj na alegro



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw cze 28, 2007 16:48

Co istnienia krokowca przy AEE to nie ma czegoś takiego - jest tylko przepustnica a tego z krokowcem mylić nie można. Próbowaliście dokonywać adaptacji z odczepioną linką na przepustnicy? Sprawdzaliście kąt wyprzedzenia zapłonu na kompie? Odczyty z czujnika temp i przebieg TPSu? Przegrywaliscie soft przed adaptacją? Jesli nie wykasujecie wyuczonych błędów bo mechanik nie ma odpowiedniego programu i nie potrafi to najlepiej powiedzieć żeby zmienić ECU. A co mu tam ... to ostateczność
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2007 16:51 przez Jacenty85, łącznie zmieniany 1 raz.



kosmo3104

Post autor: kosmo3104 » czw cze 28, 2007 22:19

Jacenty85 pisze:Próbowaliście dokonywać adaptacji z odczepioną linką na przepustnicy? Sprawdzaliście kąt wyprzedzenia zapłonu na kompie? Odczyty z czujnika temp i przebieg TPSu? Przegrywaliscie soft przed adaptacją? Jesli nie wykasujecie wyuczonych błędów
Wszystko robilismy. Bylem przy tym. Po pewnym czasie adaptacja zakonczyla sie powodzeniem. Problem teraz znow jest taki ze obroty utrzymuja sie na 1100 i faluja do 1400. Na VAG juz zadnych bledow nie ma. Wszystkie nastawy wprowadzone poprawnie. Zero pomyslow...



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt cze 29, 2007 18:01

kosmo3104 pisze:
Jacenty85 pisze:Próbowaliście dokonywać adaptacji z odczepioną linką na przepustnicy? Sprawdzaliście kąt wyprzedzenia zapłonu na kompie? Odczyty z czujnika temp i przebieg TPSu? Przegrywaliscie soft przed adaptacją? Jesli nie wykasujecie wyuczonych błędów
Wszystko robilismy. Bylem przy tym. Po pewnym czasie adaptacja zakonczyla sie powodzeniem. Problem teraz znow jest taki ze obroty utrzymuja sie na 1100 i faluja do 1400. Na VAG juz zadnych bledow nie ma. Wszystkie nastawy wprowadzone poprawnie. Zero pomyslow...
Spróbuj przeczyscic czujnik temperatury powietrza zasysanego, jest wpiety z boku kolektora dolotowego. Ja u siebie w polowce z silnikiem AEE mialem to samo. Po uruchomieniu obroty miałem pod 2tys. Czyszczenie i adaptacja przepustnicy nic nie pomogla. Wyczysciłem ten czujnik ( zwykly termistor ) bo był cały zaolejony i juz czwarty miesiac ciesze sie idealnymi óobrotami. Sprobuj to nic nie kosztuje a nóz pomoze.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pt cze 29, 2007 18:50

Spróbuj przeczyscic czujnik temperatury powietrza zasysanego, jest wpiety z boku kolektora dolotowego. Ja u siebie w polowce z silnikiem AEE mialem to samo. Po uruchomieniu obroty miałem pod 2tys. Czyszczenie i adaptacja przepustnicy nic nie pomogla. Wyczysciłem ten czujnik ( zwykly termistor ) bo był cały zaolejony i juz czwarty miesiac ciesze sie idealnymi óobrotami. Sprobuj to nic nie kosztuje a nóz pomoze.
Kavior

Możesz dać jakieś foto albo namiar na ten czujnik gdzie on sie znajduje bo u mnie sa takie same objawy jak opisuja koledy wyzej.

Tez mam silnik AEE



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » pt cze 29, 2007 19:12

danioo pisze:
Spróbuj przeczyscic czujnik temperatury powietrza zasysanego, jest wpiety z boku kolektora dolotowego. Ja u siebie w polowce z silnikiem AEE mialem to samo. Po uruchomieniu obroty miałem pod 2tys. Czyszczenie i adaptacja przepustnicy nic nie pomogla. Wyczysciłem ten czujnik ( zwykly termistor ) bo był cały zaolejony i juz czwarty miesiac ciesze sie idealnymi óobrotami. Sprobuj to nic nie kosztuje a nóz pomoze.
Kavior

Możesz dać jakieś foto albo namiar na ten czujnik gdzie on sie znajduje bo u mnie sa takie same objawy jak opisuja koledy wyzej.

Tez mam silnik AEE
Na fotce zaznaczony masz czujnik czerwonym kólkiem. Odpinasz wtyczke, odkrecasz dwie srubki na imbusa i wyciagasz czujnik. Zobaczysz ze w tej obudowie na koncu jest wpiety taki mały czerwony termistor. Przedmuchaj go powietrzem albo przetrzyj wacikiem. U mnie był cały w oleju. Jak czysciłes przepustnice to wyciagałes ja cała z auta czy tylko tak z wierzchu ja przetarłeś ? Jesli jej nie wyciagałes to zrób to bo z wlasnego doswiadczenia wiem ze tylko w ten sposob mozna ja porzadnie umyc i widac efekty czyszczenia na obrotomierzu
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2007 19:19 przez Kavior, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob cze 30, 2007 14:42

Nie wyciągałem przepustnicy tylko ja przetarłem wacikami do czyszczenia uszu.

Dzisiaj wyczyszcze jeszcze ten czujnik zobaczymy co będzie.

O tak po za tym to jak odkręcić przepustnicę bo nigdy tego nie robiłem a na samochodach to sie mało znam, golfa mam dopiero 1,5 miesiąca a w dodatku to pierwszy samochód.

[ Dodano: 01 Lip 2007 22:44 ]
Wyczyściłem wczoraj ten czujnik. Jutro jade autkiem to zobaczymy czy mu to pomogło czy nie.

Jak nie pomoże to co? silniczek krokowy?

[ Dodano: 19 Lip 2007 19:07 ]
Wyczyściłem czujnik, przepustnicę, zmieniłem przewody WN, świece.

Problem tkwi nadal.

Jak go rozwiązać??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 327 gości