Cieknie pompa vacuum - waku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Cieknie pompa vacuum - waku

Post autor: jajko » czw cze 28, 2007 23:10

Kolejna z serii usterek ostatnio w moim Golfie. Dziś przy dokładnych oględzinach wyszło, że pompa waku (podciśnieniowa) przecieka. Paliwo kapie na skrzynię biegów, a później spływa po niej w dół. Nie są to narazie duże ilości, ale widać to już. Przecieka w miejscu dokręcenia tego dekielka, nie na łączeniu z głowicą. Czy da się wymienić tam jakąś uszczelkę i po kłopocie, czy jest to bardziej skomplikowane? Mam nadzieję, że nie oznacza to wymiany, bo element jest dość drogi.
Z góry dzięki za pomoc.



marfran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marfran » pn wrz 03, 2007 23:49

Witam wszystkich uzytkownikow forum! To moj pierwszy post.
Teraz do rzeczy. Temat cieknacej pompy zdaniem serwisow VW to raczej nie osobliwosc. Ten problem dotknal rowniez i moje autko - silnik ATD. Jedyne rozwiazanie problemu jakie zaproponowal mi autoryzowany serwis to wymiana pompy na nowa (koszty czesci ok 1100PLN). Producent nie przewiduje zestawow naprawczych do tego podzespolu ;-(, a olej napedowy sie saczy. Moze nie jest tego duzo, ale wystarczy aby okolice ociekaly delikatnie paliwem. Olej napedowy skutecznie niszczy wszelkie podzespoly gumowe, ktore normalnie nie poninny stykac sie z tym medium. W skrajnym przypadku moze to spowodowac nieoczekiwane rozszczelnienie przewodow chlodzacych, ktore przebiegaja w okolicy tylu silnika.
Tu zwracam sie do forumowiczow tak jak kolega JAJKO, czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? Moze ktos juz ten temat przerabial?
Jesli tak to czy znany jest Wam adres zakladu w oklolicach W-wy, ktory podobne przypadki uszczelnia? :bajer:
Z gory dziekuje za Wasze opinie.



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pn wrz 03, 2007 23:58

Spróbuj dokręcić ten dekielek. Rozbierałem taką pompę ale dawno temu. Wydaje mi się o ile pamiętam, że jest tam gumowa uszczelka.


michal0604

marfran
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 23:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marfran » wt wrz 04, 2007 11:21

Po wizycie w aut. serwisie i konsultacjach z mechanikiem z tego serwisu wiem, ze jest oring pomiedzy pompa, a silnikiem. Pozostale uszczelki w samej pompie sa raczej innego typu. Pompa ponoc byla dokrecana (dekle) i widac ze dalej leci. Jedyne rozwiazanie, jakie zaproponowal serwis, jak wczesniej pisalem to wymiana calej pompy.
Musze sprawe chyba wziac w swoje rece, bo wymienic w serwisie to zawsze mozna. Caly problem to to, ze nie widac miejsca wycieku, tylko rozlewisko po calej okolicy (zawirowania powietrza). Sprawa moze byc klopotliwa do zdiagnozowania. Pytam o warsztaty ktore zajmuja sie tego typu historiami powiedzmy profesjonalnie lub co najmniej seryjnie. Zawsze tez moge rozebrac samodzielnie, ale obawiam sie, ze silikonem lub pasta tego sie nie uszczelnia. Sprawa jest delikatna bo calosc wspolpracuje z pompkami wtryskow i zachodzi niebezpieczenstwo zanieczyszczenia i uszkodzenia koncowek.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt wrz 04, 2007 11:30

marfran pisze:Po wizycie w aut. serwisie i konsultacjach z mechanikiem z tego serwisu wiem, ze jest oring pomiedzy pompa, a silnikiem. Pozostale uszczelki w samej pompie sa raczej innego typu. Pompa ponoc byla dokrecana (dekle) i widac ze dalej leci. Jedyne rozwiazanie, jakie zaproponowal serwis, jak wczesniej pisalem to wymiana calej pompy.
Musze sprawe chyba wziac w swoje rece, bo wymienic w serwisie to zawsze mozna. Caly problem to to, ze nie widac miejsca wycieku, tylko rozlewisko po calej okolicy (zawirowania powietrza). Sprawa moze byc klopotliwa do zdiagnozowania. Pytam o warsztaty ktore zajmuja sie tego typu historiami powiedzmy profesjonalnie lub co najmniej seryjnie. Zawsze tez moge rozebrac samodzielnie, ale obawiam sie, ze silikonem lub pasta tego sie nie uszczelnia. Sprawa jest delikatna bo calosc wspolpracuje z pompkami wtryskow i zachodzi niebezpieczenstwo zanieczyszczenia i uszkodzenia koncowek.
w razie czego mam pompe vacum 30 tys przelotu, kupiona była nowa w ASO
sprzedam z checią


www.vrservice.pl

viras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 21, 2010 11:34
Lokalizacja: zielona góra

Post autor: viras » wt lut 09, 2010 15:27

Witam, czy wie może ktoś jak uszczelnić pompę vacum pod tym czarnym dekielkiem?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości