zaczal klekotac jak diesel i kopci 1.3 2G

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmaarriiaann
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 28, 2007 02:53
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

zaczal klekotac jak diesel i kopci 1.3 2G

Post autor: mmaarriiaann » czw cze 28, 2007 22:08

Witam !!!
Wiem ze w szukajce idzie poczytac ale zawsze czegos zabraknie, dlatego opisuje jak to u mnie wyglada :grrr:
Moze z tydzien temu albo dwa jadac do pracy, silnik juz mial dobra temp, slyszalem stukanie slabe pozniej mocniejsze ale ucichlo. pomyslalem ze to moze "szklanki" bo to chyba normalne w golfikach.Czestotliwosc stukania zmieniala sie tak jak obr silnika.
Dzisiaj jadac do pracy stukalo mi prawie cala droge tzn 25km a dokladniej stukanie wygladalo tak: po odpaleniu uslyszalem to co kiedys pomyslalem ze znow przestanie ale nie przestalo. stukanie dobiega gdzies z okolic pokrywy zaworow, stuka (klekocze) jest tak jak ostatnio czestotliwosc tego stukania jest taka jak obroty silnika tylko ze to stukanie raz jest glosne raz bardzo glosne raz cichsze a czasem nawet przestaje na chwile po czym znow zaczyna do tego zauwazylem jak cofalem dzis na parkingu ze strasznie kopci jak sie doda gazu a na wolnych obr tak lekko.
Wiem ze takie opisywanie to nie to co jak ktos uslyszy ale moze ktos tak mial :grin:
pozdrawiam i czekam na jakies info od czego zaczac, co to moze byc, i ile kosztowac



gajczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 20:20
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: gajczak » czw cze 28, 2007 22:43

Witam
klekotanie diesla u mnie znikło (1.6) po wymianie wszystkich regulatorów zaworów (jedni mówią wymieniać tylko te co zużyte inni radzą wszystkie)
mechanior wymienił mi jeszcze pasek rozrządu, jakiś simering w środku, uszczelke pod deklem, poustawiał to i owo i skasował mnie na 650 :kac:
chyba dużo ale co zrobić nie było czasu na zabawe samemu (jeszcze bym coś sknocił)
Ale teraz silniczek śmiga ... :D przyjemnie posłuchać (ciekawe jak długo...)

został mi jeszcze do zrobienia elektroniczny nastawnik przepustnicy w 2ee i będzie w miarę OK
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2007 22:45 przez gajczak, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam
gajczak

Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » czw cze 28, 2007 23:00

POWINNES WYMIENIC SZKLANKI I TO W MIARE JAK NAJSZYBCIEJ BO JAK TAK DLUZEJ POJEZDZISZ TO ZJEBIESZ WALEK ROZRZADU.NA SZKLANKI WYDASZ OK 30ZL ZA SZTUKE



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 341 gości