[Golf3] GAŚNIE NA WOLNYCH OBROTACH - ***POMOCY***

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jojo_ns
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 17, 2005 08:31
Lokalizacja: NS
Kontakt:

[Golf3] GAŚNIE NA WOLNYCH OBROTACH - ***POMOCY***

Post autor: jojo_ns » czw maja 12, 2005 08:25

Siema mam golfa3 benzyna 1.6 i mam znim cholerny problem gaśnie mi na wolnych obrotach. A mnianowicie sytuacja przedstawia się tak, gdy odpalam silnik chwile idzie elegancko dopiero po chwili zaczyna się dławić albo odrazu zdycha. Byłem u mechanika to mi powiedział że trzeba powymieniać świece i wyczyścić go no to kazałem mu to zrobić. Skosił 170zł a auto dalej gaśnie i niewiem co z tym zrobić. Pytałem się go czy to może przez czujnik temperatury tak się dzieje to powiedział że to niema nic do rzeczy że czujnik jest tylko od wskazywania jaka jest temperatura. Co byście mi radzili zrobić w tej sytuacji???


[url=http://www.jumla.pl/][b][color=black][size=100]Ogłoszenia Nowy Sącz[/size][/color][/b][/url]

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw maja 12, 2005 10:50

Co do czujnika sie nie zgodze. Czujnik podaje temp. na wtryskiwacze do ustawienia kata wyprzedzenia.
Jak odlaczylem przypadkowo, to mialem problemy rano z odpaleniem, a jak dodawalem gazu, to silnik przygasal i nagle wchodzil na wysokie obroty.
Nie wiem, jest mnostwo rzeczy ktore decyduja o tym, poczawszy od filtra paliwa, powietrza, sondzie lambda i silniczku krokowym od biegu jalowego.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » czw maja 12, 2005 11:00

Ja mam troche inny problem, ale podobny :)

Mi obroty faluja !!

dopiero jak nim dlugo posmigam to przestaja

moja obserwacja jest taka, ze gdy stoi na sloncu, gdy jest cieplo, silnik mocno rozgrzany to wszystko jest ok.

wymienilem swiece, filtry, sonde lambda, kopolke, czyscilem silnik krokowy i nadal to samo.

Ma ktos jakis pomysl ????

Aha, na zimnym silniku jest ok, bo chyba dziala ssanie, ale po przejechaniu jakiegos kilometra lub dwuch sie zaczyna.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » czw maja 12, 2005 13:41

U mnie taki problem rozwizala wymiana sondy lambda. Jedz na diagnostyke komputerowa przynajmniej bedziesz wiedzial na czym stoisz.



Awatar użytkownika
jojo_ns
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw lut 17, 2005 08:31
Lokalizacja: NS
Kontakt:

Post autor: jojo_ns » czw maja 12, 2005 17:43

A nie orientujecie się ile może kosztować wizyta w stacji diagnostycznej mam namyśli z cały przegląd z wymianą oleju płynu hamulcowego, kierowniczego, chłodniczego no i wszystkiego takiego co się robi na corocznym przeglądzie. Ile to może wszystko kosztować tak mniej więcej bo to będzie moja pierwsza wizyta i niemam zielonego pojęcia ile hajsu potrzebuje. !!!


[url=http://www.jumla.pl/][b][color=black][size=100]Ogłoszenia Nowy Sącz[/size][/color][/b][/url]

Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » czw maja 12, 2005 18:06

u nasz w przemyślu diagnoza kompa to ok 15zł, ale podejzewam ze tylko ci sie czujnik cieczy w rozdzielaczy w głowice zegsuł i takie cyrki ci sie robią, bo on nietylko pokazuje temp. ale i steruje silnikiem krokowym , i zapłonem



Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » sob maja 14, 2005 00:32

bylem na diagnostyce komputerowej, nic nie wykazala.

a ile kosztuja takie czujniki do temperatury ?? bo ja tez to obstawiam

te cyrki z falowaniem wystepuja na lekko rozgrzanym silniku, po dluzszej jezdzie ustepuja.


co mi jeszcze radzicie??? poza czujnikiem cieczy

pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości