Olej w filtrze powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Olej w filtrze powietrza

Post autor: booster » czw cze 28, 2007 19:27

Witam koledzy,
Na zdjeciu ponizej wysylam fotke filtra, ktory jak rozumiem dotlenia silnik powietrzem z zewnątrz.
Otóż problem jest widoczny - ślady oleju na ściankach komory.
Filtr cały upaprany z oleju, wlot do przepustnicy tez posiada slady oleju.
Co moze byc przyczyną, co mam zrobic ?

Duże zdjecia przepustnicy: :dol:
http://members.lycos.co.uk/panmareczek/ ... tnica1.JPG
oraz
http://members.lycos.co.uk/panmareczek/ ... tnica2.JPG

Pozdrawiam i z góry dzięki
MAREK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2007 20:19 przez booster, łącznie zmieniany 1 raz.


>>> GRUPA OPOLSKA <<<

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw cze 28, 2007 19:42

Ja zawsze jak kupuję autko jeżeli jest to benzyna patrze czy w przepusticy nie ma oleju czy przy odpaleniu nie pojawia się tam dymek. Jezeli tak to odpuszczam sobie autko. Jezeli wykluczymy nadmiar oleju przedostajacy sie przez odmę ( co może tez objawiac sie przedmuchami ze skrzyni korbowej ) oznacza to ze silniczek bedzie wymagał małego remontu- przynajmniej góry. Trzeba sprawdzić cśnienie, podejrzewam ze zawory ssące nie sa już za bardzo szczelne i częśc kompresji idzie do góry. Głowica i góra silnika wg mnie do regeneracji.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw cze 28, 2007 20:08

Witam
Miałem identyczny problem a nawet jeszcze olej tryskac powinien ale zalatwilem to prostym sposobem. Kupilem male siateczki miedzinae ktore wsadzielm do odmy. Teraz juz olej nie tryska do gaznika. Aha wlot od odmy zatkalem a wylot puscilem swobodnie w kierunku silnika. Takie siateczki mozna kupic w motoryzacyjnym . Nazywa sie to "tłumik płomieni" . Srednica ok 1 cm długosc 3cm. Wykonanne jak juz pislaem z miedzi. Mysle ze toi jedyny sensowny sposob gdyz tak autko bedzie mulilo gdyz olej spala sie wraz z paliewem. Sprobuj zobaczysz to dziala. Jak chcesz to mozesz ta odme puscic do gaznika ale obudowy filtra ale pamietaj jak sie auto nagrzeje to olejk zacznie parowac i sladowe ilosci po jakims czasie znajdziesz na filtrze. Ale jak chcesz to wlot zostaw otwarty w jakims kierunku a dziure od oddmy zatkaj
Powodzenia :DD
Mzoe to nei jest profesjonał ale działa :DD

[ Dodano: 28 Cze 2007 21:27 ]
Aha i jeszcze jedno dzieki koledze teraz wiem Nie wolno zatykac odmy!!! Mozna jedynie ja przytkac ale nie całkiem zatkac. Zrob tak jak ci napisałem ale włoz maxymalnie 2, 3 siateczki.
:))


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

kryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr mar 14, 2007 08:58
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

Post autor: kryl » czw cze 28, 2007 21:59

Przy takich objawach, do zrobienia (wymiany) uszczelniacze zaworów.


Kryl

Luca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn cze 25, 2007 22:33
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: Luca » czw cze 28, 2007 22:05

olej wydostajacy sie z odmy swiadczt o przedmuchach silnika,czyli kolego masz silnik do remontu



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pt cze 29, 2007 17:17

Luca pisze:olej wydostajacy sie z odmy swiadczt o przedmuchach silnika,czyli kolego masz silnik do remontu
nie zgadzam sie z tym w zupelnosci , przez odme zawsze bedzie dostawac sie mgielka olejowa d ukaldu ssacego zwlaszcza ze odoloejacz o ile jest ma juz kilka lat, gdyby byly mocne przedmuchy silnika to przez odme by prawie ze sikalo olejem nie mowiac juz o bagnecie :pub:
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2007 17:18 przez silent_rob, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
booster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 16:15
Lokalizacja: pow. Kluczborski
Kontakt:

Post autor: booster » pt cze 29, 2007 23:25

Wymieniam olej co okolo 15 tys. km., mechanik przy wymianie oleju zawsze zachwala ten silnik, że "nie bierze oleju", a jesli juz to "symbolicznie". Tym autem zrobilem juz ponad 45tys. km. przez 2 lata. Problem oleju w filtrze znam od początku posiadania auta, samochodzik ma "buta", spadku mocy nie ma w czasie jazdy.
Ale fakt jest nie zaprzeczalny, jak nie zrobie remonciku silnika to daleko nie zajade.

Dzieki za wskazówki koledzy !! :pub:


>>> GRUPA OPOLSKA <<<

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » sob cze 30, 2007 10:04

booster pisze:jak nie zrobie remonciku silnika to daleko nie zajade.
a po co remont od razu ? sprawdz wpierw kompresje jak bedzie dobra to napewno nie bedzie to wina przedmuchow w skrzyni korbowej. wpierw pobadaj kompresje i stan odmy a pozniej mysl o remoncie ;]
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 10:07 przez silent_rob, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 321 gości