Traci moc przy gazie w podlodze, po odjeciu jest lepiej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trutil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2007 11:19
Lokalizacja: Łagiewniki
Kontakt:

Traci moc przy gazie w podlodze, po odjeciu jest lepiej

Post autor: trutil » czw cze 28, 2007 11:22

witam wszystkich pisalem na forum strefyGTI i nikt nie znal recepty na to co dzieje sie z moim GTI jest takie cos ze jak sie dociska gaz do podlogi to jakby go zamykalo a jak odciagne gaz to odrazu czuje przyspieszenie lepiej ciagnie tak samo jak jade sobie spokojnie wrzycam 2 i daje gazu jest takie przymulenie szarpniecie i pozniej wchodzi na obroty chlopaki pisali ze moze nieszczelny dolt wszystko posprawdzalem jest ok pozniej ze wkladka od filtra mam k&n taka czerwona wiec tez jest ok ja podejzewam sonde lambde ze nie podaje wlasciwej mieszanki i robia sie takie cyrki ale to tylko podejzenia nie wiem co o tym myslicie prosze o jakies odp pozdro VW frorever
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2007 12:53 przez trutil, łącznie zmieniany 1 raz.


TRUTEK

kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » czw cze 28, 2007 11:36

a może sprawdź linke od gazu?


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » czw cze 28, 2007 11:52

Tak na oko ciężko powiedzieć, może być zbyt niskie ciśnienie paliwa trzeba by zmierzyć. Kumpel miał dokładnie takie same objawy w Vento 2.0 ADY i tam winny był przepływomierz, pomogło jego wyczyszczenie bo się blokował. Chyba bez wizyty u dobrego fachmana się jednak nie obędzie. Zycze szybkiego rozwiązania problemu


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Marooo9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: wt gru 27, 2005 21:57
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Marooo9 » czw cze 28, 2007 11:53

A zagazowany ten GTi?? :bajer: :bajer:



trutil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2007 11:19
Lokalizacja: Łagiewniki
Kontakt:

Post autor: trutil » czw cze 28, 2007 13:31

nie nie jest zagazowany i nigdy nie bedzie :hehe: przeplywka powiadacie a jak moge ja sam doprowadzic do czystosci czy lepiej nie brac sie za to i pojechac do jakiegos zyda ktory bedzie zdzieral kase a niebedzie wiedzial o co chodzi juz mialem tak nie raz oooo GTI to odrazu kase targa :smoke:

[ Dodano: 28 Cze 2007 13:33 ]
a jesli chodzi o cisnienie paliwa to dokladnie jakie powinno byc??


TRUTEK

Marooo9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: wt gru 27, 2005 21:57
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Post autor: Marooo9 » czw cze 28, 2007 13:59

na twoim miejscu sprawdziłby dokładnie dolot powietrza zaczynajać od puszki poprzez rure i wszystkie podcisnienia bo z tego co pisezesz to wynika ze silnik dostaje za duzo powietrza a jezeli dolot jest ok to komputer dobiera złe prpoprcje mieszance czego przyczyna moze leżec po stronie sondy ale i róniez przepływki, nie radze jednak rozbierac ją samemu w 2E masz taki palec na płytce wyglada jak potencjometr i jak go przy czyszczeniu uszkodzisz to masz po ptakach.
Jak sprawdzisz dolot dokładnie to najlepiej zajedz gdzies gdzie ci podepną sie pod kompa i sprawdzą mieszanke



trutil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2007 11:19
Lokalizacja: Łagiewniki
Kontakt:

Post autor: trutil » czw cze 28, 2007 15:14

dolot sprawdzalem rura jest jak nowka nie jest sparciala ani nie ma dziurek jak z reszta to nie wiem mam jeszcze sportowa wlkadke K&N taka odchudzona i czerwona nie bede ruszal przeplywki wiem ze to delikatna sprawa jutro jade do kumpla ktury pracuje w salonie vw ma program diagnostyczny VAG ale nie wiem czy da rade to sprawdzic ale powiem wszystko co mowiliscie chlopaki narazie wielkie dzieki zaczynam dzialac i nabiezaco bede pisal co i jak.
p.s ja tez myslalem o sondzie ze podaje zle mieszanki i to ona robi takie cyrki nieraz mi pokazuje kosmosy jak odpale np pokazuje 13 15 raz nawet 23 litry ale to napoczatku jak zresetuje jakby wracala do normy jak jade na trasie 90 to pokazuje 5.5 5.6 ale ma tez takie motywy ze jak sie np. zawiesi na 6.5 czy 7,6 to tak zostaje jak zresetuje znowu pokazuje cos innego apropo kompa koles podlaczal go pod kompa na postoju bylo spalanie 0,2L/100 mniej niz diesel a przy wcisnieciu gazu wychylal na 1l/100 wiec jakas zawila sprawa


TRUTEK

mikro1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob sty 20, 2007 17:41
Lokalizacja: Bergen
Kontakt:

Post autor: mikro1982 » czw cze 28, 2007 15:54

Trutek ,mam ten sam problem ,u mnie komputer po odpaleniu pokazywal nawet 36l!
a od tygodnia jest 11 - 11.2 nonstop. Bede wdzieczny jak napiszesz co pomoglo w Twoim przypadku, jakby niebyło jest to mój punkt bazowy.
pozdrawiam



trutil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 28, 2007 11:19
Lokalizacja: Łagiewniki
Kontakt:

Post autor: trutil » czw cze 28, 2007 16:16

ok nie ma sprawy jak tylko ten problem sie rozwiaze bedzie opis na forum co i jak bylo nie tak przyda sie nie tylko mi pozdro VW FOREVER


TRUTEK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości