Nie ma świateł stopu, wypala bezpiecznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nie ma świateł stopu, wypala bezpiecznik

Post autor: chosen » czw cze 28, 2007 11:35

Otóż zaczeło się to wczoraj, przekręcam kluczyk, a tu mi spryzkiwacz przedni caly czas dziala, musialem nacisnąć tak jakbym go chciał włączyć, to się wyłączył - zdziwiło mnie to.
Wczoraj wieczorem wracam od dziewczyny, patrze, a tu cos ciemno za mną jak wciskam hamulec, mysle - bezpiecznik. Dzis rano patrze, no rzczywiscie, tylko ze tam idzie 10A bezpoiecznik, nie miale mtakiego, wkladam wiekszy, wciskam hamulec BACH, przepalony i juz sie wkurzyłem ...ALe nic, włozylem najwiekszy jaki miałem - 30A, i co ?? bach i po nim! ?

Co się mogło stać, swiateł stopu niemam, PILNE HELP :/
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2007 12:52 przez chosen, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw cze 28, 2007 11:51

chosen pisze:Co się mogło stać, swiateł stopu niemam, PILNE HELP :
sprawdz najpierw wyłacznik stop na pedale hamulca czy nie robi zwarcia a nastepnie przeczysc sciezki w lampie tył nie ulega watpliwosci jest zwarcie !!!!!!!



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw cze 28, 2007 11:52

Witam
Jezeli bezpioecvznik sie pali to bojetnie jaki on jest i tak pojdzie jesli jest zwarcie na kaelkach. Sporawdzx czy gdzis nie ma porzetarcia . U mnie było tak z silniczkiem tylnych wycieraczek. Na gumie łaczacej klape z autem poszły 2 kabelki . I sie dzialao zmieniam bezpiezcik właczam i bach. Wiekszy identyczna sytuacja. Musisz spradwzic gdzie tam ida kable ewentualnie gdzie sa pozginanne i wtedy powino sie wszystko wyjasnic. Ewentualnie moze w samym kloszu moze sie robic zwarcie . Ale mysle ze na 99% to przetarty kabel.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » czw cze 28, 2007 12:20

wyviaghnij zarowki stopu wsadz bezpiecznik i nacisnij hamulec czasem sie tak zdaza ze zarowka robi zwarcie nawet kiedy sie pali


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pt cze 29, 2007 01:08

hmm, przyczyna myslalem ze zlokalizowana, poniewaz rozebrałem dzis te plastiki z pod spodu i dostalem sie do kabla tego od hamulca i tej wtyczki do tego urządzonka, plastikowego, chyba tego całego automatu czy cos, w kazdym razie tam (chyba po to ze mam 3 swiatlo stopu) jest wpięty w czarny kabelek jeszcze jeden bezpiecznik miedzy wlasnie tą wtyczką,a bezpiecznikiem w skrzynce. Był on zakręcony taśmą Izolacyjną. Wymianiłem go, i przez to juz sie ten w skrzynce nie palił. I patrze, swiatła są. i Jest gitarra!
Tylko ku mojemu zdziwnieniu, dojechalem do domu, postawilem samochod. Potem wsiadam wieczorem, odpalam samochod, bach niemam stopu :|, wymienilem bezpiecznik, przejechale mjakleis 5 km, pach znowu niemam.....

I o co tu chodzi, mozliwe ze z tymi kabelkami sie cos poprzecierało ? bo jeszcze zdarza sie ze nagle mi sie zpryzkiwacz włącza z wycieraczkami, albo włączam funkcje MFA a tu mi spryskuje przednia syzba i wycieraczka chodzi :/

Jeszcze sprawdzilem takie cos, uderzylem lekko pod kierownicą, w ten plastik, to sie włączyl spryskiwacz i wycieraczka :D

Jutro moze odkrece kierownice, wszytskei plastiki, i posprawdzam wtyczki i wszytskie kabelki ...


Ma ktoś jakiś pomysł?


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 335 gości