dziwne dudnienie podczas hamowania?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

dziwne dudnienie podczas hamowania?

Post autor: JakubMK3 » śr cze 27, 2007 17:17

hello,
proszę o opinie na temat dziwnego dudnienia podczas szybkiego hamowania z dużej prędkości np. 120km/h do 30km/h na odcinku ok. 200-300m. ten dziwny dźwięk "dudnienia" wydobywa się na 100% z hamulców - żadko tak hamuje gwałtownie i dlatego się chciałem zapytać czy to normalne?
napisze tylko tyle że :
- stan tarcz to 10mm
- stan klocków w skali od 0-10 oceniam na 5.

jeżeli to wina kolocków to okej wynieniam je i po sprawie ale jeżeli to wina czegoś innego to proszę o opinie!!!

dzięki - pozdrawiam



Awatar użytkownika
krzych8419
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:56
Lokalizacja: Z nad Lubszy
Kontakt:

Post autor: krzych8419 » śr cze 27, 2007 17:29

jesli były kiedys nie prawidłowo wymienione klocki ham. wówczas tarcze , tarcza moze byc minimalnie krzywa co powoduje dudnienie (zły dobor klocków lub załozenie ich na nie przetoczonom tarcze moze to zpowodowac poprzez rozgrzewanie jej do wysokiej temp. tarcza traci swoje własciwosci twardosci itd. moze sie równierz kruszyc po małym kawałeczku po takim przegrzaniu{stare ranty , wszystko wyglada ok.ale jest to bardzo złudne})
Zprawdz czy nie ma na tarczach kolorowych odbarwien
warto terz zprawdzic łozyska z przodu , miałem taki przypadek ze nic nie było słychac podczas jazdy (zadnego szumu) a było bicie na łozysku podczas hamowania i ono okazało sie cała przyczyna tego "zamieszania"
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2007 17:35 przez krzych8419, łącznie zmieniany 2 razy.


G.Ł.O.Ś.N.Y

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » śr cze 27, 2007 17:43

czyli reasumując na wszelki wypadek można wymienić:
- tarcze
- klocki
- łozyska??
tak też zrobię ale pod koniec miesiąca jak bedzie więcej kasy.
dzięki za pomoc.
a powiedz mi tak szczerze czy na razie mogę jeździć z takim układem hamowania?
dzięki. pozdro



Awatar użytkownika
Ivanhoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 07, 2005 20:34
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Ivanhoe » śr cze 27, 2007 17:47

witam. sprawdź też stan zawieszenia przedniego tj. elementów metalowo-gumowych: tuleje, łącznik stabilizatora itp. ja też miałem objaw dudnienia przy hamowaniu z dużych prędkości odczuwalny na kierownicy i pedale hamulca. początkowo myślałem że to krzywe tarcze. przetoczyłem je z 2-3 razy, ale objawy dudnienia nie wystąpiły. dopiero po wymianie w/w elementów dudnienie zniknęło. ale mogą to być, jak kolega wcześniej napisał, krzywe tarcze. z tego co piszesz wychodzi że nie są już zbyt grube...



Awatar użytkownika
krzych8419
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:56
Lokalizacja: Z nad Lubszy
Kontakt:

Post autor: krzych8419 » śr cze 27, 2007 18:14

Mozna tak jezdzic tylko ostroznie i unikaj gwałtownych hamowan , napewno przyczyna tkwi w którys z elementów które opisalismy w temacie, zprawdz najpierw dokładnie wszystko i dopiero wymieniaj po co robic dodatkowe koszty ,
No chyba ze chcesz miec wszystko zrobione na "cacy" to nie zapomnij zeby wymieniac na elementy dobrej klasy
Napisz jak uporałes sie z problemem
Pozdro


G.Ł.O.Ś.N.Y

JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » śr cze 27, 2007 20:39

dzięki za porady w najbliższych dniach będę się za to brał, zacznę od klocków hamulcowych i tarcz.

do usłyszenia

pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 346 gości