czy to mozliwe zeby polo 1.0 palilo ponad 7 l bezn?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomq7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 27, 2007 10:38
Lokalizacja: Zamość

czy to mozliwe zeby polo 1.0 palilo ponad 7 l bezn?

Post autor: tomq7 » śr cze 27, 2007 10:47

czy na trasie czy nie to i tak ponad 7 litrow na 100 km. rocznik polo 96.
a mimo wszystko jezdze ekonomicznie. bez bagazu itd.
chcialem sprawdzic spalanie komputerowo ale mechanik nawet sam przyznal ze nie ma sensu.
ile wasze palą?



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr cze 27, 2007 10:51

a ile bys sie spodziewal po 45/50PS małej pojemnosci i dosc ciezkiej budzie na taki silnik??

mnie zawsze rozbraja ludzie ktorzy mysla ze mała pojemnosc to malo bedzie palic ;)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr cze 27, 2007 10:55

Co dziesiąty polski kierowca nie wie, co wpływa na wielkość zużycia paliwa w jego aucie.



Tylko co trzecia osoba siedząca za "kółkiem" zdaje sobie sprawę, że spalanie łączy się z ostrością jazdy, co czwarty że z prędkością poruszania się po drodze, a co szósty że ze stanem technicznym samochodu. Informacje te zawarte są w raporcie Shella „Oszczędne tankowanie” – pierwszego w naszym kraju badania znajomości i przestrzegania zasad ekonomicznej jazdy, wykonanego przez TNS OBOP.
Okazuje się, że kierujący pojazdami najczęściej wskazują jako czynnik mający wpływ na ekonomiczną jazdę płynność poruszania się auta, bez gwałtownego hamowania i przyspieszania (33 proc.), jak również na określoną, niezbyt szybką prędkość (27 proc.). Inne czynniki, które wymieniali pytani w trakcie badania to dobry stan techniczny samochodu (16 proc.), warunki na Fot. Maciej Pobocha drodze (w tym przypadku rozumieli zarówno organizację ruchu jak i warunki atmosferyczne – 16 proc.), parametry pojazdu, wynikające z jego konstrukcji (15 proc.) oraz szeroko rozumiana „umiejętna i właściwa jazda” (15 proc.)
Na jakość paliwa wskazało 13 na 100 kierowców, a na stan nawierzchni dróg – 12 na 100. Wśród pozostałych zależności przywoływanych przez kierowców pojawiały się: dobry stan opon (9 proc.), dostosowywanie biegu do prędkości (9 proc.), rodzaj instalacji paliwowej (diesel lub autogaz – 8 proc.) oraz charakter jazdy – w mieście czy na trasie (6 proc.).
Jak wykazała ankieta nasi kierowcy najmniej wiedzą o wpływie obciążenia i aerodynamiki pojazdu na zużycie paliwa. Na masę lub ładunek wskazało tylko 3 na 100 kierowców. Nikt z uczestników badań nie łączył spalania z zamontowanymi bagażnikami dachowymi lub otwartymi oknami podczas jazdy. Nie wymieniano jako czynników zwiększających spalanie – rozgrzewanie silnika przed wyruszeniem w drogę lub jego gaszenie podczas postoju np. w korku lub przed przejazdem kolejowym.
Jak się okazało co trzeci kierowca nie zamyka okien podczas jazdy, co czwarty nie zwraca uwagę czy w bagażniku są zbędne ładunki. Co piąty pytany przyznawał się, że nie prowadzi płynnie pojazdu i tyle samo nie wyłącza silnika podczas dłuższego postoju. Ponadto 11 na 100 nie serwisuje regularnie samochodu, a 9 na 100 nie sprawdza ciśnienia w oponach. Spośród badanych 7 proc. nie przestrzega stosowania właściwego oleju oraz nie stosuje paliw dobrej jakości.
Autor: Tadeusz Belerski

[ Dodano: Sro Cze 27, 2007 10:58 ]
http://digitalizer.republika.pl/ecodrive/



Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » śr cze 27, 2007 11:25

mi arosa w miare swieza ale 1 wydanie palila 8-9 jak nia jezdzilem przez miesiac, czy to miasto czy trasa, ale but byl zeby chociaz troche jechala, przypuszczam ze to ten sam silnik



Cygan i Mena
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Cygan i Mena » śr cze 27, 2007 15:31

my kiedyś mieliśmy maluszka, i możecie wierzyc lub nie ale czasem nawet i 10 spalił (na miescie)

tak więc nie dziwi mnie że twoje polo pali 7l



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » śr cze 27, 2007 15:48

no uwazam spalanie na tym poziomie za jaknajbardziej normalne.Mojemu kumplowi sejczento 900 ktore jest w dodatku duzo lzejsze od polo pali 7, czasami w miescie nawet 8/100 wiec twoj wynik to standard. Pewnie przeczytales w jakiejs madrej gazecie ze srednie ma na poziomie 5,5 albo cos w tym stylu ale tes srednie zawsze sa zanizone a w zyciu bywa zawsze inaczej. co innego yariska ale to inna gadka.
pozdrawiam


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr cze 27, 2007 16:02

jak dla mnie spalanie normalne dla tego samochodu :)))
dziejo, fajny wykład :)) i fajnie sie czytało :) z tym ze ja wiem co powoduje większe slapanie ale i tak warto było poczytać :DD



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości