[mk3] Przy montazu alarmu powstaly problemy!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[mk3] Przy montazu alarmu powstaly problemy!!

Post autor: Panther » pt maja 13, 2005 14:18

Witam.
We wtorek oddalem autko do warsztatu w celu zalozenia alarmu. Mam pneumatyczny zamek centralny, eletr. szyby i szyber. Po podlaczeniu alarmu bylo wszystko ok. Do momentu jak mial juz zamiar zakladac modul do domykania szyb zaczely sie problemy. nie wiem co sie dokladnie stalo ale szyberdach nie chce sie chowac, podnosi sie do gory ale nie wjezdza pod dach. Przestala dzialac lewa szyba, dodam ze jest to model 3-drzwiowy. Kolejna rzecza jest to ze pompa od centralnego zaczela sie zacinac. Wywalila sie funkcja komfort ktora domykala szyby i szyber po przekreceniu kluczyka. Ale wracajac do szyberka to jak go troche podnieslismy to sie otworzyl. Co moze byc przyczyna ze nie chce otwierac sie bez mojej pomocy szyber???pomozcie, aha, dodam ze kumpel zasugerowal mi ze to ciegno.pzdr



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » pt maja 13, 2005 14:40

Ja w takim wypadku odlaczylbym najpierw to co dodales i sprawdzil czy wszystko jest ok tak jak bylo na poczatku.
Nie wiem co to moze byc, ale sa to dziwne oznaki, uklad domykajacy szyby powinien przeciez dzialac.

Zapytam jeszcze ile ciebie kosztowalo zalozenie alarmu.
Ja tez nie mam, i moze bym sobie zalozyl. Bo takim "golasem" troche strach po polskich drogach jezdzic.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » pt maja 13, 2005 14:53

Tzn powiem ci tak. Alarm zostal odlaczony i tez nie dzialalo. Podobno jak mi kumpel powiedzial to nie zostal rozlaczony silniczek od szybera jak sie odtwieral i zrobilo sie przeciazenie i wywalilo cos w tej funkcji komfort. Juz mam prawie wszystko zrobione, jeszcze tylko czekam na modul lewej szyby bo kumpel wzial go do przejrzenia. A szyber nadal nie chodzi:(

Jezeli chodzi o koszt to: tu jest taka troche inna sytuacja bo prae razy wlasnie ten znajomy mi pomogl jak cos mi sie zrabalo w aucie. Pare razy holowal i takie tam. Nie mowie juz o tym jak stalismy w zimie 4 godziny na stacji i rozebral mi pol tap[icerki bo nie chcial odpalic. Ogolnie za alarm, czujki, syrene, rozne moduly wstrzasowe i jakies przechylowe, immo dodatkowy to wyszlo mnie ze wszystkim 500zl moze troche sporawo jak za alarm ale to jest taka umowa miedzy mna a nim ze mi wczesniej pomagal. pzdr



Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » wt maja 17, 2005 19:14

Jeszcze troche podraze ten temat. :bigok:
Centralny mi dzialal okolo 5 godzin. Wszystko bylo ok. zalaczal sie alarm i zamykaly wszystkie drzwi. Po czym zalczylem alarm zamknely sie drzwi ale pompa nie przestala chodzic. musialem szybciorem otwierac z kluczyka zeby odlaczyc pompe od centralnego. Teraz nawet nie dziala mi centr. z kluczyka. Pomozcie ludzie. Mam alarm Anakonda i moje pytanie brzmi czy potrzebny jest dodtakowy modul sterujacy centralnym zamkiem skoro mam centralny zamek. I czy wystarczy sie alarmem podpiac pod ta centralke ktora jest fabrycznie???Jezeli tak to jak???
Pomalu zaczyna mnie to wqrzac. Nie lubie jak mi sie cos w aucie popsuje.
Pozdrawiam


G.T.I. by Panther - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=8772

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » wt maja 17, 2005 19:37

zeby podłączyć alarm do centralnego to musi on mieć wyjścia sterowane plusem a nie masa jak 99% alarmów do tego tzreba kupić moduł albo dwa przekażniki i polutowac + dioda prostownicza dla rozładowania indukcji koszt częsci to 4 zł jak dałeś masę na pompę to nic nie poinno sie stać ale w tym przypadku dziwna sprawa widocznie system komfort to zabolało


MORE POWER

Awatar użytkownika
koulikov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 10, 2005 07:29
Lokalizacja: N 50°18'13" E 18°46'49" (zabrze)
Kontakt:

Post autor: koulikov » wt maja 17, 2005 21:34

Witam, od paru dni jestem szczęśliwym właścicielem samochodu Golf 3 94 który wyposażony jest w centralny zamek (pneumatyczny jak domniemam - pompa jest w bagażniku)
Kupiłem na allegro tani alarm - LegendFord i prawdopodobnie bede go instalował samemu.
Pojawia się tylko jeden problem - czy aby sterować centralnym zamkiem przez alarm muszę kupować/robić osobny sterownik (tak jak to opisywał kolega Cobra333)?
Nie chciałem zakładać osobnego tematu, prosiłbym o odpowiedź, ew linki do istniejących :)
Pozdrawiam serdecznie


www.pajacyk.pl

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt maja 17, 2005 23:43

koulikov pisze:Witam, od paru dni jestem szczęśliwym właścicielem samochodu Golf 3 94 który wyposażony jest w centralny zamek (pneumatyczny jak domniemam - pompa jest w bagażniku)
Kupiłem na allegro tani alarm - LegendFord i prawdopodobnie bede go instalował samemu.
Pojawia się tylko jeden problem - czy aby sterować centralnym zamkiem przez alarm muszę kupować/robić osobny sterownik (tak jak to opisywał kolega Cobra333)?
Nie chciałem zakładać osobnego tematu, prosiłbym o odpowiedź, ew linki do istniejących :)
Pozdrawiam serdecznie
wystarczy w zamku odpiąć jeden wtyk który ma 3 przewody , ponieważ przy zał,wył, centralnego robi się zwarcie na mikrowłączniku zamka i dlatego centralny przestaje działać , wtedy można otwierać dźwi z alarmu a z klucza to tylko z tej strony gdzie się włoży kluczyk Można też tak jak pisze cobra333 przekaźniczek



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr maja 18, 2005 07:45

koulikov pisze:Witam, od paru dni jestem szczęśliwym właścicielem samochodu Golf 3 94 który wyposażony jest w centralny zamek (pneumatyczny jak domniemam - pompa jest w bagażniku)
Kupiłem na allegro tani alarm - LegendFord i prawdopodobnie bede go instalował samemu.
Pojawia się tylko jeden problem - czy aby sterować centralnym zamkiem przez alarm muszę kupować/robić osobny sterownik (tak jak to opisywał kolega Cobra333)?
Nie chciałem zakładać osobnego tematu, prosiłbym o odpowiedź, ew linki do istniejących :)
Pozdrawiam serdecznie
niektóre centralki (alarmy) mają wbudowane sterowanie centralnym zamkiem i wtedy wszystko po połączeniu powinno działać a do innych trzeba moduł sterowania centralnym zamkiem dołączyć i będzie działało z kluczyka i pilota otwieranie centralnego zamka. Jak masz opis do alarmu to tam powinno być napisane co i jak, który przewód do czego służy



Awatar użytkownika
koulikov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 10, 2005 07:29
Lokalizacja: N 50°18'13" E 18°46'49" (zabrze)
Kontakt:

Post autor: koulikov » śr lip 06, 2005 14:11

no wiec udało mi się podłączyć ten centralny pod alarm.
Wymogiem jest aby alarm sterował zamkiem przez + a nie masę.
Wystarczyło się wpiąć pod kabel szary (zamykanie) i zielony (otwieranie) przy pompie lub w progu i w alarmie wydlużyć sygnał do 2sekund :)


www.pajacyk.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości