Problem z lusterkami, światłami i regulatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt cze 26, 2007 14:53

Dzięki wszystkim.

Te dekielki oryginalne drogie ale przypomniało mi się, że mam znajomego w VW i może uda się załatwić coś taniej.

Dzięki za linka do lampki znalazłem go w tej samej chwili :)

Mam jeszcze pytanie o centralny na drzwiach kierowcy ponieważ mam podejrzenia, że coś z nim nie tak. Otóż pierwszy zły objaw to taki, że gdy zamykam drzwi od środka wciskając ten przycisk przy guzikach od lusterek to zamyka mi się wszystko dookoła z wyjątkiem drzwi kierowcy (ten dzyndzel chowa się na chwilę ale zaraz podnosi).
Ponadto gdy zamknę z pilota i siedzę w środku auta to gdy pociągnę za klamkę to drzwi się otwierają a nie powinny. Po stronie pasażera ryglowane są fest i nie da się otworzyć z klamki.
I ostatnie gdy zamykam przekrecając kluczykiem od strony kierowcy to zamykają się tylko te drzwi (kierowcy) reszta milczy. To samo z domykaniem szyb kluczykiem - w tych drzwiach mi to nie działa - u pasażera jest ok.
Czy na podstawie tych wszystkich objawów da się stwierdzić uszkodzenie konkretnej części?

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 14:56 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt cze 26, 2007 19:00

padły switche w zamku. wymienić zamek i po problemie. ktoś pare postów wcześniej pytał o to samo. jest tam link jak rozebrać drzwi i zamek (jesli chcesz się w to bawić).
pzdr



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » śr cze 27, 2007 23:15

hauer pisze:padły switche w zamku. wymienić zamek i po problemie.
Chyba pozostawię to jednak dla znajomego mechanika, bo od zbyt długiego grzebania przysparzam sobie tylko kłopotów. Wczoraj pisałem że uruchomiłem lusterka a dzisiaj po zdjęciu tapicery i ponownym założeniu zauważyłem ich nieprawidłowe działanie, którego wczoraj nie było. Otóż gdy przełączam na lewe lustro i wykonuję ruchy to ruszają się oba lusterka! Gdy przełączę na prawe to wszystko jest ok i rusza się tylko prawe. Rozebrałem ponownie tapicerę aby podociskać wszystko ale niestety cały czas jest tak samo. Co może być przyczyną?

Oto fotka moich drzwi:
Obrazek
Chciałbym zapytać Was od czego mogą być te dwie zaznaczone wtyczki, które sobie tak zwisają. Nie zlokalizowałem, żadnego miejsca do którego mógłbym je wetknąć.

Jedyny plus dzisiejszego dnia to to, że udało mi się wymienić żarówki od przednich postojówek co wydawało mi się niemożliwe :) Ale żeby nie było za dobrze okazało się że przestała świecić mi żarówka od długich po prawej stronie. Mam nadzieje, że tylko coś się poluzowało gdy grzebałem w lampie, jutro sprawdzę.

pozdrawiam,



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » śr cze 27, 2007 23:28

mojama pisze:Chyba pozostawię to jednak dla znajomego mechanika, bo od zbyt długiego grzebania przysparzam sobie tylko kłopotów. Wczoraj pisałem że uruchomiłem lusterka a dzisiaj po zdjęciu tapicery i ponownym założeniu zauważyłem ich nieprawidłowe działanie, którego wczoraj nie było. Otóż gdy przełączam na lewe lustro i wykonuję ruchy to ruszają się oba lusterka! Gdy przełączę na prawe to wszystko jest ok i rusza się tylko prawe. Rozebrałem ponownie tapicerę aby podociskać wszystko ale niestety cały czas jest tak samo. Co może być przyczyną?
Co moze byc przyczyna? hmm? chyba inwecja tworcza niemieckich konstrukorow:]
To nie jest defekt ukladu, ale zaleta.TAK MA BYC!!
mojama pisze:Chciałbym zapytać Was od czego mogą być te dwie zaznaczone wtyczki, które sobie tak zwisają. Nie zlokalizowałem, żadnego miejsca do którego mógłbym je wetknąć.
Te dwie wtyczki sa od fabrycznej instalacji audio. Widze ze ty zmieniales glosniczki. Wiec jesli glosniki dziala to ta wtyczka niech sobie wisi w taki stanie jakim jest teraz.
Ostatnio zmieniony śr cze 27, 2007 23:32 przez manieczek111, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » czw cze 28, 2007 00:34

Ale jaja. Rzeczywiście jak się nad tym zastanowić to ma to sens. Tylko coś nie chce mi się wierzyć, że tego sposobu działania lusterek nie zauważyłem wczoraj zaraz po ich podpięciu. Upierać się jednak nie będę może faktycznie to przeoczyłem. Pocieszające, że nie jest to jednak kolejna usterka do usunięcia.

Dzięki za info odnośnie wtyczek. Ja tych głośników nie zmieniałem, kupiłem to auto za taką konfiguracją.

pozdrawiam,

[ Dodano: 28 Cze 2007 15:59 ]
Mam kilka nowych, zapewne mało błyskotliwych pytań :)

1. Od czego jest ta dioda:
Obrazek
W żadnej sytuacji nie pali się, nawet po zamknięciu auta.

2. Drążek zmiany biegów czasem podnosi mi się do góry, zdemontowałem i plastik jest połamany:
Obrazek
Chciałbym zakupić nowy ale czy istnieją jakieś standardy mocowania czy jest to ujednolicowe. Pręt na którym osadzona jest gałka wygląda tak:
Obrazek
Reasumując na co zwracać uwagę w opisach aukcji żeby kupić taki który będzie pasował?

3. Gdy odpalam auto rano to miga mi na desce ikonka od temperatury i wskaźnik (ten obok paliwa) pokazuje zero. Po 5 minutach jazdy ikonka gaśnie a wskaźnik temperatury nareszcie odżywa i pokazuje 90 stopni. Co może być przyczyną, że pobudka zajmuje mu tyle czasu?

4. Razem z autem odziedziczyłem radio Kenwood 7070R. Ma ono jakiegoś pilota na którym to znajduje się tylko jeden przycisk. Myślałem, że nim się włącza lub wyłącza radio jednak w necie znalazłem, że służy on do jakiegoś kodowania radia. Co to oznacza?

5. Zauważyłem, że wycieraczki same dostosowują prędkość pracy do natężenia padającego deszczu. Jak do tego ma się ten dzyngiel na prawej gałce którym to dodatkowo mogę regulować prędkość ich pracy, znaczy jedno nie kłóci się z drugim?

6. Wymieniał ktoś z Was silniczek regulatora lampy przedniej (od strony kierowcy)? W którym miejscu lampy jest on osadzony? Może ktoś posiada jakiś "tutorial" na ten temat?

Dzięki za cierpliwość :)
pozdrawiam,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 291 gości