Problem z lusterkami, światłami i regulatorem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Problem z lusterkami, światłami i regulatorem

Post autor: mojama » ndz cze 24, 2007 13:12

Witam,
Jestem tu nowy więc witam wszystkich. Kilka dni temu zostałem posiadaczem golfa4. To mój pierwszy kontakt z marką VW. Kupiłem auto z rocznika 99 w wersji GTI, 5 drzwiowe. Ma kilka mankamentów natury elektrycznej, które chciałbym oczywiście usunąć. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Problem w tym, że słabo się znam na tych sprawach. W ostateczności powierzę auto mechanikowi jednak chciałbym chociaż spróbować.

Lusterka. Nie działa regulacja w żadnym z nich. W ogóle to są koloru innego niż całe nadwozie więc już myślałem, że ktoś przykręcił manualne. Zdjąłem jednak lustra i wygląda na to, że są to elektryczne.
Obrazek
Może to wina tego dżojstika do sterowania? Tylko jak się do niego dostać?

Regulator kąta światła nie działa na przedniej lampie od strony kierowcy. Czy może to być wina jakiegoś bezpiecznika (jeśli tak to którego) czy raczej silniczek klęknął?

Nie palą mi się światła postojowe po lewej stronie auta (tył i przód). Na szybko po przyjeździe z autem mechanik próbował wymienić żarówkę ale okazała się dobra. Na dalsze próby nie było już czasu. Może to być jakiś bezpiecznik? W sumie troche podejrzana ta lewa strona: lewe tylne światło, lewe przednie światło i lewy regulator światła przedniego. Czy czasem nie ma jakiegoś jednego bezpiecznika który może tu zawiniać?

W aucie mam jakiś wzmacniacz:
Obrazek
Raczej działa ponieważ gdy korzystam z radia to wzmacniacz jest ciepły po jakimś czasie.
Interesuje mnie ta luźna wtyczka którą widać na dole, od czego ona może być? Od tuby? Jeśli tak to czy wystarczy dokupić jakąś tubę i wpiąć ją w tą wtyczkę aby zaczęła działać czy raczej są to tematy bardziej skomplikowane?

Na pierwszy raz może poprzestanę na tych pytaniach :) Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
Przy okazji... nie ma ktoś z Was na zbyciu takiego dekielka:
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam!
Kuba
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 13:14 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » ndz cze 24, 2007 13:47

Witam
Mysle ze pomoge w kwestii lusterek, wygladaja na elektryczne, ale czy dzojstik jest caly? jesli jest urwany co sie czesto zdarza to lusterka nie bede dzialac, wiec sprawdz to. Co do reszty to niestety nie pomoge, zbyt duzo mozliwosci:)
Pozdrawiam
Marcin



greg

Post autor: greg » ndz cze 24, 2007 14:56

zaczynamy od świateł - bezpiecznik 23 odpowiada za nie

[ Dodano: Nie Cze 24, 2007 2:57 pm ]
za regulcaję reflektorów i prawe światło mijania odpowiada bepiecznik 20

[ Dodano: Nie Cze 24, 2007 2:59 pm ]
masz tylko elektryczn elusterka czy też opcję el. lustra, szyby i centralny zamek?



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » ndz cze 24, 2007 15:04

Dżojstick od lusterek jest cały, nie urwany.
greg pisze: masz tylko elektryczn elusterka czy też opcję el. lustra, szyby i centralny zamek?
Mam elektryczne lustra, szyby i centralny zamek.


pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 15:04 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz cze 24, 2007 15:07

czyli raczej to nie kable tylko samo sterowanie z dźoja - trzeba wyjać i obejrzeć

[ Dodano: Nie Cze 24, 2007 3:19 pm ]
tu masz fotki jak zdjac tapicerkę,m wtedy dostaniesz sie do włącnzika i wtyczki
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 15:08 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » ndz cze 24, 2007 15:35

Zapodam jeszcze fotkę moich bezpieczników, może widać coś tu gołym okiem? W niektórych miejscach jest pusto, ale pewnie ma tak być.
Jeszcze dzisiaj postaram się sprawdzić je wszystkie.

Obrazek



pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 15:37 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » ndz cze 24, 2007 20:15

Co do wzmacniacza zobacz z jakiego wyjscia wzmaka wychodzi ten kabelek ( jak to wyjscie jest podpisane?)



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pn cze 25, 2007 20:19

greg pisze: tu masz fotki jak zdjac tapicerkę,m wtedy dostaniesz sie do włącnzika i wtyczki
Dzięki za linka, rozebrałem i okazało się, że wtyczka od dżoja była wysunięta. Teraz już lustra działają :pub:

O ten kabel przy wzmacniaczu spytałem experta i stwierdził, że to wyjście na subwoofer.

Mam pytanie w sprawie tej wnęki w bagażniku w której to powinien być trójkąt i apteczka. W innym poście wyczytałem że wozicie tu trójkąt i gaśnicę. Czy macie może jakąś fotkę jak te klamoty porozmieszczaliście? Chciałem kupić dzisiaj gaśnicę ale podczas przymiarki nie umiałem jej w żaden sposób stabilnie tam umocować :)

Chciałbym również zapytać o lampkę przy lusterku
Obrazek
Rozumiem, że te skrajne guziki włączają żarówki po lewej i prawej stronie całej lampki (nie mam tu żarówek więc narazie zgaduję). Nie mogę rozpracować tego suwaka między nimi, jaką funkcję mają poszczególne ustawienia?

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2007 20:21 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » pn cze 25, 2007 20:39

Pozycja 0 - brak oświetlenia
Pozycja autko - oświetlenie przy otwartych drzwiach
Pozycja lampka - oświetlenie ciągłe



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn cze 25, 2007 21:14

mojama pisze:Czy macie może jakąś fotkę jak te klamoty porozmieszczaliście?
tutaj znajdziesz: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=92080



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt cze 26, 2007 10:51

Dzięki, dzisiaj kupuję gaśnicę i spróbuję jakoś to upakować.

Z tym światełkiem przy lusterku to chyba mam coś nie tak, bo po otwarciu drzwi nie zapala mi się. Uzupełnię te skrajne żaróweczki i zobaczę wtedy.
Czy mógłby jeszcze ktoś mi powiedzieć od czego jest ten regulator:
Obrazek
Domyślam się, że ustawia czas palenia się jakiejś lampki, ale nie zlokalizowałem jeszcze jakiej.

tomekk2304 widzę po banerku w Twojej stopce, że mamy takie same alufelgi. Nie wiesz może skąd można skombinować ten dekielek przykrywający śruby? Kupiłem auto z wyrwanym znaczkiem z tego dekielka. Na allegro nie znalazłem takiego emblematu we właściwym rozmiarze. Interesowałby mnie tylko emblemat o odpowiednim rozmiarze albo cały dekielek.

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 10:54 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » wt cze 26, 2007 11:18

ten regulator służy to ustawienia natężenie oswietlenie deski rozdzielczej (zegarów i wszystkich piktogramów na desce -np podswielenie przycisków ele. szyb, oznaczeń pozycji kratek wentylatorów itp -sporo tego jest)
pzdr



Awatar użytkownika
tmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr lut 28, 2007 19:19
Lokalizacja: to wiesz?

Post autor: tmk » wt cze 26, 2007 12:10

mojama pisze:Nie wiesz może skąd można skombinować ten dekielek przykrywający śruby?
W ASO. W Krakowie kosztuje 53 zł nowy. Oznaczenie 1J0601149AGRB

Lub możesz kombinować z takimi wynalazkami:
http://moto.allegro.pl/item207722318_em ... 90_mm.html
http://moto.allegro.pl/item207978861_em ... azja_.html
http://moto.allegro.pl/item208381397_em ... 90_mm.html
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2007 12:19 przez tmk, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt cze 26, 2007 14:11

mojama pisze:Z tym światełkiem przy lusterku to chyba mam coś nie tak, bo po otwarciu drzwi nie zapala mi się.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 03abec17e8



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości