Temperatura oleju - jaki czujnik za to odpowiada i gdzie on?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Temperatura oleju - jaki czujnik za to odpowiada i gdzie on?

Post autor: chosen » wt cze 26, 2007 00:38

Witam, ostatnio w MFA mi sie cos temperatura popierdzieliła i neiiwem jaki czujnik rtzeba wymienic, wiem napewno ze to nie cos w silniku, bo zawsze np. jak mialem 50 stoopni w mfa oleju, i przełączałem na gaz, to samochod smigał. A teraz zawyza i jak przełącze to nie trzyma wolnych obrotow(poprostu jak samochod zimny, to na wolnych orotach na gazie nie chodzi - i dobrze:] ). A kolejny przykład jest na to, ze jade w trasie nie przekraczając 3.5 tys obr i nagle z temp. 112 stopni robi sie 158 :X. Wczesniej wszystko grało, a teraz oszukuje i mi pokazuje wartości z kosmosu. Help, jaki to czujnik, ile moze kosztować, a takze gdzie się znajduje.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 26, 2007 09:50

jezeli chodzi o czujnik temperatury oleju to znajduje sie on w podstawie filtra oleju. NIe wiem ile kosztuje,ale popoytaj na forum moze kolegi tirsone, on zakladał MFA i kupwował czujniki.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt cze 26, 2007 11:00

Witam
Czujniki oleju są dwa w golfie mk2. Pieerwszy jest tak jak kolega pisał nad filtrem oleju a drugi znajdunje sie po prawej stronie głowicy z niebieskim kabelkiem (przynajmniej u mnie 1,6 GL). Mierzą one równiez czy jest ciesnienie tzn czy olej dociera do całego silnika. Koszt takiego czujnika wynosi 20 zł. Sprawdzić można który to wyjmujac gniazdko i sporawdzając kiedy wskazuwka stoi na 0.

:D


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 26, 2007 11:08

Maćkooo pisze:Witam
Czujniki oleju są dwa w golfie mk2. Pieerwszy jest tak jak kolega pisał nad filtrem oleju a drugi znajdunje sie po prawej stronie głowicy z niebieskim kabelkiem (przynajmniej u mnie 1,6 GL). Mierzą one równiez czy jest ciesnienie tzn czy olej dociera do całego silnika. Koszt takiego czujnika wynosi 20 zł. Sprawdzić można który to wyjmujac gniazdko i sporawdzając kiedy wskazuwka stoi na

mowisz o czujnikach cisnienia, zgadzam sie ze sa dwa , jeden w podstawie a drugi w bloku silnika, ale tu chodzi o czujnik temperatury oleju,i teraz nie pamietam czy ten w podstawie odpowiada za cisnienie i temperature ( raczej watpie bo one sa na jeden kabelek ) czy tez sa dwa w okolicach wlasnei filtra, jeden od cisnienie a drugi od temperatury, ta podstawka jak dobrze kojarze jest inna niz w normalnych i raczej to bedzie tak ze ma oddzielne wyjscie na czujnik temperatury. Co do ceny to tez sadze ze 20-30 zł max mozna za to dac i sa w miare dostepne ( gorzej z tym od temperatury otoczenia ktorły jest w nadkolu , je ciezko spotkac :) )


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt cze 26, 2007 11:32

ok dzięki chłopaki. Poszukam jeszcze przynajmniej wiem gdzie szukac go. pzodro pkt lecą.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

rjxt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:52
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

czujnik

Post autor: rjxt » wt cze 26, 2007 13:08

ja również wymieniłem ten czujnik i kosztuje on 18zł na klucz 14 ; produkcji made in italy. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 375 gości