Problem chyba ze zbierznościa i jak przekręcic kierownice

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz85uki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 19:12
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Problem chyba ze zbierznościa i jak przekręcic kierownice

Post autor: lukasz85uki » pn cze 25, 2007 07:42

po wymianie gumy na przegubie samochod na wąskich oponach zaczeło ściągać a kierownica została wykrecona o pare stopni w lewo.... Jak założę szerokie oponki to jedzie w miare prosto i kierownica jest tylko troche skrecona.... Czy możliwe jest przekręcenie kierownicy tak żey ustawic ja prosto??
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2007 09:47 przez lukasz85uki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 25, 2007 11:28

lukasz85uki pisze:Czy możliwe jest przekręcenie kierownicy tak żey ustawic ja prosto??
jasne ze tak , nie wiem jaka masz kierownice, ale zasada jest ta sama , zdejmujesz klakson , odczepiasz kabelki od klaksonu i widzisz nakretke, zakladasz dobry klucz nasadkowy , wyciagasz kluczyk ze stacyjki zeby blokada kierownicy sie wlaczyła i krecisz nakretke, jak zdejszmiesz kierownice to zeby ja ustawic to nakladasz ja tylko na wieloklin delikanie przykrecajac palcami nakretke i jedziesz sie przejechac na rownej drodze (mało uszczeszczanej , zebys czasem kierownicy nie urwał i pojechal gdzie nie chcesz) i sobie kombinujesz z ustawieniem kierownicy. Zakladasz , przykrecasz i po problemie. Ja kiedys mialem u siebie taka kierownice jak były juz w MK III, taki banan. Tam sie ciezko zdejmowało klakson i balem sie ze cos urwe, ale troszke siły , wyczucia i ladnie wszystko schodzi. A teraz mam załozona od MK III z poducha, i od poł roku tez mam krzywa kierownice , ale nie moge sie za to zabrac jakos :)

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 11:31 am ]
lukasz85uki pisze:po wymianie gumy na przegubie samochod na wąskich oponach zaczeło ściągać
ale jak to ? sama guma na przegubie wymieniona i sciaga ? oj cos mi sie zdaje ze ktos sie bawil z koncowka drazka kierowniczego. Bo to mi sie wydaje niemozliwe zeby takie cos sie dzialo. Wymiana samej gumy na przegubie nie powoduje takich efektów.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

lukasz85uki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 19:12
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: lukasz85uki » pn cze 25, 2007 12:00

jak wymieniali mi gme na przegubie to mechanicy kazali mi trzymać mocno kierownice bo nie mogli wyjac przegubu. ledwo co utrzymywałem zeby sie nie krerciła mi no i myslalem ze moze mi zepsuli zbieznosc albo kierownice jakos przekrecili



Awatar użytkownika
Wiedźmin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 02, 2006 12:07
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Wiedźmin » pn cze 25, 2007 12:53

A próbowałeś przejechać się na stację obsługi, żeby sprawdzić zbieżność?
Swoją drogą chłopaki w warsztacie pokpili sprawę - powinni to ustawić od razu.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 25, 2007 12:59

lukasz85uki pisze:jak wymieniali mi gme na przegubie to mechanicy kazali mi trzymać mocno kierownice bo nie mogli wyjac przegubu
zmien mechanikow!! połoska z przegubem nie ma nic wspolnego z ukladem kierowniczym. Co to za szpece jak nie potrafia przeguba zdjac!! ja sam to robie i nikt mi nie musi trzymac ( o zgrozo!) kierownicy! zeby zdjac przegub wystarczy odkrecic nakretke na przegubie ( troszke ciezko moze isc ) i na dole pod zwrotnica odkrecic sworzen wachacza od wlasnie tej zwrotnicy. Wachacz idzie w dół ( nie powiem ze lekko go wypiac) , cala zwrotnice ciagniesz do siebie , i przegub z półoska jest na widoku. Pozniej zdejmujesz opaski wokół tej gumy, tak zeby dostac sie do wewnatrz przeguba, naginasz go i tam jest takie miejsce gdzie sie pier... młotkiem przez jakiegos kołka i przegub złazi. Niektorzy mechanicy maja pomysły!


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pn cze 25, 2007 14:46

być może nie mogli sworznia wypiąć i odkręcili go od wachacza i kąty się rozjechały - geometria do ustawienia , kierownicy bym nie ruszał..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości