[Mk3]Dlaczego ten tył jest taki miękki...:|

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[Mk3]Dlaczego ten tył jest taki miękki...:|

Post autor: lolo_golf » śr maja 11, 2005 13:04

Tak jak w temacie.Mam bardzo miękki tył.Jak wsiądą mi dwie grubsze osoby do tyłu to auto prawie maxymalnie siedzi(tył) :grrr: To znaczy ze musze zmienic spręzyny?A co do tego mam pytanie do kogos kto to robil bo nie chce miec tak ze jak kupie nowe sprezyny na tyl to mi pupa stanie jak w polonezie po wymiane resorów :crazy: Wiem ze od Varianta są wyższe ale czy jak zaloze nowe do zwyklego mk3 nie stanie mi strasznie pupa :chytry: Moze ktoś juz wymieniał...



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: [Mk3]Dlaczego ten tył jest taki miękki...:|

Post autor: briano » śr maja 11, 2005 13:10

lolo_golf pisze:Tak jak w temacie.Mam bardzo miękki tył.Jak wsiądą mi dwie grubsze osoby do tyłu to auto prawie maxymalnie siedzi(tył) :grrr: To znaczy ze musze zmienic spręzyny?A co do tego mam pytanie do kogos kto to robil bo nie chce miec tak ze jak kupie nowe sprezyny na tyl to mi pupa stanie jak w polonezie po wymiane resorów :crazy: Wiem ze od Varianta są wyższe ale czy jak zaloze nowe do zwyklego mk3 nie stanie mi strasznie pupa :chytry: Moze ktoś juz wymieniał...
To może być zużyta sprężyna jak również i amortyzator. Proponuje kupić jakieś twardsze sprężynki lekko obniżające jeżeli nie chcesz mocno obniżać lub cały zestaw amor plus sprężyna. Wtedy tył będzie nie dużo siadał :chytry:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr maja 11, 2005 13:19

Moży byś ze to amortyzatory bo mi skrzypią już troche... :grrr:



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » śr maja 11, 2005 13:30

lolo_golf pisze:Moży byś ze to amortyzatory bo mi skrzypią już troche... :grrr:
Sprężyny aż tak szybko się nie zużywają zobacz po ile ludzie kręcą na seryjnych sprężynach po 500-600tys i jest good



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr maja 11, 2005 13:41

Pewnie masz racje ze to raczej amortyzatory :grrr: ALe nie urządza mnie wydać 400zł na nowe amortyzatory :helm:



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » śr maja 11, 2005 14:13

hmm.. to zależy jakie amorki chcesz kupić.. jest masa postów o amorkach - jakie kto zakładał i jak to im działa..

ja właśnie dziś zamówiłem na allegro amorki, czy dobrze zrobiłem czy źle - okaże się po zakupie i montażu.

przód - bilstein - 255pln za dwie sztuki
tył - sachs - 205pln za dwie sztuki

dodatkowo kupiłem jakieś duperele typu odboje itd, a przy wymianie amorków zrobię jeszcze tuleje tylnej belki.

za wymianę amorków w Puławach zapłacę 160pln a za tuleje tylnej belki 350-400pln.

sporo kasy jak na jeden raz ale wolę raz zrobić teraz i mieć święty spokój.. zresztą mój Golfik to jest moja skarbonak w której topię z przyjemnością pieniądze.. mam nadzieję że szybko bankrutem nie zostanę ;) chociaż przy moim tempie... :)


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr maja 11, 2005 14:33

Baltazar mozesz mi dac link do tej aukcji z tymi tylnimi amorkami sachs co kupiłes :jezor: Bo są dosyc tanie a Sachs to niezła firma :hmm:

Te są ciekawe: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=50548431



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » śr maja 11, 2005 14:55

no właśnie drogo mi się nie wydaje żeby było
aukcje gościa:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=223479

nawet jeśli nie ma tych amorków wystawionych to do niego trzeba zadzwonić i zapytać 504071245

przesyłka za 4 amory - 25pln

p.s. gość wydawał się w porządku, pytałem o tuleje tylnej belki to sam powiedział że ma średniej jakości i nie poleca.. na początku z najtańszej opcji proponował mi na tył Monroe ale kosztowały mniej od Sachsa 50pln więc wybór był oczywisty :)


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » śr maja 11, 2005 15:21

Za tuleje tylnej belki 350-400zł ??? KOSZMARNIE DROGO.
Ja dokładnie tak samo zrobiłem: wymieniłem tuleje za które mechanik skasował za robociznę 100zł i wydawało mi się to dużo.
Następnie wymieniłem tylne spręzyny, amortyzatory, odboje, kołnierz itp.. zrobiłem to sam (z tyłem naprawde nie ma problemu, wszystko jest bardzo latwe i proste). Trzyma sie teraz drogi świetnie i "duka" juz nie siedzi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » śr maja 11, 2005 15:44

ale za tuleje to wszędzie mi taką cenę podawali..

same tuleje kosztują po ok.50pln a reszta to robocizna: zdejmowanie tylnej belki, prasa do tulei itd.. rzadko podobno udaje się tego zrobić bez demontażu belki stąd duże koszty robocizny... w w-wie jeszcze drożej sobie za to życzą... (ale tutaj to mają ceny z kosmosu więc jak coś mam zrobić to jeżdżę za miasto - przy okazji odwiedzin rodzinki)


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr maja 11, 2005 16:57

CO to są te odboje?Jaką one pełnią funkcję? :helm:



Awatar użytkownika
premko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:25
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: premko » czw maja 12, 2005 12:15

hej a czy obcieraja się u was opony z tyłu??? bo jak ja wsadze do auta z tyłu 3 osoby i troche torebek do bagaznika to na wybojach tył mi obciera o opony. Wymieniłem amortyzatory na sachsa z tyłu i troszke ustało ale nadal sie pojawiało to włożyłem takie gumy w sprężyny i nadal mam to samo ale tylko zlewej strony (przy wymianieamorków wymieniłem też odboje)co to może być ??? auto nie było uderzone z tyłu



Awatar użytkownika
Baltazar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 09:23
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: Baltazar » czw maja 12, 2005 12:21

odboje to te gumowe poduszki które odbijają jak amorek za nisko zejdzie..


Pozdrawiam,
Baltazar

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw maja 12, 2005 12:25

No ale to malo istotne chyba :hmm: To napewno nie bije przez te odboje tylko sa dla bezpieczenstwa ze jak za mocno jebnie autem zeby mialo sie oco odbic prawda?! :hmm:


W kazdym razie ja zaczunam od tych Silentblockow jezeli wymiana nie bedzie droga! :food:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 426 gości