Krawędzie nadkoli obcierają opony

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gnat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 12:51
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Krawędzie nadkoli obcierają opony

Post autor: gnat » ndz cze 24, 2007 12:15

Witam wszystkich
kupilem autko MK 3 GTI Edition 2.0 wyposazone w kola(opony)- 215/40ZR 16'' i mam taki problem:kiedy na tylnym siedzeniu przewoze chociaz jedna ciezsza osobe,nawet na nieduzych nierownosciach jezdni to krawedzie nadkoli(te obudowane plastikiem) obcieraja mi opony,wiec mam taka prosbe do forumowiczow,aby ktos doradzil mi co mam zrobic-wymienic,czy naprawic ,aby problem zniknal.
z gory wielkie dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » ndz cze 24, 2007 12:41

Można zmienić sprężyny na twardsze, ale można też spróbować wsadzić między zwoje sprężyn gumy, które usztywnią trochę zawieszenie. Rozmiar opon masz dobrany odpowiednio ale pewnie ET felg jest niezbyt dobre
Ostatnio zmieniony ndz cze 24, 2007 12:44 przez spajrek, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » ndz cze 24, 2007 12:56

witam ja wymieniłem sprezyny z tym ze miałem roche wieksze felgi:) mozna jeszcze załozyć dystanse około 3cm na armotyzator ale pod sprezyne bedzie osadzony troszke wyzej ale tego nie odczujesz. ja mam felgi 205/16/50 i mi prawie nie obcierały a po zmianie sprezyn jest ok


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 24, 2007 12:57

Nie dawno był temat o tym. Można utwardzić sprężyny ale to będzie pomagać w zależności od tego jak obciażysz tył a chyba nie tędy droga. Skoro ET felgi masz nieodpowiednie to pozostaje podciąć plastyk nadkola i jeśli trzeba blachę. Na pewno nie masz jeszcze dystansów pod felgami?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 136 gości