Ubywający płyn z zbiorniczka wyrównawczego w NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

Ubywający płyn z zbiorniczka wyrównawczego w NZ

Post autor: damianosxl » sob cze 23, 2007 14:17

Witam! Od jakiegos czasu nie mam odpowiedniego stanu w zbiorniczu wyrównawczym płynu chłodzącego. Ciągle dolewam płyn i po przejechaniu kilkuset km podnosze maske a w zborniczku jest gróbo ponizej minimum.Jak odkręce korek to syczy powietrze i stan sie wyrównuje lekko. Co może być? Wymieniłem zborniczek caly z korkiem, chłodnica sucha nie zauwazylem wycieków zadnych, w oleju nie ma wody, pompuje dobrze w węrzach jest przepływ i ogrzewanie działa zawodowo,temeratura jest zawsze OK ,niby wszystko gra a płyn gdzies ubywa. Odpiszcie co moze byc czy tez tak macie.
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 14:19 przez damianosxl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » sob cze 23, 2007 14:38

hmm, uszczelka pod głowicą? Lub popatrz moze jakis wąz na ciepłym silniku przecieka lekko, sprawdz węze wszytskie czy niema nigdzie jakeigos nasadu.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

hamster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 17:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: hamster » sob cze 23, 2007 14:45

mam podobny problem... no może nie mam aż tak dużego ubytku jak autor tego postu ale jednak... sprawdzałem wszystko: węże, uszczelkę na głowicy itd. i wszystko jest ok... może to wina po prostu chłodnicy...?



Awatar użytkownika
damianosxl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 14, 2007 13:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: damianosxl » sob cze 23, 2007 15:01

No właśnie niewiadomo. wszystko sprawdzilem i wszedzie sucho. Do mechanika nie chce jechac bo oni to mi cały silnik wymienią i zedrą kase. A silnik jest żyleta.

[ Dodano: 23 Cze 2007 15:06 ]
Gdzie ten płyn moze jeszcze uciekać? Gdzie on sie dostaje? Moze trzeba sprawdzić szczelność chłodnicy pod ciśnieniem.



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » sob cze 23, 2007 15:21

witam kolegów u mnie jest podobny problem ale wszystko jest ok nie ma wycieków temperatura ok itd


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

hamster
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 17:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: hamster » sob cze 23, 2007 15:25

damianosxl pisze:No właśnie niewiadomo. wszystko sprawdzilem i wszedzie sucho. Do mechanika nie chce jechac bo oni to mi cały silnik wymienią i zedrą kase. A silnik jest żyleta.

[ Dodano: 23 Cze 2007 15:06 ]
Gdzie ten płyn moze jeszcze uciekać? Gdzie on sie dostaje? Moze trzeba sprawdzić szczelność chłodnicy pod ciśnieniem.


i tu mi się wydaje że tkwi problem: trzeba niestety przyznać że 2 - ki to nie są juz zbyt nowe pojazdy... a sprawdzenie chłodnicy pod ciśnieniem? nie wiem czy to dobry pomysł.. ja po prostu co pareset kilometrów dolewam trochę płynu i wszystko gra... po wieloletniej eksploatacji nie można wymagać aby pojazd pracował jak nowy...



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » sob cze 23, 2007 15:29

w sumie racja nasze auta mają ponad 20 lat wiecznie nie zawodne nie bedeą ja tez zawsze dolewam i jest ok a silnik sie nie grzeje i jest ok


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości