Nie dzialaj wycieraczki, choinka ze swiatel

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelek1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw gru 29, 2005 22:31
Lokalizacja: JózeVWów

Nie dzialaj wycieraczki, choinka ze swiatel

Post autor: pawelek1987 » sob cze 23, 2007 11:29

witam ...
wszystko zaczęło się od braku iskry.... po jakimś czasie doszedłem , że jej brak spowodowany jest brakiem masy na czujniku HALLA .. brązowy przewód w nim powinien mieć masę a miał +12 V więc go uziemiłem na krótko cały przewód czyli HALLA i odpowiadający mu przewód idący od modułu... od tego momentu silnik pali ale nie działają przednie wycieraczki .. tylna i spryskiwacz ok .. nie działają światła , są rózne anomalie np. działają tylne kierunki a przednie już nie .... nie działa wentylator....

co mogło się stać .. ???
proszę o pomoc ... jestem już wykończony tymi problemami... z elektryką w moim rzeźbionym mocno już golfie ...
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2007 11:35 przez pawelek1987, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob cze 23, 2007 11:31

W takim razie musisz przesledzic wszystkie kabelki masowe tzn ten co idzie od akumulatora i tak dalej. Ewentualnie te plecionke oczyscic i sprawdzic



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Re: nie działa połowa Golfa .... :(( wycieraczki , światła i

Post autor: zodiak » sob cze 23, 2007 11:36

pawelek1987 pisze:brązowy przewód w nim powinien mieć masę a miał +12 V więc go uziemiłem na krótko cały przewód czyli HALLA i odpowiadający mu przewód idący od moduł
Gratuluję pomysłu!
pawelek1987 pisze: co mogło się stać .. ???
Jak podałeś masę na plus to "coś" nie przeżyło takiej operacji i uległo uszkodzeniu (spaleniu), na początek zacząłbym od bezpieczników.
Jedno jest pewne : poszukaj skąd sie bierze (teraz to już pewnie w czasie przeszłym) plus na miejscu masyna aparacie i usuń zwarcie.
Pooglądaj też i sprawdź masy w aucie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

pawelek1987
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw gru 29, 2005 22:31
Lokalizacja: JózeVWów

Post autor: pawelek1987 » sob cze 23, 2007 11:53

bezpieczniki wszystkie są wporządku ... sprawdzałem .. przekaźniki też rozbierałem i wszystkie są raczej dobre .....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 376 gości