Zablokowane tylne drzwi, zamek czy klamka zepsuta?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Zablokowane tylne drzwi, zamek czy klamka zepsuta?

Post autor: piotrkowalewski » czw cze 21, 2007 22:48

:smoke: Witam,

Od trzech dni walczę z drzwiami (lewy tył). Auto 5-drzwi. Zablokowały się - oczywiście blokada przed otwarciem przez dzieci Włączona!
No po kolei:
- Rozebrałem tapicerkę
- Wyjąłem plastiki i uszczelkę
- No i widac dynks :foch:

To go przekręciłem i dzrzwi pięknie się otworzyły (pociągając linką od wewnątrz).
Dobrałem się do klamki i od razu było widac, że linka się zerwała a klamka wypadła ze swojego miejsca (od szarpania).
Włożyłem klamkę na swoje miejsce, a następnie końcówkę linki zamocowałem na klamce.

Od tąd drzwi otwierały sie super. Zarówno od wewnątrz jak z zewnątrz !
Niby wszystko OK :chytry:

Kiedy tylko zamknę auto z pilota i nastepnie otworzę to nie ma juz szans na normalne otwarcie drzwi. :grrr:
I teraz albo:
Trzeba wtedy otworzyc od wewnatrz (tylko ten pierwszy raz) bo nastepne otwarcia drzwi można juz wykonac normalnie od zewnątrz jakby nigdy nic.
albo,
nie można otworzyc drzwi ani od wewnatrz ani od zewnątrz, chyba że wydłubię końcówkę linki z klamki i pociągne kombinerkami.
Wyglada na to, że po otwarciu auta z pilota robi się jakiś luz , który powoduję blokadę. Całę szczęście, że awaryjne ciągniecie za linke pomaga i zawsze wtedy sie otwiera.

Moze ktoś wie czy to klamka ma wyświechtane prowadzenia i zawala sprawę czy to poprostu ewidentnie rozje...y zamek. A może coś innego?

:pub: Z góry dzieki za podpowiedź
Pozdr.
Piotr :pub:
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 10:24 przez piotrkowalewski, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pt cze 22, 2007 07:06

Hej!

Wyrobiony zamek, a dokładniej cięgienko co idzie do klamki (taka krótka lineczka z plastikiem, na zdjęciu niżej -> w czerwonym kółku). Spróbuj skrócić skok (naprężyć) tą linkę.

U mnie pomogło, a miałem tak samo jak u ciebie ;-)
Obrazek


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » pt cze 22, 2007 09:02

Czesc,

Linkę naprężam, w ten sposób że oczywiscie przesuwam tym czarnym zakończeniem linki po klamce na max.
Drzwi wówczas otwierają się Pięknie :food:
Nawet niewielkie uzycie siły otwiera bez problemu...
I tak mogę otwierac i zamykac przez cały dzień - i jest pięknie :smoke: (dopuki nie zamknę auta centralnym)
Wychodzi ze sam mechanizm naprezania linki działa
Chyba że naprężasz linkę w jakiś akrobatyczny sposób gdzieś w drzwiach? :chytry:

:helm:



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pt cze 22, 2007 10:01

A spróbuj poluzować...może za mocno naciągasz i dźwigienka w zamku nie da rady jej zdjąć jak zamykasz z centrala.


Pozdrawiam Grzesiek.

mateuszzyg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 10, 2006 17:20
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Post autor: mateuszzyg » sob cze 23, 2007 09:58

[quote="piotrkowalewski"]Czesc,

Linkę naprężam, w ten sposób że oczywiscie przesuwam tym czarnym zakończeniem linki po klamce na max.
Drzwi wówczas otwierają się Pięknie :food:
Nawet niewielkie uzycie siły otwiera bez problemu...
I tak mogę otwierac i zamykac przez cały dzień - i jest pięknie :smoke: (dopuki nie zamknę auta centralnym)
Wychodzi ze sam mechanizm naprezania linki działa
Chyba że naprężasz linkę w jakiś akrobatyczny sposób gdzieś w drzwiach? :chytry:
linka nie maże być naprężona na max. musisz ustawic ją na środek. będzie ok.



Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » sob cze 23, 2007 11:12

scss pisze:A spróbuj poluzować...może za mocno naciągasz i dźwigienka w zamku nie da rady jej zdjąć jak zamykasz z centrala.
Helou,

No tak popusciłem lekko naciag i narazie sie otwiera, ciekawe jak długo. Dzieki Bardzo za podpowiedz.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 300 gości