Centralny zamek - montaz [mk II]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bucus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 15:54
Lokalizacja: Koszalin / Nowe Bielice
Kontakt:

Centralny zamek - montaz [mk II]

Post autor: Bucus » śr lis 10, 2004 20:31

Czy posiada ktos moze jakies zdjecia jak zamontowal centralny zamek w drzwiach?

A moze ktos posiada jakies dobre rady zeby czegos nie popsuc?



Awatar użytkownika
gutzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:33
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: gutzio » śr lis 10, 2004 22:44

Witam..

sprawa jest banalnie prosta.. :) ja osobiscie montowalem centralny zamek tydzien temu :chytry:

1 rzecz jaka trzba zrobic po zdemontowaniu tapicerek drzwi - oczywiscie :grin: to odkrecic zamek ktory jest zamocowany za pomoca 2 srob imbusow 6, wysunac go delikatnie i zdiac plastik ktory jest zamontowany do rygla i cypla drzwi. sa tam dwa otwory jeden zajety przez cypel a drugi wolny w ten wolny montujemy pret z silownika.
Pozniej zostaje tylko przymocowanie silownika tego nie bede opisywal, oraz pociagniecie kabli co rowniez jest proste :satan:
natomiast z tylna klapa jest problem.. bo fizycznie zeby zamontowac tam silownik trzeba wymienic zamek na odpowiedni do tego, gdy tego nie zrobimy przy otwieraniu zamka bedzie odskakiwac klapa tylna.. (otworzy sie) i dlatego nie mam tam zamontowanego silowniczka :bajer:


pozdrowki



Awatar użytkownika
Bucus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz paź 31, 2004 15:54
Lokalizacja: Koszalin / Nowe Bielice
Kontakt:

Post autor: Bucus » śr lis 10, 2004 23:01

Probowalem dzisiaj i nie bardzo wiem jak przymocowac ten pret tzn, w kpl. sa srubki ktore montujemy w pret i sie skreca, ale pret od rygla jest wygiety i niedarady do niego przykrecic preta od c.z. a jezeli chodzi o plastik o kotrym mowisz to nie bardzo widzialem tam jakis wolny otwor


Moje VENTO

Spotkania grupy CMTeam.pl, każdy piątek, godz 21.30 parking podziemny FORUM - Zapraszamy

Obrazek

Awatar użytkownika
gutzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:33
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: gutzio » śr lis 10, 2004 23:30

hmm
niestety nie zapodam fotrk bo nie mam cyfrowki
ale jak popatrzysz na cypel to ten wygiety precik wchodzi do takiego plastiku.. gdzie sa 2 otwory na 100% pret z silownika wyginasz i wkladasz w ten wolny otworek. wczesniej montowalem w passacie i bylo tak samo
... :helm:



edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » czw lis 11, 2004 20:08

gutzio pisze:Witam..

sprawa jest banalnie prosta.. :) ja osobiscie montowalem centralny zamek tydzien temu :chytry:

1 rzecz jaka trzba zrobic po zdemontowaniu tapicerek drzwi - oczywiscie :grin: to odkrecic zamek ktory jest zamocowany za pomoca 2 srob imbusow 6, wysunac go delikatnie i zdiac plastik ktory jest zamontowany do rygla i cypla drzwi. sa tam dwa otwory jeden zajety przez cypel a drugi wolny w ten wolny montujemy pret z silownika.
Pozniej zostaje tylko przymocowanie silownika tego nie bede opisywal, oraz pociagniecie kabli co rowniez jest proste :satan:
natomiast z tylna klapa jest problem.. bo fizycznie zeby zamontowac tam silownik trzeba wymienic zamek na odpowiedni do tego, gdy tego nie zrobimy przy otwieraniu zamka bedzie odskakiwac klapa tylna.. (otworzy sie) i dlatego nie mam tam zamontowanego silowniczka :bajer:


pozdrowki

o jakich otworach piszesz??? bo ja montowalem certralny do MK2 jakies 2 tygodnie temu ale nie wyjmowalem zamkow z dzwi tylko przykrecilem te prety(po uprzednim wygieciu/przycieciu) do drutu na ktory jest nakrecany ten plastykowy rygielek ktorym blokujemy dzwi od wewnatrz i zupelnie nie mam pojecia gdzie ty podpinales ten drut od sterownika


Trabant plastik jest fantastik!

Awatar użytkownika
gutzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:33
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: gutzio » czw lis 11, 2004 21:02

z jednej strony drucika masz cypel do odblokowywania zamka a z drogiej plastik z dwoma otworkami... :satan:



vudu
Pierwszy Sekretarz
Pierwszy Sekretarz
Posty: 146
Rejestracja: pt sie 27, 2004 08:52
Lokalizacja: Polen

Post autor: vudu » pt lis 12, 2004 09:56

eeeee ja tam mam oryginała i sie ciesze :bajer:


[b] I sekretarz PZPR vwgolf.pl [/b]

Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » sob lis 13, 2004 03:06

potwierdzam są dwa otwory w tym plastiku ale nie trzeba demontować zamka i najlepiej jest wykorzystać ten otwór bo to najpewniejszy montaż
zresztą po to on tam jest


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

edass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt paź 08, 2004 14:31
Lokalizacja: CK

Post autor: edass » ndz lis 14, 2004 17:30

gutzio pisze:z jednej strony drucika masz cypel do odblokowywania zamka a z drogiej plastik z dwoma otworkami... :satan:

wydaje mi sie ze wiem o czy mowisz ale juz za pozno bo zalozyle po swojemu

pozdro


Trabant plastik jest fantastik!

Awatar użytkownika
>Jacko<
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 12:35
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: >Jacko< » ndz maja 15, 2005 14:19

BUcus jak juz skonczysz u siebie to zapraszam do mnie..u mnie tez trza to zrobic wiec licze na pomoc :) POzdrawiam


Zapraszamy chetnych z Koszalina i okolic do wstapienia do VW GROUP KOSZALIN , czas najwyzszy na odrodzenie ..

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt maja 17, 2005 16:35

Ja nie zakladalbym w ten otwore w tym plastiku. Jak tak podlaczylem u siebie to silownik ulamal mi kawalek tego plastiku. najlepiej polaczyc ciegno za pomoca takiego metalowego kwadracika z trzema srubkami, ktory jest w zestawie od centralnego zamka z cypelkiem. Trzeba troche pokombinowac ale gwarantuje ze da sie podlaczyc do tego wygietego cypelka.



Awatar użytkownika
szymon210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 18, 2004 16:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: szymon210 » wt maja 17, 2005 20:23

masz racje da się ale trzeba mocno skręcić a dojście jest cienkie...bo po jakimś czasie luzują się te śrubki i i central nie działa...zamyka cypelek a drzwi otwierasz jak chcesz :) więc ja jestem za plastikem z dziurkami ;) chyba że ktoś lubi tapicere ściągać :D


Najtańsze Car Audio
Sony Pioneer Alpine Clarion JVC
http://www.expert-audio.bazarek.pl/

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt maja 17, 2005 23:06

ja jak nierdawno robile mcentraly to dosyc duzo fotek porobilem i tam wszystk obylo niestety, aparat kumpla a kabelka nei mialem i przepadly :grrr:



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt maja 17, 2005 23:47

a ja chciałem kupic ferrari ale wypłata była zamała i lipa i niekupiłem...

potwierdzam, są tam takie toworki w tym plastiku, ten jeden wolny jest na orginalny centralny zamek. co do klapy, to dobrze dorwać taka z centralnym co była i wymątowac mechanizm na szrocie albo gdzieś z allegro skołować, jest też mechanizm do wlewu paliwa ze zamyka centralnym, ja tak mam:)


Mk3 GTI 16V ABF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości