drżenie kierownicy i ściąganie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

drżenie kierownicy i ściąganie

Post autor: kawa2 » śr cze 20, 2007 19:49

witam!! mam problem ze swoim golfem! Ściąga mi na lewo i drży kierownica. Byłem u wielu mechaników, u diagnosty i twierdzą że wszystko z zawieszeniem OK. Byłem także na geometrii i nic! Wymieniłem opony,wyważyli i nic! nie wiem już co robić po nocach nie mogę spać!!! może to maglownica,jak to sprawdzić albo łożyska w kolumnie Mc Phersona? Proszę o pomoc!!!! Za wszystkie podpowiedzi z góry DZIĘKUJĘ!!!! POZDRAWIAM!!


pozdro kawus

Wypij
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 01, 2007 23:29
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Wypij » śr cze 20, 2007 21:42

skoro diagnosta i mechanik twierdzą, że zawieszenie OK, to ... może masz zwichrowane tarcze hamulcowe?



kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Post autor: kawa2 » czw cze 21, 2007 19:04

Witam!! Sprawdze tarcze ale jeżeli nie to będzie przyczyną? co jeszcze ma wpływ na takie zachowanie auta? Wcześniej miałem spotkanie ze słupkiem ale uderzenie było lekkie ,czy geometria by wykazała jakieś odstępstwa po takim uderzeniu?
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 19:13 przez kawa2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro kawus

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » czw cze 21, 2007 22:13

Witam.
Jężeli cię ściąga w jakomś strone to ja stawiam na złą zbierzność (mechanicy wykluczyli luzy w zawieszeniu), co do krzywych tarczy to podczas hamowania powinien drgać pedał hamulca, a przy dużych prędkościach dochodzi jeszcze takie buczenie.
Może masz krzywą felgę, lub te nowe opony mają bicie.(ja miałem tak u siebie nowe Opony Fulda Diadem Linero- reklamacja -wymieniono na nowe i bicie kierownicy ustało.)
Spróbuj zamienić koła- przód z tyłem i przetestować.

Powodzenia.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw cze 21, 2007 22:39

sprawdź też czy masz wywazone półoski (powinny być na nich odważniki )


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Post autor: kawa2 » pt cze 22, 2007 19:28

Sprawdziłem tarcze i są OK a co do zbieżniści to byłem w dwóch różnych serwisach i też jest OK eksperyment z oponami też wykonywałem i bez zmian! Jeden z mechaników powiedział że to może być łożysko w kolumnie Mc Pherson, podejrzewają też że to przekładnia ale żaden z mechaników nie jest pewien na 100%! Co robić ? POZDRAWIAM!!!
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 19:30 przez kawa2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro kawus

Gorzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt mar 28, 2006 21:59
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Gorzel » pt cze 22, 2007 19:32

witam,

mialem podobne objawy po zmianie opon z zimowych na letnie na alufelgach. tez drzala kierownica i to dosc silnie...kupilem pierscienie centrujace do felg i wszystko teraz jest w najlepszym porzadku...kierownica nawet nie drgnie...



kawa2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 17:34
Lokalizacja: kruszwica

Post autor: kawa2 » pn cze 25, 2007 20:55

Zmieniłem opony i jakby lepsza poprawa co do zachowania kierownicy(lekko się buja) ale nadal bez zmian co do ściągania w lewą stronę!! Stawiam na przekładnie. Jak można sprawdzić przekładnie,czy to jest możliwe?


pozdro kawus

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » wt paź 09, 2007 21:49

kawa2 pisze:Zmieniłem opony i jakby lepsza poprawa co do zachowania kierownicy(lekko się buja) ale nadal bez zmian co do ściągania w lewą stronę!! Stawiam na przekładnie. Jak można sprawdzić przekładnie,czy to jest możliwe?
Mam coś podobnego, kierownica bije auto sciąga co mechanik to inna teoria. Skasowałem wszystkie luzy w zawieszeniu, powymieniałem tuleje metalowo gumowe wahaczy, poduszki i łożyska mcpersonów, koła wyważałem po dwa razy i zamieniałem miejscami na wszystkie sposoby. Wymieniłem tarcze i klocki. Dwa razy ustawiałem zbieźność. Teraz chcą mi wymienić przeguby tylko każdy spec pokazuje inny przegub wiec przy odrobinie szczęścia wymienię wszystkie cztery.
Znalazłeś może przyczynę twoich problemów?

Pzdr


GT III

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości