Chrobotanie w tylnim zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tegesik

Chrobotanie w tylnim zawieszeniu

Post autor: Tegesik » wt maja 29, 2007 08:27

Witam!
Mam problem z 'chrobotaniem' w tylnim zawieszeniu. Dzieje się tak np. po przejechaniu przez próg zwalniający, przy nierównościach lub przy ostrym skręcie w lewo. Oczywiście im bardziej tył obciążony tym 'chrobotanie' częstsze i głośniejsze.
Podejrzewałem gumy na belce, ale mechanior poszarpał, popukał i powiedział że są ok. Polecił wymienić tylne amory, wymieniłem... i nic ](*,)
Może to sprężyny? A może jednak te gumy? :-s
Poradźcie proszę co to może być, bo nie chcę wymieniać wszystkiego po kolei.. :hmm:

Z góry dzięki



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt maja 29, 2007 08:44

witam jeżeli nie masz pewności co to jest dokładnie to weź wjedz na kanał posadz z tyłu 3 osoby i każ im podskakiwać w aucie i wtedy wejdz w kanał i bedziesz miał sytuacje jasna bo zlokalizujesz to chrobotanie



Tegesik

Post autor: Tegesik » czw cze 21, 2007 12:28

Może to pomoże:
jechałem wczoraj w 5 osób i myślałem, że przełamie mnie w pół. Co ciekawe chrobotało także jak stałem na światłach a jak dodałem gazu to ustawało. Może to tłumik??



Awatar użytkownika
tomasz369
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 21:54
Lokalizacja: Końskie

Post autor: tomasz369 » czw cze 21, 2007 14:34

Witam

Całkiem możliwe że to wkład wewnątrz tłumika się urwał i hałasuje.
Sposób naprawy dość prymitywny ale daje efekty: mała dziurka i blachowkręt :) ale to juz ostateczność możesz też dogiąć trochę tłumik.

Pozdrawiam



Tegesik

Post autor: Tegesik » czw cze 21, 2007 14:48

tomasz369,
ale czy wtedy nie powinno chrobotać cały czas, bez względu na obciążenie?



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A może...

Post autor: wojtas_GT » czw cze 21, 2007 18:28

Swoją drogą co mechanior zobaczył na gumach belki? Tam niewiele widać, dopiero jak się zdejmie to wypadają tuleje z gum. Przy garbach poprzecznych to stawiam jednak na te silentbloki, ja u siebie zmieniałem bo zacząłem od jakiegoś czasu słyszeć dudnienie przy zjeżdżaniu z np. ktawężnika. Przy okazji poszły nowe bałwanki, osłony i górne poduchy amorów. Dudnienie ustało.
:pub:

Ale chcę jeszcze dodać że od około miesiąca słyszeć zacząłem dziwne "pstrykanie" z lewego tyłu, coś w stylu trzeszczenia plastiku, lub obijania się kabelka o plastik na niektórych dziurach. Czego nie wyprawiałem z tapicerkami, klapą - i nic.
Okazało się że obija się pod belką pancerz linki ręcznego, a przysiągłbym że to chyba amory do wymiany... :kac:



Tegesik

Post autor: Tegesik » wt lip 03, 2007 11:46

Ha! Chrobot zdiagnozowany i usunięty :cool:
To był zacisk na łączeniu rury od tłumika. Wystająca częśc tego dziadostwa (skręcana przez śrubę) chrobotała o tylnią belkę. Ehhh, taka pierdoła...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości