gumy w sprężyny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Post autor: Bossman » wt cze 19, 2007 21:29

Robert Pala,
probuję tanszym kosztem poprostu.
jakbyś wymienił odboje to aż tak dużo by Cie nie wyniosło , bo podejrzewam, ze to własnie z ich powodu takie masz objawy.
A jak Ci się golfik podniósł jeszcze 5 cm to musi nieźle teraz wyglądać :hehe:


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt cze 19, 2007 22:37

ehhh no i auto Ci sie podniosło o ok 4 cm ://// to tak jakbyś załozył zawieche tylko ze +40 :PPP musie to wyglądać beznadziejnie :PPP ://
Zapodaj foto bo moze sie myle :D



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt cze 19, 2007 22:40

Bossman pisze: A jak Ci się golfik podniósł jeszcze 5 cm to musi nieźle teraz wyglądać :hehe:
Prawie jak "COUNTRY"
P.S : prawie robi różnicę :okej:


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » śr cze 20, 2007 20:41

po przejechaniu ok 120km moge stwierdzic ze gumy w sprezynach zostają, auto jest twardsze, lepiej trzyma sie drogi, komfort jazdy sie nie zmienil raczej ale przynajmniej wiem ze moge smialo przejezdzac przez nierownosci ktore wczesniej nie raz przyszlifowaly mi podwozie.



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » śr cze 20, 2007 20:45

Zakłądalem ostatnio takie gumy do MK III GTI (po 2 na strone)+nowe odboje zawias tył .Bo tez golfik" siedział" i tarł na najmniejszej nierownosci .Też gumy polecam w 100% .auto sie podniosło i utwardzilo.a cena jednej gumy to okolo 4PLN.


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » śr cze 20, 2007 20:54

nie widac az tak bardzo ze jest wyzszy,tak naprawde nie jestem jakims maniakiem podwyzszania zawieszenia czy cos takiego, podobają mi sie golfy GT, moze kiedys sobie takiego zapodam ale to musi byc Mk 4.pewnie dlatego tak sie dzieje bo ja mam aktualnie tylko 1.3i a to niewiele tak naprawde,brakuje mocy na trasie przy wyprzedzaniu w 4 osoby a jeszcze ja kocham gory i czesto sie wybieram w tamte strony a tam 100 konikow to minimum zeby dynamicznie sie poruszac a najlepiej jak by bylo ze 150KM.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr cze 20, 2007 21:48

dziejo pisze:
chosen pisze:mozna naprawde utwardzic zawieche a nawet zakładając 3-4 podnieść o 1-3 cm.
stary to się mija z celem i !!!! :bigok: na samych gumach jezdzic ????
szybcie mogą się wybić gniazda sprężyn.

osobiście nie polecam


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » czw cze 21, 2007 12:21

prezesso25 pisze:
dziejo pisze:
chosen pisze:mozna naprawde utwardzic zawieche a nawet zakładając 3-4 podnieść o 1-3 cm.
stary to się mija z celem i !!!! :bigok: na samych gumach jezdzic ????
szybcie mogą się wybić gniazda sprężyn.

osobiście nie polecam
zgadzam się w pełni z przedmówcą. Nie należy i nie wolno wkładać więcej niż jedną gumę w spreżynę! Sprężyna może poprostu pęknąć, to oczywiste. A wystarczy tylko zapytać kogoś kto się odrobine zna np. w sklepie motoryzacyjnym chociażby sprzedawce. Ludzie nie bójcie się pytać.


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

MARTA82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 19, 2007 19:59
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MARTA82 » czw cze 21, 2007 13:30

nie wolno wkładać takich gum w sprężyny ponieważ sprężyna jest tak skonstruowana ,że musi pracować na całej swojej długości i na każdym zwoju.gwarantuję ze po pewnym czasie pękną Ci sprężyny i wtedy będziesz miał kłopot,oby nie na trasie przy100km/h!
Kup sobie nowe sprężyny!!!


MARTA82

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » czw cze 21, 2007 14:37

oryginalnie mialem 2 sprezyny jak kupowałem auto.. I ile przejechalem do tej pory ? 15 kkm...One dobrze spełniają swoja role, jak są 2 umieszczone na srodku sprezyny nic sie niestanie, bo w koncowej fazie tylko tłumią. i dobrze, bo tak to bym mial za miekką zawieche z tyłu. A tu tanim kosztem mozna to zrobic, nie przesadzajmy, 1-2 nic nie zrobią.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » czw cze 21, 2007 21:01

zrobie tak jak mowi chosen, wloze dwie na srodek sprezyny.jego opinia wydaje mi sie najbardziej pomocna
mozliwe ze troche jest prawdy ze moga peknac sprezyny.ale jak mowi chosen- po srodku jedna lub dwie nic nie powinny zaszkodzic.
nowe sprezyny nie zalatwia sprawy gdyz nie wierze w to ze przy pelnym obciazeniu na dolkach spod nie bedzie ocieral.moim zdaniem fabryka nie przewidziala polskich drog produkujac samochody i trzeba troche pokombinowac zeby dało się jezdzic, tak mi sie wydaje.



MARTA82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 19, 2007 19:59
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MARTA82 » czw cze 21, 2007 22:48

Skoro uważasz ze jest sens wkładać takie gumy do VW to po co się ludzi pytasz o opinie?
Zapytaj kogoś z PZMOT-u to Ci powie co można tanim kosztem.Na bank pękają sprężyny!!!
Pamiętaj,, CHYTRY DWA RAZY TRACI"
ponadto to właśnie na środku sprężyna najbardziej pracuje


MARTA82

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » sob cze 23, 2007 18:49

sprezyna moze peknac nawet i bez gum jak jest juz zmeczona,aktualnie wyjalem po jednej z tylu i dalem na przod wiec teraz mam po dwie z tylu i po jednej z przodu.musze jeszcze zapiac je paskami zeby nie wypadaly i tak bede jezdzil,to ze pytam na forum o pewne sprawy to nie znaczy ze mam od razu robic tak jak mi ktos radzi, bo na przyklad jedni popieraja te gumy inni nie jednym sie sprawdzily ale jak do tej pory nikt nie napisal ze jemu pekly sprezyny z powodu gum tylko ze komus tam.Ciekaw jestem czy mozna kupic wyzsze sprezyny lub takiej samej dlugosci ale twardsze.???? :bigok:

[ Dodano: 23 Cze 2007 18:51 ]
ups .. czyzbym zaczynal myslec o jakichs sprezynach zamiast wkladania gum....

[ Dodano: 23 Cze 2007 18:55 ]
a propo jednej wypowiedzi. pytalem w sklepie vw i powiedzieli mi ze dawniej mieli w sprzedazy takie gumy, ale teraz nie i oczywiscie namawiali mnie do wymiany najlepiej wszystkich amorow, sprezyn, odbojów itd.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 447 gości