problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DrWatson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 13:04
Lokalizacja: śląsk

problem z obrotami

Post autor: DrWatson » czw cze 21, 2007 06:07

Witam!

Od kilku dni mam problem z obrotami w moim mk3 1.6. Mianowicie na luzie obroty skaczą od 500 do około 1500. Gdy silnik jest jeszcze zimny to gaśnie. Jechać względnie można ale na niższych biegach troszkę szarpie.
Miał ktoś z Was taki problem? co to może być?

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » czw cze 21, 2007 06:28

no więc co do skoków obrotów na biegu jałowym to silniczek krokowy się zacina pewnie i może trza go wyczyścić, a co do tego szarpania i gaśnięcia to mozliwe że padł czujnik temperatury lub czujnik połóżenia przepustnicy....


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: kodek » czw cze 21, 2007 06:28

Ja miałem i w moim przypadku to był czujnik temperatury. Gdy żle działa silnik zaleany jest paliwem (żle działa ssanie). Sprawdz to jako pierwsze. Dobrze dobierz czujnik do modelu silnika. Ja miłem zółty.


kodek

Hubi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 14:50

Post autor: Hubi » czw cze 21, 2007 07:10

Miałem dokładnie rok temu identyczny problem. Obroty po odpaleniu skakały od 500 do 1500. Jazda była możliwa, ale szarpało przy przyspieszaniu.

Byłem pewien, że jest problem z silniczkiem krokowym, ale po podłączeniu do kompa okazało się, że "wypadają zapłony", czyli po prostu nierówno pracują świece.

Wymieniono świece, przewody zapłonowe i palec. Koszt - ok. 300zł i problem definitywnie rozwiązany.

Proponuję podjechac do mechanika, który ma kompa i program do diagnostyki

[ Dodano: Czw Cze 21, 2007 07:11 ]
Miałem dokładnie rok temu identyczny problem. Obroty po odpaleniu skakały od 500 do 1500. Jazda była możliwa, ale szarpało przy przyspieszaniu.

Byłem pewien, że jest problem z silniczkiem krokowym, ale po podłączeniu do kompa okazało się, że "wypadają zapłony", czyli po prostu nierówno pracują świece.

Wymieniono świece, przewody zapłonowe i palec. Koszt - ok. 300zł i problem definitywnie rozwiązany.

Proponuję podjechac do mechanika, który ma kompa i program do diagnostyki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości