Kierownica czasami ciężko chodzi, trzęsie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

winnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 09, 2007 22:05
Lokalizacja: kalisz

Kierownica czasami ciężko chodzi, trzęsie

Post autor: winnie » śr cze 20, 2007 23:18

Mam taki problem jak w tytule.Może jestem przewrażliwiony ale wydaje mi sie że wczsniej kierownica chodziła lżej.Ale bardziej martwi mnie sprawa że podczas jazdy kierownica drży niekiedy na całkiem prostej drodze.Samochód lekko ściąga na prawo gdy puszcze kierownice.Podczas skręcania o 90 stopni w lewo czuje jakby ciągło mi kierownice w druga strone.Poza tym stuka mi lewy przegub prz skrecaniu w prawo,a koło kierownicy ma luzy (siedząc z akierownicą rusza sie góra dół).I czy ktoś odpowie mi czy biorac pod uwage ze z oponami z zbieznością jest wszystko ok problem może leżeć w przegubie?czy szukac przyczyny gdzie indziej.Ile moż ekosztowac wymiana przegubu? P.S amortyzatory na przodzie są nowe.Aha czasami zjeżdając z krawężnika tyłem czy jeżdżac wolno po duzych nierównościach musze mocno trzymać kierownice bo w innym razie prostuje sie sama z dosyc dużą siła.
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2007 23:15 przez winnie, łącznie zmieniany 2 razy.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » śr cze 20, 2007 23:49

winnie pisze:Ile moż ekosztowac wymiana przegubu?
zależy od mechanika około 40-80 zł a ceny tak pewnie po środku

przeczytaj to niżej, masz napisane jak się do tego samemu zabrać :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... rzegub%F3w
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... rzegub%F3w
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... rzegub%F3w

napisz czy masz wspomaganie :)

co do drgan kierownicy : źle wyważona felga, opona, drążek kierownicy, sworzeń, w ostateczności przekładnia
Ostatnio zmieniony śr cze 20, 2007 23:56 przez Przemo86, łącznie zmieniany 1 raz.


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

winnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 09, 2007 22:05
Lokalizacja: kalisz

Post autor: winnie » śr cze 20, 2007 23:58

nie nie mam wspomagania.



Przemo86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: czw lis 10, 2005 00:02
Lokalizacja: Aleja Zasłużonych...
Kontakt:

Post autor: Przemo86 » czw cze 21, 2007 00:06

nie nie mam wspomagania.
kurcze, o tym ciągnięciu kierownicy to przypomniała mi się sytuacja jak pasek mi się od wspomagania ślizgał, to tak jakby kierownica się blokowała i ciężko było skręcić w żądaną stronę.

no ale to nie będzie to

warto wymienić ten przegub, bo i tak i tak będziesz musiał jak strzela, zbieżność ustawić też wypada, szkoda opon, ewentualnie jak się upewnisz czy masz do wymiany końcówki drążków (wydaje mi się, że tak) i sworznie, to wtedy ustaw ją sobie, bo po tej wymianie i tak będziesz musiał, więc nie ma sensu dwa razy tego samego.

a może coś z amorami jak je wymieniali, łożyska u góry, ewentualnie coś nie dokręcili


-Można się dobrze bawić na imprezie bez alkoholu, prawda ?
-Nie wiem, nie byłem...

Moje MK2

winnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 09, 2007 22:05
Lokalizacja: kalisz

Post autor: winnie » pt cze 22, 2007 22:34

i jeszcze dziś dojrzałem że jak jest prawy drążek to w połowie ma taki jakby przegub mały,miałem okazje go zobaczyć bo pękła mi gumowa osłona która go chroniła.zaraz przy przekładni.nie wiem czy to tez może miec coś wspólnego.Ale zaczne od wymiany przegubu bo dziś zauważyłem że jak przyśpieszam to wtedy kierownice jakby trzyma bardziej.Dam znac o postępach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 526 gości