INSTALACJA GAZOWA GOLF II GTI 16V-czy to się opłaca??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nikusbb

INSTALACJA GAZOWA GOLF II GTI 16V-czy to się opłaca??

Post autor: nikusbb » wt maja 10, 2005 21:13

[/b]Czy ktoś ma Golfa II Gti 16V z instalacja gazowa? Jeśli tak to bardzo zależałoby mi aby podzielił się swoimi doświadczeniami i spostrzezeniami na ten temat, ponieważ mam zamiar zainstalować w swoim VW instalke. Jakie jest spalanie czy silnik duzo traci na swojej mocy itp.



Awatar użytkownika
moonmaker05
.::VWCORRADO::..
.::VWCORRADO::..
Posty: 157
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Kontakt:

Post autor: moonmaker05 » wt maja 10, 2005 22:02

ja odradzam wsadzac gazu do takiego silnika jakbys mial jakies byle co np 1.4 8v to tak ale do GTI 16v ja bardzo odradzam zniszczysz sobie poządny silnik ja nie mam wogule samochodu ale na temat gazu duzo wiem


Corrado VSR6 95

spec-88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 21:38
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: spec-88 » wt maja 10, 2005 22:14

hmm to wszystko zależy jak długo masz zamiar trzymać auto i czy dużo jeżdzisz powiem tak:kumpel ma MkII 91' 1,8 GT i przed wsadzeniem gazu miesięcznie przejeździł za 500 zł a po ,,zagazowaniu" 250-300 fakt na mocy to auto "troszke" starciło, ale do codziennej jazdy wzupełnosci wystarcza te ok 85-90 KM


[img]http://img177.imageshack.us/img177/4568/06073004me8.jpg[/img] [img]http://img217.imageshack.us/img217/3826/06073003az6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » wt maja 10, 2005 22:15

moonmaker05 pisze:ja odradzam wsadzac gazu do takiego silnika jakbys mial jakies byle co np 1.4 8v to tak ale do GTI 16v ja bardzo odradzam zniszczysz sobie poządny silnik ja nie mam wogule samochodu ale na temat gazu duzo wiem
Jeśli odpowiednia instalacja do odpowiedniego silnika i co niby ma sie zepsuc.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

herman

Post autor: herman » śr maja 11, 2005 00:00

Mam taki silnik ale w Toledo i powiem jedno(co zreszta chyba kazdy Ci powie): jesli nie musisz nie zakładaj, szkoda autka..
Ps. inna sprawa to wtrysk gazu, ale tez i inne koszty..Ogolnie chodzi o to zeby byl wolny dolot, bez zwezek w postaci mixera gazu itp

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr maja 11, 2005 00:12

poczytaj tu

http://www.motolpg.friko.pl/tuning.htm

moze cie to przekona albo postanowisz jednak zostawic na benzynce. ja tez myslalem ze wyciagne na benzynce ale doszlo do tego ze autobysem musze jezdzic bo men inie stac zatankowac wiec zbieram na gaz.



bohdan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 13, 2005 14:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: bohdan » czw maja 12, 2005 12:30

Man instalacje w 1.8T,,,pełny wtrysk koszt załozenia 3200 zł,,,osiągi niewiele gorsze,,pali okolo 11 litrow gazu,,,koszt jazdy zmniejszył się o połowę.
Jeżeli instalacja jest dobrze założona to nie ma wpływu na zużycie silnika.



mody

Post autor: mody » czw maja 12, 2005 12:42

"Jeżeli instalacja jest dobrze założona to nie ma wpływu na zużycie silnika."

Jestem tego samego zdania co przedmówca. Jeśli chodzi o ten silnik to tez bym raczej nie zakładał gazu bo mi osobiście byłoby szkoda go brudzić gazem. Ale zrobisz jak chcesz.
piZZ



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » czw maja 12, 2005 15:29

:panna: ludzie głupot wam ktoś naopowiadał, dwa lata jeżdżę 16tką z instalką najtańszą (poprzedni właściciel też dwa lata nim smigał na gazie) i na ostatnich nogach (do wymiany reduktor)... problem jedynie taki, że silnik krokowy padł po jakimś czasie.

dbać o auto to będzie jeździło i nic się nie ma prawa popsuć.

jak już kupujesz nową instalkę do 16tki, kupuj najprostrzą, do tego mikser BLOS, nie będziesz miał strat mocy (na zwykłym mikserze straty są duże, czasem nawet bardzo duże), a spalanie będzie się kształkowało na poziomie 9-13litrów, w zalezności od stylu jazdy.

pamiętaj, aby mieć z 10litrów benzyny w zbiorniku, bo inaczej pompa paliwa ci siądzie, radzę też auto odpalać na benzynie i po kilku-nastu sekundach dopiero na gazik przełączać, w zimę po kilku minutach. dbaj także o czystość oleju i filtrów.


PS. sekwencyjnego wtrysku gazu nie założysz do tego silnika (no chyba, że zmienisz zasilanie na digifanta), jedynie wtrysk 3 gen. ale jest to nieopłacalne, kosztuje około 3000, a w sumie to samo będzie na BLOSie.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Młodziutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 10:19
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: Młodziutki » czw maja 26, 2005 16:54

Instalacja gazowa to kwestia gustu- jak chcesz jeździć tanio i dynamicznie to kup TDI-ka a nie 16V dla mnie to profanacja- to jak byś kupił VR-ka i założył gaz- no chyba że dla Ciebie VW-ej to tylko auto.
Osobiście uważam że gaz niszczy silnik- bo jest suchy i prędzej czy później padnie. fakt faktem sa drogie instalacje i podobno dobre.



Awatar użytkownika
paulox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: sob sie 28, 2004 12:56
Lokalizacja: Darlowo
Kontakt:

Post autor: paulox » czw maja 26, 2005 17:01

Młodziutki pisze:Instalacja gazowa to kwestia gustu- jak chcesz jeździć tanio i dynamicznie to kup TDI-ka a nie 16V dla mnie to profanacja- to jak byś kupił VR-ka i założył gaz- no chyba że dla Ciebie VW-ej to tylko auto.
Osobiście uważam że gaz niszczy silnik- bo jest suchy i prędzej czy później padnie. fakt faktem sa drogie instalacje i podobno dobre.
Każdy prędzej czy później padnie. A jak bedziesz żyłował to silnik też krócej pożyje.


Volkswagen - da weiss man, was man hat.


___________________________________

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw maja 26, 2005 17:18

hmmm suchy to nei wiem bardzie podwuzszona temperatura spalania i tylko to. no ale co poradzic ja mam benzyne ale skladam na gaz bo powoli zaczynam wyjezdzac autem tylko jak jest okazja z braku kasy :grrr:



Mr.GreeN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 06:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mr.GreeN » czw maja 26, 2005 19:38

leszcze zakladaja gaz do GTI


Pozdro

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw maja 26, 2005 19:50

zalosne stwierdzenie :panna:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 180 gości