Kupilem Golfa MK2 I mam wielki problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

quake_mk2

Kupilem Golfa MK2 I mam wielki problem

Post autor: quake_mk2 » wt maja 10, 2005 23:02

Witam jestem tu nowy kupilem wczoraj golfa II 16kat + gaz (silnik ma elektroniczy gaźnik )od pseudokolegi. W ieślie samochod zachowuje sie w miare ok. Ale na trasie kiedy włączam 5 i ch ce wcisnać gas do podłogi silnik zaczyna sie krztuśić i traci obroty a ja bardzo zwalniam. na 4 dzieje sie to samo. Dzieje sie tak i na bęzynie i na gazie.
Wymieniłem filtr powierza świece zapłonowe oraz wyregulowano mi instalacje gazową. Ale problem nie zniknoł Prosze o pomoc.

Kolega mi mowil ze to moze padać tarcza sprzęgła ale wydaje mi sie ze przy sprzęgle obroty silnika nie powinny spadać. Prosze o pomoc!!!!



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » wt maja 10, 2005 23:26

proponuje uzyc opcji szukaj. jesli masz PN to juz bardzo duzo bylo powiedziane o tym silniku a szczegolnie o gazniku ktory jest niewypalem. (choc moj teraz chodzi slicznie)

Jesli to nei gaznik to swiece lub przewody wysokiego napiecia.



quake_mk2

Juz prawie wszystko jest OK;)

Post autor: quake_mk2 » śr maja 11, 2005 19:34

Witam bardzo dziekuje za podpowiedz kupilem nowe kable i kopułkę wymieniłem i samochod bez problemu chodzi , ale pali mi 18 litrów gazu na 100 km czy to normalne??



Awatar użytkownika
kamdob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 22:02
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

raczej nie

Post autor: kamdob » śr maja 11, 2005 21:03

raczej nie jest to normalne, przy takim zużyciu gazu sens zakładania instalacji LPG mija się z celem, podjedź do jakiegos solidnego gazownika to ci wyreguluje lub sam sie pobaw w regulację jeśli czujesz się na siłach. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » śr maja 11, 2005 22:32

jesli kupiles dopiero auto to powymieniaj wszystkie podstawowe rzeczy filtry, oleje plyny. Potem odwiedz gazownika zeby wyregolowal, jesli wtedy jest cos nei tak, to do gaznikowca moze on pomoze.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw maja 12, 2005 11:35

Sugeruje niech twoj "Kolega" jak juz sprzedal to niech ci powie co jest i co trzeba wymienic.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
spoon_r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn maja 09, 2005 19:11
Lokalizacja: Zach-pom
Kontakt:

Post autor: spoon_r » czw maja 12, 2005 11:50

aby zmiejszyc pobor gazu na parowniku jest regulator skrec go w prawo o cwierc obrotu, jezeli nie pomoze to wroc do poprzedniego stanu i odwiedz porzadnego gazownika

pozdro


mobilni sprawdzam radyjko, gdzie mnie slychac? :D

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » sob maja 14, 2005 06:45

pkirylcz pisze:Sugeruje niech twoj "Kolega" jak juz sprzedal to niech ci powie co jest i co trzeba wymienic.
Dobre i nie głupie. :pub:
A takie spalanie to faktycznie lekka prszesada.



quake_mk2

Dziekuje;)

Post autor: quake_mk2 » czw maja 19, 2005 02:18

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi okazalo sie ze mam wyciek z filtra. gazu . o jego usunieciu pali juz mi 11 na 100;) czyli moze być. Ale teraz mam problem z gaznikiem bo sam wchodzi mi na wysokie obroty. I czasami sam nawet wciska gaz. Czy to normalne przy elektronicznym gazniku czy trzeba cos zmienic??



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » czw maja 19, 2005 08:52

przy elektronicznym gazniku powinno byc tak ze na poczatku wchodzi tak kolo 1500 ale potem opada do ok 950. jesli ci nei opada :rotfl: to znaczy ze musisz przeczycic regulator biegu jalowego, jest to taki wysiegnik ze sprezynaz po prawej stronie gaznika, rozkrec ibudowe filktra i tgo tam zobaczysz on po odpaleniu przesowa linke gazu. wiec albo go sam przeczyscicsz albo daj do gaznikowca. moze poprostu jest skopany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości