Jak to jest z tym spalaniem?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Moby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn mar 20, 2006 17:10
Lokalizacja: Siemianowice

Jak to jest z tym spalaniem?

Post autor: Moby » wt cze 19, 2007 09:38

Witam znalazlem pare postów o poborze paliwa w golfach ale glownie to rekordy kto mniej albo dlaczego az tak tak duzo. a ja chcialem zapytac "czy tak ma byc" ze wskazówka byla na pierwszej czerwonej kresce rezerwy zalalem za 100zł (ok 28 litrów) i wskazowka podskoczyla na 3/4 baku przejechalem dokladnie 63 km w mieście (z czego ok 2 km tak troche szybciej) i wskazowka spaldka na kreske między 1/2 a 3/4... kurde nie wiem "czy takie spalanie ma byc" Silnik to 1.9 TD 75 km.



zwirzyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 18, 2005 20:37
Lokalizacja: Kraków

jak ze spalaniem?

Post autor: zwirzyk » wt cze 19, 2007 09:49

Witam. mam takiego samego.Z paliwa zalanego pod korek do połowy zbiornika /na wskażniku/po mieście przejeżdżam ok.500 km, ale nastepnie do rezerwy na wskażniku tylko 350 . Wskażnik jest dla ogólnej orientacji ile paliwa pozostało w zbiorniku. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Jak to jest z tym spalaniem?

Post autor: Marihuana Man » wt cze 19, 2007 11:18

Moby pisze:Witam znalazlem pare postów o poborze paliwa w golfach ale glownie to rekordy kto mniej albo dlaczego az tak tak duzo. a ja chcialem zapytac "czy tak ma byc" ze wskazówka byla na pierwszej czerwonej kresce rezerwy zalalem za 100zł (ok 28 litrów) i wskazowka podskoczyla na 3/4 baku przejechalem dokladnie 63 km w mieście (z czego ok 2 km tak troche szybciej) i wskazowka spaldka na kreske między 1/2 a 3/4... kurde nie wiem "czy takie spalanie ma byc" Silnik to 1.9 TD 75 km.
Nie oceniaj spalania na podstawie wskaźnika paliwa. Jest to najmniej dokładne urządzenie w tym aucie...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt cze 19, 2007 11:24

Jeśli chcesz dokąłdnie wiedziec ile spala to nalej do pełna wypal wszysto i znowu do pełna to bedzie wtedy w miarę dobry wynik. Patrzenie sie tylko na wskaźnik paliwa to zła metoda.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Moby
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn mar 20, 2006 17:10
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: Moby » wt cze 19, 2007 23:12

no tak tez planuje sobie zalac do pelna przejechac 100km i znowu zalac pod korek i zobaczymy.. ale tak tylko pytalem ;) ale jak mowicie ze ta wskazowka pokazuje co chce to spoko ;D thx za odpowiedz.



JakubMK3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 17:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: JakubMK3 » wt cze 19, 2007 23:22

hello,
koledzy prawdę rzeczą - metoda na wskaźnik nie jest żadną metodą.
najlepiej bedzie tak jak piszesz z tą różnicą , że przejedziesz wiecej niż 100km bo wynik bedzie bardziej miarodajny. co z tego że przejedziesz te 100km w mieście i to w korkach. najlepiej bedzie jak zrobisz mały wypad - zatankujesz do pełna (do pierwszego odbicia pistoletu, a nie pod korek), a jak przyjedziesz z przejażdzki to zatankujesz na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora tak jak wcześniej czyli do pierwszego odbicia pistoletu.

pozdrawiam



krzyselektronik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzyselektronik » wt cze 19, 2007 23:43

zwirzyk pisze:Witam. mam takiego samego.Z paliwa zalanego pod korek do połowy zbiornika /na wskażniku/po mieście przejeżdżam ok.500 km, ale nastepnie do rezerwy na wskażniku tylko 350 .
Ja w moim kombiaku(75KM) dojeżdżam dopiero drugi bak na polskich drogach ale na pierwszym miałem identyczny co do kilometra wynik(też na mieście). Potwierdzam, że wskaźnik jest do bani. Powiem wręcz, że pokazuje czasami wartości losowe. Raz mając pełen bak odpaliłem auto po basenie i wystraszyłem się, że mi ktoś w między czasie paliwo spuścił, bo pokazywał już na czerwonym polu. Po przejechaniu kilkuset metrów wrócił na jedynkę:) Już ze dwa razy tak mnie postraszył, więc wiem, że nie ma co na niego patrzeć. Sam się ciekawię ile mi to aut będzie palić. Jeżdżę głównie po mieście. W trasy będę się wybierał raczej głównie w wakacje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości