podstawka gaznika 1.6EZ z czego zrobic??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

podstawka gaznika 1.6EZ z czego zrobic??

Post autor: sGARY » ndz cze 17, 2007 12:46

Co chwile rozwala mi sie podstawa gaznika, 4 max wytrzymal jakies 3miesiace.... teraz kupilem Febi'ego to jakis 1miesiac wytrzymal i dzis patrze juz sie rozwarstwia.... nie wiem od czego to sie dzieje... Zadnych strzalow nie ma, zaplon dobrze ustawiony, podstawka tez dobrze zalozona. nie mam pojecia od czego to sie robi :( a juz mi rece opadaja.... wiadomo podstawy gaznika nie sa tanie ;( dlatego zastanawiam sie zeby samemu wykonac taka podstawke tylko z czego?? robil juz ktos moze taka podstawke??
tak wyglada ta podstawka 4 max'a z ta co teraz mam febi'ego zaczyna sie robic to samo :( peka od tego prawego bocznego otworu... :(

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » ndz cze 17, 2007 12:59

Dziwna sprawa nie masz obciązonego układu dolotowego tj stozek itp. Ze podczas jazdy moze sie to wszystko chwiać i powodowac uszkodzenia ?? Mozna to wykonać z bakielitu lub grubej gumy w temacie kolegi KamilW odnosnie swapie pierburga robia kryzy pod nowy gaxnik poczytaj moze cos wykombinujesz http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50360

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz cze 17, 2007 13:17

Poprosiłem znajomego właściciela serwisu aby mi znalazł jakąś sensowną za rozsądne pieniądze. Zapłaciłem z rabatem około 55 zet, mam już rok. Ostatnio zdejmowałem gaźnik i jak narazie dośc dobrze się trzyma.

Zawsze możesz kupić oryginał, kosztuje coś ponad 100 zł.

[ Dodano: 17 Cze 2007 13:27 ]
44 euro wg. www.vagcat.com



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » ndz cze 17, 2007 14:26

Atomic10, zadnego stozka nie ma, dolot jest orginal :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 17, 2007 17:46

Chyba nie ma innej opcji tylko trafiły się marnej jakości podróby. Ja pamiętam w starej jetce też miałem małe pęknięcia, ale zakleiłem silkonem i dalej to trzyma (auto jeździ 23 lata).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz cze 17, 2007 22:59

A masz gaz? Bo jeśli tak to mikser trochę podnosi budowe filtra i zauważyłem u mnie że trochę o maskę przywadza. Przeginając lekko w lewą stronę gaźnik. Moze u ciebie jest podobnie.. Wtedy nadwyrężona prawa strona nie wytrzmuje. Zwłaszcza gdy kiepskiej jakości guma.

Ale mino wszystko to tą na zdjęciu rozwaliło konkretnie.



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pn cze 18, 2007 00:50

sGARY, aż dziwne, że je tak pruje. bardziej wygląda to na jakies uszkodzenie mechaniczne niż użytkowe.
zawsze mozna dorobić kryzę z alu tak jak opisywał KamilW w temacie ze swapen na webera- ja tak mam i przynajmniej żadna guma nie ulegnie uszkodzeniu.
pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn cze 18, 2007 09:32

koonrad pisze:sGARY, aż dziwne, że je tak pruje. bardziej wygląda to na jakies uszkodzenie mechaniczne niż użytkowe.
zawsze mozna dorobić kryzę z alu tak jak opisywał KamilW w temacie ze swapen na webera- ja tak mam i przynajmniej żadna guma nie ulegnie uszkodzeniu.
pozdrawiam
A ile kosztuje wykonanie takiej kryzy? Mniej więcej



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pn cze 18, 2007 21:40

jhosef, gazu nie ma!
koonrad, tez mi sie tak wydaje... juz chyba nawet wiem ;) nie mialem tej blachy co trzyma obudowe filtra powietrza :) dzis ja zalozylem. Mozliwe ze to bylo powodem, nie trzymalo obudowy i ona drgala i przez to padala guma pod gaznikiem :) takze temat do zamkniecia ;) :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 388 gości