Przerywa podczas dodawania gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SmokIT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 13:42
Lokalizacja: WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Przerywa podczas dodawania gazu

Post autor: SmokIT » ndz cze 17, 2007 11:25

Witam

mk2 rocznik 90' silnik 1.6 PN

problem: przerywanie podczas dociskania gazu (ewentualnie autko przestaje ciągnąć, tak jakby "np. nie spalało się paliwo")

kopułka i palec są nowe (wymiana ze względu na inną historię z zepsuciem.)

jeden elektryk w między czasie naprawił mi bendyx, bo padł, ale tego problemu nie załatwił.

a każda osoba poleca mi co innego, np.
- pompka paliwa
- świece

dziś nawet śniło mi się, że świece do wymiany (mam boscha, i wyglądają podobno dobrze).

zastanawiam się, czy mogę jeszcze zrobić coś sam,

ewentualnie proszę o polecenie mi dobrego mechanika elektryka z okolic: Olsztyn, Działdowo, Mława.

pozdrawiam,
SmokIT
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2007 12:10 przez SmokIT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
U-96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lut 23, 2007 21:02
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: U-96 » ndz cze 17, 2007 11:31

A pompa paliwa i Kable WN sprawdzałeś ?
Sprawdź to !


[size=125][color=white][b]Aus Liebe zum Automobil :) [/b][/color][/size]

sztejer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 08:53
Lokalizacja: Pruszcz

Post autor: sztejer » ndz cze 17, 2007 12:29

to moze byc kilka przyczyn, im wiecej bedziesz czytal tym bardziej zlapiesz sie za glowe. :) moze sonda,moze filtry,moze gaznik,moze kable, amoze swiece .Pewnie jeszcze cos by sie znalazlo. Ja ostatnio mialem podobny troche problem http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1178309#1178309 w sumie sprawa zakonczyla sie tak ze wyciagnalem tą przepustnice i zatkałem polowe dziury wlotu powietrza i jest si. poczytaj moze cos Ci pomoze.


Nie Basia tylko Ketoprom

Awatar użytkownika
kolizebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn mar 19, 2007 12:16
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Post autor: kolizebo » pn cze 18, 2007 12:56

SmokIT masz zapewne gaźnik Pierburg 2EE Ecotronic i stąd twoje problemy, a nie tam przewody itd. :P Zobaczysz, że jak powymieniasz wszystko, to problem nie zniknie. Pomyśl nad wymianą tego gaźnika na mechanicznego albo na Webera od Fiata - trochę zabawy ale efekty ponoć wyśmienite. Poszukaj posta na ten temat autorstwa KamilW. Pozdrawiam!


It's better to burn out than to fade away!

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn cze 18, 2007 13:48

jeżeli masz aparat zapłonowy z przerywaczem to do spr. są styki przerywacza - gdy są nadpalone to podczas przyspieszeń autem może występować zanik iskry na silniku poprzez "niewyrabianie " sie przerywacza spowodowane jest to złą przewodnością styków i tym że przerwa na nim jest za duża
Obrazek


:-k ...

Awatar użytkownika
Warmiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:31
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: Warmiak » pn cze 18, 2007 14:31

Podjedz do Ignerskiego w Działdowie. (koniec ulicy leśnej,po prawej stronie)....jak on nie zaradzi to nikt inny w okolicy chyba:)


My tu Gadu-Gadu a tam panienki stygną - mówi grabarz do grabarza

[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

D_A_R_E_K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 18, 2007 21:04
Lokalizacja: Polska

Post autor: D_A_R_E_K » pn cze 18, 2007 21:12

Sprawa jest prosta
Trzeba zdjąć obudowę filtra powietrza i pod spodem między gażnikiem a dolotem silnika jest taki szeroki wtyk. Na pewno styki są zaśniedziałe. Trzeba je wyczyścić i potraktować WD 40. Pomoże na 100%. Do zrobieia w 10 min.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 416 gości