szyby elektryczne a dokladniej lewa nie działa co

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cinek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 16:21
Lokalizacja: B_vwCE

szyby elektryczne a dokladniej lewa nie działa co

Post autor: cinek11 » ndz cze 17, 2007 21:32

witam jak w temacie nie che mi sie odtworzyc ani zamknac szyba elektryczna jest zalozona seryjnie do mojego golfa caly czas dzialala ok a teraz nagle sie jej cos odwidzialo i najpierw nie chciala sie zamknac a jak juz to zrobila to sie juz nie otwiera jak naciskam przycisk uchylania lub zamykania szyby do zlycze pojedyncze klikniecie rozebralem juz drzwi ale nie widze zeby cos blokowalo ja czy coś podobnego moze ktoś juz mial taki probem to mi pomoze



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz cze 17, 2007 21:36

Zobacz czy otwiera "na krótko" - robiąc zwarcie na przełączniku (nie trezba demontować tapicerki)


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

cinek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 16:21
Lokalizacja: B_vwCE

Post autor: cinek11 » ndz cze 17, 2007 21:40

a które kable trzeba zlaczyć? zeby zrobić zwarcie ale wydaje miz sie ze dochodzi bo cos tam tyka w drzwiach jak nacisne przycisk



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz cze 17, 2007 21:47

Środkowy z bocznym (po jednej stronie zamykanie a po drugiej otwieranie). U mnie też pstrykało i oczyszczenie włącznika pomogło. Teraz działa prawidłowo.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 17, 2007 21:48

Do modułu silnika leci sporo kabelków. Te od włącznika będą sprawne skoro coś tyka.
Tykają przekaźniki. Być może prądu brak na wyjściu przekaźnika. Zacznij od sprawdzenia kabelków w gumowej osłonce między drzwiami a przednim słupkiem. Zwóć uwagę czy któryś nie jest złamany. Jeśli wyglądają dobrze to sprawdź miernikiem czy jest masa na wszystkich kabelkach brążowych, oraz czy jest plus na kabelku czerwono-żółtym. Jeśli to sprawy nie wyjaśni to pewnie awaria modułu lub zaśniedziało coś w jego wtyczce.
Może też nagle zakleszczyła się linka. Poznasz to po tym że w momencie naciśnięcia przycisku szyby na momencik przygaśnie lampka w podsufitce (duży pobór prądu przez silnik próbujący ruszyć szybę)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » ndz cze 17, 2007 21:54

Powtrzam, iź u mnie nie chciąła działać szyba - tylko lekko drgała i koniec. Winny był brudny styk w przełączniku. Po przeczyszczeniu 0 problemów.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » ndz cze 17, 2007 22:40

witam
U mnie tez lewa tylna nie działa (po nacisnieciu przecisku pykał przekaznik) i proponuje na poczatku sprawdzic przycisk (na probe przepiac z innych drzwi) pozniej kable w przelotce gumowej w drzwiach nastepnie demontaz całego sterowania i staranne obejzenie szczotkotrzymacza, uzwojenia silnika itp (u mnie okazało sie ze jedna ze szczotek całkiem wypalona a uzwojenie silnika popalone) po tych wszystkich zabiegach regeneracyjnych okazało sie ze silnik nadal nie działa....pozostaje podpiecie na krotko silnika po 12V i sprawdzenie czy działa (kreci sie lewo-prawo i odwrotnie) jezeli nandal nie dział to pozostaje elektronika a u mnie podejzenie pada na układ przekaznika Siemens V23078-C1002-A303 ktory po podpieciu tylko pyka i wydobywa sie z niego zapach spalenizny kolejnym etapem mojej walki pozostaje wymiana tego ustrojstwa a co dalej to postaram sie opisac
ps wielkie dzieki dla jaszczura i miska za nieoceniona pomoc i wsparcie :)


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
LISPLUS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt cze 15, 2007 00:09
Lokalizacja: Biskupiec / Olsztyn Przebieg: 199.000km
Kontakt:

Post autor: LISPLUS » ndz cze 17, 2007 22:54

Hmm to ja mam podobnie. Jak opuszcze do końca to niemoge zamknąć. Dopiero za ...nastym razem sie uda. I od tygodnia mi sie to zrobiło. Jutro podjade na warsztat to powiem co to było.



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » ndz cze 17, 2007 23:13

W mojej Trójeczce prawa szyba ciężko się zamyka... Mam pół automat i jak jest całkiem opuszczona i przytrzymam na chwilkę guziczek to szyba powinna sama pojechać do góry, a jednak w połowie się blokuje i zjeżdża na dół... Wymieniłem cały mechanizm, bo linka poszła i dalej nie działa....


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

draspi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 29, 2007 22:08
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: draspi » ndz cze 17, 2007 23:29

Hmm to ja mam podobnie. Jak opuszcze do końca to niemoge zamknąć. Dopiero za ...nastym razem sie uda. I od tygodnia mi sie to zrobiło. Jutro podjade na warsztat to powiem co to było.
Może ślimak napędzający zębatkę w tej czarnej osłonie połączonej z silniczkiem nie ślizga sie między zębami, tylko szura po zębach, ja tak miałem. Szyba sie odsuwała ale jak zamykałem to w połowie zamykania z powrotem sie otwierała. Kumpel rozebrał całe to ustrojstwo razem z silniczkiem i założył małą podkładkę zeby slimak był bardziej dociśniętydo zębatki i jak na razie działa.



cinek11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 16:21
Lokalizacja: B_vwCE

Post autor: cinek11 » śr cze 20, 2007 19:40

sorki ze nie odpisalem ale cały czas zajesty teraz bawilem sie ta szyba i nic nie pomoglo? co jeszcze moge zrobić a moze ktoś wie jak sprawdzic na krótko czy silniczek dziala ?



Awatar użytkownika
szymko2000
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 16:07
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Post autor: szymko2000 » pt sty 11, 2008 14:25

równiez mam problem zprzekażnikiem siemens siemens V23078-C1002-A303 u mnie sprawa dotyczy sterowania ruchem tylniej szyby z lewej str. vw vento.
jak znalazłeś jakies rozwiazanie (miejsce gdzie mozna nabyć taki przkaźnik lub symbol zamiennika )to prosze podziel sie.
pozdrawiami czekam na info najlepiej na pv lub maiala



kamilkce83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr gru 19, 2007 01:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: kamilkce83 » ndz sty 13, 2008 00:50

TOMMy_VW pisze:W mojej Trójeczce prawa szyba ciężko się zamyka... Mam pół automat i jak jest całkiem opuszczona i przytrzymam na chwilkę guziczek to szyba powinna sama pojechać do góry, a jednak w połowie się blokuje i zjeżdża na dół... Wymieniłem cały mechanizm, bo linka poszła i dalej nie działa....
Ja mam podobnie. Tylna prawa szyba opuszcza się bez problemu, ale jak ja zamykam to jakies 5 cm przed domknięciem strasznie zwalnia, blokuje się i jedzie zaś do końca w dół. Pomaga czasem trzymanie guzika non-stop aż do momentu zamknięcia albo trzymanie go i dodanie gazu (wyższe obroty - chyba troche większy prąd, ale nie wiem). Czy może to być spowodowane przetarciem, złamaniem kabli w gumowej osołonie przy drzwiach?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 540 gości