Problem z dużym spalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Problem z dużym spalaniem

Post autor: mega815 » ndz cze 17, 2007 08:26

Niedawno kupiłem golfa IV 1,6 SR z 98r i mam problem ze spalanie, ponieważ po mieście potrafi spalić 13-14l /100km(przy spokojnej jeździe) a to chyba zdecydowanie za dużo, tu moje pytanie, wiem, że przyczn może być sporo ale chciałbym się dowiedzieć jak za pomocą vaga sprawdzić czy podstawowe parametry które mogą mieć wpływ na splanie są prawidłowe. Może chociaż częściowo udało by się ustalic co może być przyczyną.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Problem z dużym spalaniem

Post autor: RobertP » ndz cze 17, 2007 09:17

mega815 pisze:ponieważ po mieście potrafi spalić 13-14l /100km(przy spokojnej jeździe) a to chyba zdecydowanie za dużo
no trochę przydużo :-k
czy masz klimę ?
jaką masz skrzynię (manual czy automat) ?
czy te spalanie odczytałeś z MFA czy wyszło przy tankowaniu ?
jak robisz bardzo krótkie odcinki, po 1-4km często stajesz (a na pewno tak jest)
to takie spalanie jest możliwe moim zdaniem, chociaż te 14l. to sporo ... :-(


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mega815 » ndz cze 17, 2007 16:18

Rzeczywiscie codziennie robie krótkie odcinki bo ok. 7km i ostatnio w upał to cały czas na klimie, skrzynie mam manualą, co do zużycia paliwa to potwierdza się to co wskazuje MFA oraz o obliczeniu przy tankowaniu. Teraz odnośnie tej sondy, to czy nie da wie ktoś jak we własnym zakresie ją sprawdzić Vagiem?



mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mega815 » ndz cze 17, 2007 19:25

adisb widze, że masz taki sam silnik jak ja (1,6SR) i mam pytanie z jakiego progrogramu korzystasz do połączenia się z silnikiem?(lub z jakiej wersji) pytam dlatego, że przez Vag-Com nie moge się połączyć jedynie przez vwtool łączy mi się ale np. nie wie jak przez niego przeprowadzić adaptacje przepustnicy, a ostatnią ją czyściłem ale nie udało mi się przeprowdzic adaptacji przez vag-coma, a i jeszcze przy odczytywaniu danych z bloków to dokładnie co musze wybrać 01 Silnik tak? i co dalej, sorry, że zadaje może bardzo banalne pytania ale chciałbym dokładnie wszystko wiedzieć zanim się za to zabiorę.



Awatar użytkownika
Street Fighter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 22, 2006 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Street Fighter » ndz cze 17, 2007 22:55

adisb pisze:powodem takiego spalania była sonda lambda która była padnięta
U mnie było podobnie...


\(O8o)==®==(o8O)/
[b]S[/b]augrohr[b]R[/b]egisterumschaltbar rulez ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 249 gości