Problem z chłodnicą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Problem z chłodnicą

Post autor: Gutekspc » czw cze 14, 2007 18:41

Witam. Mam taki niecodzienny problem i sytuację, mianowicie ktoś mi przywalił lekko w przód Golfika, jak ten stał zaparkowany pod blokiem i coś się stało z chłodnicą. Nie chodzi mi o utratę płynu chłodzącego (choć tak też się niestety, zaczęło dziać..), tylko o jej przymocowanie. Chłodnica zaczęła piszczeć, skrzypieć i wydawać różne dziwne odgłosy, gdy się nią poruszą, lub gdy się Golfem przemieszczam. Chłodnica tak jakby opadła trochę w głąb komory silnika. Tymczasowo przyczepiłem ją drutem, za to górne mocowanie, ale to jest tylko rozwiązanie tymczasowe, bo po dłuższej jeździe muszę drut skręcać ponownie..

Moje pytanie jest takie: Jak jest mocowana chłodnica przy silniku 1,6 PN? Ona ma jakieś dolne mocowania, zaczepy etc, poza belką na której stoi? A jeśli tak, to muszę rozbierać układ chłodzący przed zabawą?
Z góry dzięki za pomoc.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 14, 2007 19:05

od dołu siedzi na gumowych kolkach chyba i pewnie tam ma luz teraz, a od góry zaczepy w kształcie litery L też na gumie. Po stłuczce musiało się coś rozwymiarować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » czw cze 14, 2007 19:31

Paweł Marek pisze:od dołu siedzi na gumowych kolkach chyba i pewnie tam ma luz teraz, a od góry zaczepy w kształcie litery L też na gumie. Po stłuczce musiało się coś rozwymiarować.
dokładnie
jak odkręcisz 2 górne śróbki od tych zapinek i odlączysz węzę wodne to powinieneś ja wymanewrować jakoś i wyjąć.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » czw cze 14, 2007 23:47

To są dwie zapinki na górze? A przynajmniej powinny być? Ja mam jedną - skręconą drutem, ale odgięta i tak była, bo jest trochę pordzewiała, ale po tym zdarzeniu tak jakby sama chłodnica opadła, bo ta zapinka jest w tym samym położeniu.

A przekrzywione te kółka gumowe mogą być przyczyną?


Everyone dies. Not everyone lives.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości