O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » pn cze 11, 2007 21:22

A więc tak, sytuacja w 1.3 MH wygląda z kryzą kapkę innaczej - śruby montażowe kryza-kolektor prawie nachodzą na otwory od szpilek kryza-gaźnik a więc cały gaźnik trzeba nieco przesunąć - tzn. by nie był całkiem symetrycznie nad wlotem do kolektora.

Uszczelka pod pierburgiem u mnie była na tyle zjedzona że nie dało się jej obrysować a więc musiałem improwizować ;

początki zabawy z kryzą(materiał: tekstolit)
Obrazek
a tutaj widać już jak zrobiłem szablon - w tekturce rysikiem zrobiłem dziury w miejsce tych pod śruby a potem delikatnie po kancie wlotu do kolektora opukałem rączką śrubokręta aż do 'ucięcia" tektury :
Obrazek
potem tylko przyłożyć to do kryzy, z grubsza wykonanej opisanym w poradzie sposobie(wiertarka i jazda - ja mam stołową więc fajnie się robiło:) ) i zamalować dziurkę - ja to zrobiłem sprayem jak widać na zdjęciu poniżej:
Obrazek

Po godzinach dokładnego piłowania(aby kryza idealnie dolegała do kolektora i gaźnika- wielkością otworu) wygląda mniej więcej tak:
ObrazekObrazek
Obrazek .

Tutaj już widać że ścięcia nie są idealnie symetryczne - jak już pisałem - musiałem to zrobić by śruby nie nachodziły na siebie.

Ten mały otwór obok jednej z dużych był po prostu w materiale.

Jutro tylko wywiercić i nagwintować otwory pod gaźnik - dziś miałem kupę spraw do załatwienia, przez co prace stały;)

No i bym zapomniał - polerka 'wnętrza' kryzy też będzie;)
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 21:24 przez Pim, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn cze 11, 2007 22:02

hukolo pisze:Na drugim zdjeciu te czerwone strzałki oznaczaja gdzie zatkalem, a niebieska podlaczenie przewodu z paliwem.
no to zle podlaczyles bo ma byc na odwrot!!!!!!! ten dolny to doplyw paliwa a boczny to przelew ktory zatykasz!!!! datego ci robi tak jak opisujesz, pozatym po co ruszasz wogole filtr weglowy?? albo wyrzuc go calkiem i zatkaj jego doprowadzenie w kolektorze albo go zostaw.



hukolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 07, 2007 23:38
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

weber pomoc w ustawieniu i podlaczeniu

Post autor: hukolo » pn cze 11, 2007 23:57

KamilW pisze:
hukolo pisze:Na drugim zdjeciu te czerwone strzałki oznaczaja gdzie zatkalem, a niebieska podlaczenie przewodu z paliwem.
no to zle podlaczyles bo ma byc na odwrot!!!!!!! ten dolny to doplyw paliwa a boczny to przelew ktory zatykasz!!!! datego ci robi tak jak opisujesz, pozatym po co ruszasz wogole filtr weglowy?? albo wyrzuc go calkiem i zatkaj jego doprowadzenie w kolektorze albo go zostaw.
Witam

I sorki ze jestem taki dociekliwy i pytam i troche ciagle cos nie kapuje..... ale już tak daleko doszedlem a mam proste problemy odnosnie samej koncowki podlaczenia tego gaznika ... na fotce ponizej. Mam liczby we/wy w gazniku weber. :

1. - nie wiem co to jest nic nie robiłem zostawiłem tak jak jest
2. - zatkalem srubka
3. - podlaczylem do obudowy od filtra powietrza jako podcisnienie ...
4 i 4 - zlaczylem te dwa wejcia jedna rurka.
5. tak jak pisales zle podlaczylem bo to odplyw czyli zatkalem.
6. - podlaczylem przewod doplywowy paliwa.

Dobrze to jest podłączone ? bo już sam sie w tym tak zagmatwalem ze nie mam juz pojecia ... na necie szukalem jakiegos schematu materialow i nic nie znalazlem tylko schematy ale nie do tego typu webera . Ten co posiadam to sc2 12
...................................
...................................
Prosze o pomoc z gory dzieki wielkie

ps1. zrobilem regeneracje gaznika wymiana dysz uszczelek plywaka i czyszczenie ...
ps2. natrafilem na problem z plywakiem. jak wymienialem na nowy bo poprzedni był dziurawy to za pierona nie moglem doszukac sie jak go ustawić w jakim go połozeniu ustawić ile ma sie wychylac ile ma odstawać ...

Obrazek



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt cze 12, 2007 00:58

hukolo pisze:1. - nie wiem co to jest nic nie robiłem zostawiłem tak jak jest
podlacz pod +12V i bedzie hulac plywak ustawiles juz??



hukolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 07, 2007 23:38
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

PŁYWAK

Post autor: hukolo » wt cze 12, 2007 09:52

KamilW pisze:
hukolo pisze:1. - nie wiem co to jest nic nie robiłem zostawiłem tak jak jest
podlacz pod +12V i bedzie hulac plywak ustawiles juz??
dobra pdlacze + 12 v ale jeszcze nie ustawiłem pływaka proszę o porade jak ustawić KamilW ! ?
Ostatnio zmieniony wt cze 12, 2007 09:56 przez hukolo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt cze 12, 2007 14:03

Ponizej masz fotki ksiazek tam pisze jak sie wszystko robi Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » wt cze 12, 2007 18:59

Gotowa kryza do 1.3 mh (jak się gardło świeci hihi)
Obrazek .
Mam piwo, więc idę robić uszczelkę;)

[ Dodano: 13 Cze 2007 15:25 ]
A i żeby było jasne - w 1.3 MH nie da się zmieścić dolotu z 1.6 (tego płaskiego, z napisem VOLKSWAGEN co koledzy często wcześniej pokazywali) . Silnik stoi za wysoko ;)

Jutro będziemy z ojcem kombinować nad wyklepaniem odpowiednio filtra z dużego fiata(tylko zrobimy z niego kolanko z odejściem do rury dolotowej i do odpowietrzenia. Zaczniemy coś robić - będą fotki.
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2007 16:16 przez Pim, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr cze 13, 2007 18:39

Czesc Panowie, ale mam RARYTAS!!!!!! ORGINALNEGO WEBERA prosto z wloch!!! Tak mi sie wymyslilo ze bedzie z niego piekna symetria - czyli gaznik z obiema przepustnicami otwieranymi jednoczesnie. :D Gaznik pomimo wieku (1969) jest lepiej wykonany niz te wszystkie fosy etc. i jest igla :D. Ponizej fotki

Obrazek



hukolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 07, 2007 23:38
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: hukolo » śr cze 13, 2007 23:18

KamilW pisze:Czesc Panowie, ale mam RARYTAS!!!!!! ORGINALNEGO WEBERA prosto z wloch!!! Tak mi sie wymyslilo ze bedzie z niego piekna symetria - czyli gaznik z obiema przepustnicami otwieranymi jednoczesnie. :D Gaznik pomimo wieku (1969) jest lepiej wykonany niz te wszystkie fosy etc. i jest igla :D. Ponizej fotki

[url=http://images11.fotosik.pl/76/a6b37b0985665a4bm.jpg]Obrazek[/URL]
Wbrew pozorom przepiękny gazior :bajer: jak go zamontujesz to daj znać jak działa w porównaniu z fso. ps. jak to 2 przepustnice otwarte ? :) to nie za dużo bedzie spalał ? :)


przerobka gaziora na webera

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr cze 13, 2007 23:56

Juz sobie przygotowalem dysze do niego - bedzie nietypowa konfiguracja: gardziele 22 i 26 (jak pierdek) dysze glowne: 110 i 130 , powietrzne 140 i 160
Obliczylem to z takiej serwisowki SOLEXA i zobaczymy jak to bedzie smigac :)



hukolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 07, 2007 23:38
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: hukolo » czw cze 14, 2007 10:34

mam pytanie gdzie kupujecie dysze do gaznikow na internecie czy w sklepach ? bo u mnie w saczu to nigdzie nie moge dostac dysz i czesci do gaznikow weber ...


przerobka gaziora na webera

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw cze 14, 2007 14:21

Ja mam sklepik pod domem albo z rozbiorki. Jak ktos cos potrzebuje to pisac

[ Dodano: Czw Cze 14, 2007 20:50 ]
Aha, by the way, zrobilem maly programik w excelu ktory dobiera wymiary glowne gaznika do samochodu. Podaje sie tylko pojemnosc, obroty przy odcieciu, ustala jaka pierwsza gardziela sie dysponuje i gotowe... wyniki za czesto zaskakujace ale poprawne - zrobione na bazie serwisowki firmy SOLEX o dobieraniu i tuningu gaznikow :) jak ktos chce to pisac, albo podawac silniki to mu podam jakie sa dla niego wyniki.



Awatar użytkownika
Pim
MK2 lover
MK2 lover
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Pim » czw cze 14, 2007 21:19

hukolo pisze:mam pytanie gdzie kupujecie dysze do gaznikow na internecie czy w sklepach ? bo u mnie w saczu to nigdzie nie moge dostac dysz i czesci do gaznikow weber ...
Nie tylko u Ciebie - w Gdańsku też pupa - na szczęście kolega KamilW mi wysłał to czego potrzebowałem.


Wykonywanie dolotu do 1.3 mh ...

Tyle zostało z oryginalnej pokrywy filtra od Golfa...
Obrazek
A tyle od obudowy filtra z fiata...
Obrazek
wycięte elementy od fiata:
Obrazek
Obrazek

Zaraz zrobię zdjęcia tego co wyczarowałem z Ojcem.

[ Dodano: 14 Cze 2007 21:51 ]
Dolot do 1.3 MH part: któraś.

Wszystko jeszcze będzie dopasowywane, uszczelniane itp - jak narazie IMO wlot jest za wysoko, ale zobaczymy jak to będzie z rurkami jutro. Całość teraz jest poskręcana na śruby, uszczelniona uszczelkami do okien(te białe;) ), które pewnie zostaną w kilku miejscach.

Dolny element:
Obrazek
Obrazek
Jak widać trzeba było wlot oryginalny dać bliżej i w innym miejscu, a 'noga' trzymająca pokrywę musiała być trochę obniżona. Doprowadzenie zostało trochę sklepane - by pole powierzchni przybliżyło się do przyszłych rur dolotowych - fi 50.

Pokrywa:
Obrazek
Obrazek
Uszczelki + odpowiednie dopasowanie do wlotu(ale i tak trzeba jeszcze wokół niego doszczelnić, bo nie było zbyt jak dopasować bez większych ingerencji w kształt pokrywy.
Dziurka na środku - do śruby mocującej.

I całość:
Obrazek

No i oczywiście jak będzie wszystko SI , to czeka mnie malowanie etc.
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2007 21:53 przez Pim, łącznie zmieniany 2 razy.


Moje Corrado G60 LC6U
Jetta mk3 GL 2.0 automatic
Vento GLX LC3U 1Z + 400 ohm ;)

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob cze 16, 2007 11:28

Teraz moja kolej na chwalenie sie jak mi ida prace :) Ogolnie przygotowuje warsztat jak na razie. Wybralem dysze. Finalna konfiguracja to: gardziele 21/26, dysze paliwa: 110/140, dysze powietrza: 160/200, rurki emulsyjne F30/F30. Jak widac po fotkach wyposazylem warsztat i bede dzialal. Niespodzianka bedzie filtr powietrza :) ale to zobaczycie jak bedzie gotowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 513 gości