Programowanie immobilizera

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » wt cze 12, 2007 22:35

moontower pisze:Z zainteresowaniem czytam ten temat, gdyż czeka mnie dorobienie kluczyka i w Słupsku życzy sobie dealer 190 + 150 dopasowanie.
chyba cię oszukują bo dajesz dowód rejestracyjny io koszt ściągnięcia kluczyka od twojego auta to 230zł (jeśli bez pilota tj scyzoryka)



Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » wt cze 12, 2007 22:41

greg myślisz, że próbują mnie naciąć? Masz rację, że chodzi o zwykły kluczyk ze światełkiem, bez pilota do zamka centralnego. Czy 230 zł o których piszesz to z programowaniem?



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Programowanie immobilizera

Post autor: michal0604 » śr cze 13, 2007 07:41

mega815 pisze:witam, mam takie pytanko, niedawno kupiłem golfa IV z fabrycznym centralnym zamkiem, dostałem od niego komplet kluczyków tzn, 2 z pilotem, jeden bez pilota i taki plastikowy sam grot z numerkiem, okazało się, ze nie działa zamykanie z pilota wiec pojechałem do ASO żeby zaprogamowali mi ten pilot do centralnego, po 3 godzinach czekania (szok!!!) stwierdzili, że się nie da zaprogramować bo prawdopodonie jest uszkodzony pilot, ale teraz zauważyłem, że coś namieszali bo samochód odpala sie tylko jednym kluczykiem natomiast pozostałymi zapala się kontrolka imobilajzera i nie odpala.I tu moje pytanie czy da sie jakoś zaprogramować imobilajzer do pozostałych kluczyków? mam interfejs do VAG jeżeli jest potrzebny, tylko prosiłbym o rade jak to zrobic np. przez VAG-COM, bo znowu jak dam do ASO to mi coś namieszają więc wolałbym tego uniknąc.
A może jakis gość wASO rozbierał kluczyk i wypadł mu transporder immobilizera. Gość tego nie zauważył złorzył kluczyk i efekty są. Ja na twoim miejscu zasuwał bym z reklamacją.


michal0604

mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mega815 » śr cze 13, 2007 08:14

Jade w tym tygodniu z reklamacją, bo jak zaczeli dochodzić o co chodzi to okazało się, że moją sprawą zajmował się uczeń-elektryk i wszystko namieszał, a teraz ma się tym zająć kierownik warszatów, więc zobaczymy jak będzie.



greg

Post autor: greg » śr cze 13, 2007 09:53

moontower pisze:Czy 230 zł o których piszesz to z programowaniem?
230zł płacisz za kluczyk z zaprogramowaną pastylką - to jest kluczyk o identycznym kodzie immo jak miało twoje auto w dniu zakupu- jeden warunek - nie miałeś zmienianych zegarów w aucie od dnia zakupu. 230zł kosztuje kluczyk ściągnięty przez ASO z VW germany - tak mi powiedzieli w serwisie

[ Dodano: Sro Cze 13, 2007 9:55 am ]
michal0604 pisze:A może jakis gość wASO rozbierał kluczyk i wypadł mu transporder immobilizera.
a mozesz powiedziec po co rozbierał kluczyk jak pilota dopasowuje sie bez rozbierania? chyba ze wymieniali całe bebechy



Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » śr cze 13, 2007 10:23

myślę, że nie miałem wymienianych zamków bo samochód otwieram i odpalam normalnie tym plastikowym kluczem, który jest z przywieszką z kodami itd. Więc myślę, że nie było nic zmieniane. Muszę jeszcze raz pójść i z nimi pogadać. Bo w sumie jest to logiczne, że vw robi wg numeru vin i programuje, bo oni wszystko mają u siebie w komputerach. Faktycznie, może chłopaki z serwisu chcą zarobić na lewo. :-k



greg

Post autor: greg » śr cze 13, 2007 10:26

moontower, oni nie dopasowują kluczyka - tylko z tego co mi powiedzieli ściągają bezpośrednio z zakąłdów - dlatego czas oczekiwania 2 tygodnie



todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » śr cze 13, 2007 11:28

W moim mieście natomiast, w ASO VW za całośc życzą sobie 300 PLN, natomiast samo zakodowanie transopondera to koszt 100 PLN.



greg

Post autor: greg » śr cze 13, 2007 22:55

todzio pisze:natomiast samo zakodowanie transopondera to koszt 100 PLN
za te piniądze to już lepeij kabelek kupić i samemu powalczyć



mega815
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 07, 2006 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mega815 » ndz cze 17, 2007 08:33

Byłem w serwisie na reklamacji, ale udało im się doprogramować tylko jeden kluczyk do immobilizera, a drugi dodatkowy powiedzieli, że ma uszkodzony immobilizer i nie da się go zaprogramować. Oczywisćie pilotów do centralnego też nie zakodowali, bo też powiedzieli, że trzeba kupić nowy. Zastanawiam się nad taką rzeczą czy skoro i tak nie działa mi mój pilot to czy moze ktoś orientuje się czy jak kupie pilot od kluczyka w scyzoryku z 2 pzyciskami to czy będzie on u mnie działał? Ja oryginalnie mam ten starszego typu z dwoma przyciskami z częstotlwości 433MHz i na allegro widziałem taki pilot od scyzoryka który też miał 433MHz bo jeżeli nie to musze kupić nowy w serwisie taki starszego typu.



greg

Post autor: greg » ndz cze 17, 2007 11:07

mega815, kup pastylkę immo na allegro za 12 wsadź nową i zaprogramują, co do kluczyka tj pilota szukaj o tej samej częstotliwości



master072
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 13, 2009 20:03
Lokalizacja: horyniec

Post autor: master072 » wt paź 13, 2009 20:24

witam
zakupiłem własnie golfa mk4 1.9 tdi 90ps i mam pewien problem.
a mianowicie wszystko było ok do czasu gdy nie włozyłem zapasowego kluczyka do stacyjki . mam identyczna sytuacje jak na filmiku silnik odpala i gasnie po ok 1-2 sekundach i miga mi kontrolka od immobilizera .
co mam w tej sytuacji zrobic ?
Z góry dziekuje.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » wt paź 13, 2009 20:35

master072 pisze:wszystko było ok do czasu gdy nie włozyłem zapasowego kluczyka do stacyjki
czyli co,sprawny kluczyk też nie uruchamia auta teraz ?
Ostatnio zmieniony wt paź 13, 2009 20:37 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

master072
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 13, 2009 20:03
Lokalizacja: horyniec

Post autor: master072 » wt paź 13, 2009 20:58

norek111 pisze:
master072 pisze:wszystko było ok do czasu gdy nie włozyłem zapasowego kluczyka do stacyjki
czyli co,sprawny kluczyk też nie uruchamia auta teraz ?
Tak ani jeden ani drugi kluczyk nie odpala auta .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 293 gości