Problem z obrotami na gazie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Problem z obrotami na gazie

Post autor: Raffciu » pn cze 11, 2007 23:39

Mam sytuacje, ze na gazie nie spadaja mi obroty jak wrzuce na luz.Nie zawsze ale ostatnio dosyc czesto tak jest.Spada na 1800 i stoi (czasem 2000) zdarza sie tez ze spadanie ladnie na 900 po pewnym czasie. Na benzynie od razu pieknie spadaja obroty na 900 i tak sie trzymaja. Ogolnie od jakiegos czasu zauwazylem ze na gazie spadam mi duzo wolniej z obrotow niz na benzynie. Teraz jest o tyle z bani ze prawie zawsze spada na 1800 i stoi:( Wiecie co to moze byc?Filtr gazu ma wplyw?nie wymienialem od 30tys km. Poza tym ze te obroty swiruja to auto jest rakieta na gazie... Prosze o jakies rady. Dzieki


Raffciu

kape
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 18, 2007 07:42
Lokalizacja: południowa Polska

Post autor: kape » wt cze 12, 2007 12:46

Ostatnio tak miałem - na benzynie ok. a na gazie tak jak Ty - na 2000 obroty zwisały.

U mnie pomogła wymiana uszczelki/podstawy gumowej pod wtryskiem - czy jak się to tam nazywa.
Koszt tej uszczelki - 42 PLN (max 50 jak pytałem po sklepach).

Po wymianie (ok. 1/2 godz. roboty) obroty pięknie spadają.



Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raffciu » śr cze 13, 2007 00:04

jaki masz silnik?to nie jest zwiazane z gazem tylko z benzyna??nie znam sie szczerze mowiac ale jak bede w przyszlym tyg. w domu to sie tym od razu zajme. Poki co dzieki!


Raffciu

kape
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 18, 2007 07:42
Lokalizacja: południowa Polska

Post autor: kape » śr cze 13, 2007 07:39

Mam silnik 1.8 AAM. Z benzyną też to jest związane. Tylko że na benzynie zdarzało mi się sporadycznie, że obroty się "zawieszały" - ale trwało to parę sekund i spadały do normalnych. Na gazie nie chciały spadać. Gaz zakładałem 2 tygodnie temu i praktycznie od razu to wystąpiło.
Robiłem próby - przełączałem na benzynę i od razu lepiej, na gaz - siedzi na 2 tysiące.

Po wymianie tej gumy od razu spokój. Na pewno nie miałem robione nic innego bo kupiłem sam tę gumę i stałem nad mechanikiem w czasie gdy mi to wymieniał.

A samą gumę zdiagnozował gaziarz, gdy mu powiedziałem o objawach. Mówił, że to dość częsta bolączka. Dla pewności zaczął ruszać wtryskiem i zaglądać z każdej strony na tę gumę. Gdy ruszał to z jednej strony widać było jak w gumie robi się szpara, takie pęknięcie.



Awatar użytkownika
cegla66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: śr lis 08, 2006 11:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: cegla66 » śr cze 13, 2007 12:26

no wygląda to na jakies lewe powietrze, sprawdz uszczelke pod wtrysk jak sugerowal kolega kape a jak nie to przygladnij sie odmie-taki wezyk który wychodzi z filtra powietrza i wchodzi z tylu wtrysku bo mozliwe ze tam cos bierze powietrza


Zbieram na Passata B5 TDI.Kiedy zbiore nie wiadomo.Zainteresowanych sponsoringiem zapraszam na priv xD
OBNIŻENIU ZAWIECHA MÓWIE STANOWCZE NIE!

Raffciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lis 16, 2006 02:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Raffciu » śr cze 13, 2007 14:32

Dziekuje za podpowiedzi!sprawdze to mam nadzieje w przyszlym tygodniu bo teraz zera czasu.... :( Pozdrawiam


Raffciu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 471 gości