Niezgłaszająca się sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

apaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:19
Lokalizacja: Kraków

Niezgłaszająca się sonda lambda

Post autor: apaczka » pn cze 11, 2007 20:33

Mam od tygodnia VW Golf (1993r.)1.6 z gazem.. niezgłasza mi sie sonda lambda, jakie sa skutki takiej awarii. czy większe spalanie, itd. prosze o info.Co autko robi wówczas nieprawidłowo... zauważyłam na razie spadek obrotów, brak mocy...ale na to porady juz dostałam. chyba ze ta sonda tez to powoduje.
PS. autko idzie jutro do mechanika, ale wolałabym wiedziec od was co i jak, żebym na blondi nie wyszła. :wazup: :wazup:
dzięki z góry!


Apaczka

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Niezgłaszająca się sonda lambda

Post autor: raf1al » pn cze 11, 2007 20:47

apaczka pisze:Mam od tygodnia VW Golf (1993r.)1.6 z gazem.. niezgłasza mi sie sonda lambda, jakie sa skutki takiej awarii. czy większe spalanie, itd. prosze o info.Co autko robi wówczas nieprawidłowo... zauważyłam na razie spadek obrotów, brak mocy...ale na to porady juz dostałam. chyba ze ta sonda tez to powoduje.
PS. autko idzie jutro do mechanika, ale wolałabym wiedziec od was co i jak, żebym na blondi nie wyszła. :wazup: :wazup:
dzięki z góry!

zepsuta sonda powoduje lub może powodować:

spadek lub wzrost obrotów , nierówna praca silnika, duże spalanie bądź za uboga mieszanka w pewnych zakresach obrotów grozi wypaleniem zaworów lub uszczelki, spadek osiągów + makabryczne zużycie paliwa!

w moim przydatku obroty mi sie zawieszały na 1500 lub 2000obr/min + 17 litrów na 100km i zamulony jak nie wiem aha jeszcze czarny dym z rury na Pb!

jeśli coś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi!



apaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Niezgłaszająca się sonda lambda

Post autor: apaczka » pn cze 11, 2007 20:53

raf1al pisze:
apaczka pisze:Mam od tygodnia VW Golf (1993r.)1.6 z gazem.. niezgłasza mi sie sonda lambda, jakie sa skutki takiej awarii. czy większe spalanie, itd. prosze o info.Co autko robi wówczas nieprawidłowo... zauważyłam na razie spadek obrotów, brak mocy...ale na to porady juz dostałam. chyba ze ta sonda tez to powoduje.
PS. autko idzie jutro do mechanika, ale wolałabym wiedziec od was co i jak, żebym na blondi nie wyszła. :wazup: :wazup:
dzięki z góry!

zepsuta sonda powoduje lub może powodować:

spadek lub wzrost obrotów , nierówna praca silnika, duże spalanie bądź za uboga mieszanka w pewnych zakresach obrotów grozi wypaleniem zaworów lub uszczelki, spadek osiągów + makabryczne zużycie paliwa!

w moim przydatku obroty mi sie zawieszały na 1500 lub 2000obr/min + 17 litrów na 100km i zamulony jak nie wiem aha jeszcze czarny dym z rury na Pb!

jeśli coś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi!
wielkie dzieki! mój tez jest zamulony! pewnie to jest to!


Apaczka

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pn cze 11, 2007 20:55

Generalnie uwalona sonda powoduje zły skład mieszanki i różne dziwne objawy. Napisz jeszcze co znaczy nie zgłasza mi się sonda L ? Może tylko przewód do sondy się urwał (wypiął) ?


VR6 + STAG 300

apaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apaczka » pn cze 11, 2007 21:05

stempel72 pisze:Generalnie uwalona sonda powoduje zły skład mieszanki i różne dziwne objawy. Napisz jeszcze co znaczy nie zgłasza mi się sonda L ? Może tylko przewód do sondy się urwał (wypiął) ?
mechanik, ba elektronik podpiął mi sie laptopem do autka i powiedział dokładnie tak "o sonda lambda sie nie zgłasza". Tyle wiem.


Apaczka

stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » pn cze 11, 2007 21:59

Sonda się nie zgłasza tylko pokazuje jakieś tam napięcia. Nie pamiętam w jakim przedziale. Jeśli wogóle nic nie pokazuje to bym prędzej przerwy w jej obwodzie szukał, a sondę też można sprawdzić miernikiem. Gdzieś tu jest o tym napisane. Mechanicy to ściemniacze i myślą że jak mają komp i fejs to mogą każdego nakręcić. A fejs kosztuje na Allegro z 50 zł, soft VAG Com można wyczesać :) i samemu sobie leczyć auto.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn cze 11, 2007 23:03

stempel72 pisze:A fejs kosztuje na Allegro z 50 zł, soft VAG Com można wyczesać :) i samemu sobie leczyć auto.
tyle że to też nie takie łatwe


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

apaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apaczka » wt cze 12, 2007 10:06

marek2907 pisze:
stempel72 pisze:A fejs kosztuje na Allegro z 50 zł, soft VAG Com można wyczesać :) i samemu sobie leczyć auto.
tyle że to też nie takie łatwe
:elegant: no wlaśnie, a ja jestem babą....
machanik powiedział, ze sonda lambda nie ma nic wspólnego z gazem, ona wysyła wiadomośc do komputera .. chodzi o spalanie paliwka.
powiedział, ze póki co na razie skoro i tak jeżdżę na gazie nie ma co sobie głowy tym zaracać. hmmm...
skierował mnie do panów "gazowników" aby sprawdzili czy w instalacji gazowej wszystko gra, spadaja mi obroty, i muli autko... ale tez nie za każdym razem, pewnie ten syf trza wypuscić.... sie nie znam.


Apaczka

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt cze 12, 2007 15:46

apaczka pisze:machanik powiedział, ze sonda lambda nie ma nic wspólnego z gazem,
głupot ci nagadał i tyle. Owszem można nie odczuć awarii sondy przy jeździe na gazie, ale ona podobnie wpływa na sklad mieszanki na jednym i drugim paliwie. O ile masz instalację gazową II generacji (z komputerkiem)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

apaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 05, 2007 10:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: apaczka » wt cze 12, 2007 21:38

Paweł Marek pisze:
apaczka pisze:machanik powiedział, ze sonda lambda nie ma nic wspólnego z gazem,
głupot ci nagadał i tyle. Owszem można nie odczuć awarii sondy przy jeździe na gazie, ale ona podobnie wpływa na sklad mieszanki na jednym i drugim paliwie. O ile masz instalację gazową II generacji (z komputerkiem)
...no właśnie i po to własnie korzystam z waszych porad! WIELKIE DZIEKI DLA WSZYSTKICH! :okej:

[ Dodano: 14 Cze 2007 09:16 ]
:kac: no i tak, na dzień dzisiejszy mechanik w autku wymienił:
- pompa wodna
- pasek rozrządu
- klocki ham.
- napinacze
- amortyzatory przód
...a na koniec zdechł rozrusznik... wiec czeka mnie jeszcze to i przedmiot dyskusji"sonda lambda".

ehhh.... co mnie jeszcze czeka.... :hehe:


Apaczka

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości