problem z gazem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubaws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:28
Lokalizacja: Siedlce

problem z gazem

Post autor: kubaws » czw maja 05, 2005 10:20

Koledzy pomóżcie,
Problem polega na tym, że samochód czasami niema mocy i niechce jechać na gazie. Dzieje się to w czasie deszczu. Domyślam się że coś z elektryką jest nie tak. Na benzynie jest ok chociaż czasami też tak jakby się zadławił ale jedzie dalej. Wymieniłem wczoraj świece i sprawdziłem przewody zakładając nowe ale nic się nie poprawiło. Czy może to być wina filtra gazu? W suchy dzień jest wszystko dobrze. Moze kopułkę trzeba wymienić albo palec rozdzielacza? POMOCY



Awatar użytkownika
vwmarian
czarny szatannnnnnnn
czarny szatannnnnnnn
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:13
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

zawsze mozesz go sprawdzic

Post autor: vwmarian » czw maja 05, 2005 11:13

a filterem hmmm zawsze 3zł kosztuje moze..... przeczyc tez parownik :grin: ale zeby tylko to w deszczy sie dzialo hmmm obadaj te instalke :grin:


Mk II 2,0 GTI 16V (Czarnuch)
Audi 80 B2 quattro GTE

Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » czw maja 05, 2005 16:34

A filterek powietrza to kiedy wymieniałeś?
Może jest zapaprany i autko sie dusi.


www.vwgolf-slask.info

Awatar użytkownika
andrew6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt paź 19, 2004 13:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: andrew6 » czw maja 05, 2005 18:05

Filtr LPG niestey nielubi wilgotnego powietrza jest w nim taki proszek ktory metnieje .. dlatego nawet po ziemie niezaleznie od ilosci przejechanych km zaleca się jego wymiane...
Wymien filt LPG, powietrza, mozliwe ze twój reduktor konczy zywot (350-400zł w plecy) i sprawdz czy niemasz zamocno gazu zakreconego..



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt maja 06, 2005 08:39

kopułke i palec też bym wymienił jak już założyłeś nowe świece i kable WN. Jeszcze filtr powietrza i gazu i powinno działać normalnie.

do "andrew6"
jaki proszek jest w filtrze LPG bo w moim jest tylko wkład papierowy i magnes oraz to co się wyfiltrowało z gazu czyli grafit i opiłki



BadKENNY

Post autor: BadKENNY » pt maja 06, 2005 09:10

A ja przyłącze się, nie będe nowego tematu zakładał :)

Wczoraj odebrałem mojego furaka, MK1 1974 1.1 :)
Na gaziku, właściciel tak dbał o niego ze na trasie olej musiałem dolewać, a o ilości gazu w zbiorniku nie był w stanie nic powiedziec.
Powiedział tylko że jak się zapali czerwona kontrolka na tym przełączniku od gazu to już jest rezerwa.
Więc przed powrotem do domu zatankowałem gazik do pełna (butla 40l) (na stacji zmieściło sie 21l, czyli 20 jeszcze było :/ ?) i po przejechaniu 230 km wskoczyła już lampka rezerwy. Jechałem gdzieś 80km/h.

Czyli, kiedy włączyła mi się ta rezerwa, już jest resztka czy z te 10 litrów zostało ? Wogle można jakoś sprawdzic ilość gazu (tak jak wskazóweczka na zegarach od benzyny) ?

Troche mnie to zmartwiło bo załużmy ze zjadł 40, to spalanie ma 17l /100
a jak mu zostało 30 to 13 l /100 :/ Troche durzo, myślałem ze zmieszcze sie max do 10l :/

Co o tym myślicie ? Nie mam specjalnie doświadczenia, to moje pierwsze atko :D Czytałem coś o zamontowaniu gaźnika od MKII i podobno sporo pomaga. Jak tak to ile kosztuje taki gaźniczek ? :)



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pt maja 06, 2005 10:14

wyjeździj gaz aż stanie (nie będzie chciało przyspieszać), lampką się nie przejmuj bo oszukuje (szczególnie w zbiornikach w miejsce koła). Na zbiorniku powinien być wskaźnik poziomu gazu (wskazówkowy widoczny przez okienko), napisz dokładnie jaka to butla, jeżeli 40 to powinno się do pustej zatankować jakieś 34l gazu. Jedynym słusznym testem zużycia gazu jest jego wyjeżdżenie i tankowanie do pełna lub np po 200km zatankowanie ponownie do pełna na tej samej stacji



kubaws
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt mar 29, 2005 19:28
Lokalizacja: Siedlce

zrobione

Post autor: kubaws » ndz maja 08, 2005 18:40

Wiecie co było nie tak z moim Golfikiem?? Zamoknięta centralka od sondy lambda. Była źle zaizolowana. Tak na marginesie to ktoś powinien dostać Nobla za takie niechlujne założenie elementu elektronicznego. Tak więc drodzy forumowicze: jak coś się czasami pieprzy z gazem a na paliwie jest ok to SPRAWDŹCIE POŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE.
Pozdrawiam
:pub:



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz maja 08, 2005 22:55

Na kontrolce od rezerwy nie ma co polegac. Najlepiej wyjezdzic do konca i wtedy bedziesz wiedzial. Zrob przynajmniej 2, 3 takie cykle bo moze sie okazac ze tankujac o roznych porach dnia a dokladnie w roznych temperaturach moze czasami wejsc wiecej a czasami mniej gazu do zbiornika. Szczegolnie jest to odczuwalne zima kiedy zatankowac mozna wiecej gazu. Kazdy gazownik ci powie aby unikac tankowania w gorace dni bo wzrasta wtedy cisnienie w butli i za duzo wtedy nie wejdzie.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn maja 09, 2005 11:42

moze masz juz stara butle bo jak tak to w niej moze byc juz sporo wody i coraz mniej bedzie ci wchodzilo gazu. A co do lampeczek itd to ja temu tez nie ufam, odpalam autko i mowi mi ze rezerwa za chwile gasnie, to samo jest ze wskazowkami na butli, ciezko jest okreslic poziom paliwa w butli w takiej konstystencji, najlepiej tak jak koledzy mowia do pelna i az zgasnie,pozniej powtorka i bedziesz wiedzial ile pali mniej wiecej i kiedy trzeba mu NOSa psiknac :D Moj pali jak chce, ale srednio kolo10


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości