montaż nowej wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szegi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 14:15
Lokalizacja: Biała Podlaska/Lublin

montaż nowej wycieraczki

Post autor: szegi » pn cze 11, 2007 14:28

witam

mam dosyc smieszne pytanie, ale coz... jestem poczatkujacym posiadaczem samochodu ;)

zakupilem niedawno wycieraczki do golfa jakiejs malo znanej firmy i nie mam pojecia jak zamontowac wycieraczke w standardowe ramie U ksztaltne jakie ma golf 3.

na zdjeciach umiescilem zdjecia wycieraczki i zaczepow, na opakowaniu zaznaczone jest, ze pasuje do golfa jakiego mam.

prosze o opis lub jakas fotoporade, bo po prostu kombinowalem i nic z tego. dziekuje za pomoc :)

Obrazek

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn cze 11, 2007 15:02

Po prostu przełóż te plastikowe elementy (zaczepy) ze starych wycieraczek na nowe i powinno pasować, lub przyjrzyj się jak one tam były umocowane. Robisz to w takiej kolejności: najpierw wpinasz zaczep w wycieraczkę a następnie całość mocujesz na ramieniu. To naprawdę żadna filozofia :)



greg

Post autor: greg » pn cze 11, 2007 16:21

na dolnej fotce masz wycieraczkę i dwa zaczepy - weź ten mniejszy zaczep w łapki i zapnij go na tym poprzecznym drucie wycieraczki wpołowie długości wycieraczki. A potem całosć zapnij do ramienia w aucie



szegi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 14:15
Lokalizacja: Biała Podlaska/Lublin

Post autor: szegi » pn cze 11, 2007 16:41

problem w tym, że oryginalna część, o której mówisz kiss połamała się przy wyjmowaniu... a tą mniejszą część haczykowatą założyłem na wycieraczkę i wsunąłem w ramię ale jest luz i całość wysuwa się. Inne typy wycieraczek mają inne (czytaj normalne) elementy mocujące?



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn cze 11, 2007 17:27

szegi pisze:wsunąłem w ramię ale jest luz i całość wysuwa się.
Rzeczywiście może tak się zdarzyć. Nie wiem w takim razie co Ci radzić bo nie byłem w takiej sytuacji. W komplecie z wycieraczkami zazwyczaj są trzy rodzaje mocowań i zawsze któreś w końcu pasuje.
Może zapytaj w jakimś sklepie motoryzacyjnym czy są takie elementy oddzielnie w sprzedaży.
A swoją drogą to te wycieraczki to chyba jakieś nie za specjalne są. Proponowałbym zainwestować w lepsze takie jak Valeo, Bosch, Champion. Jeśli z tanich to zdecydowanie polecam Alca



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » pn cze 11, 2007 18:03

ja bym bosha nie polecał , moim zdaniem są za twarde i "skaczą"
miałem tez ten sam problem
tyko ze mi udało sie wyszukac w staruch gratach odpowiednie zaczepy
z tego co wiem to nie dostaniesz samych zaczepów w sklepie (przynajmniej ja sie w jednym pytałem , nie mieli i twierdzili ze nie dostane nigdzie)



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pn cze 11, 2007 18:25

samych adepterow nie kupisz w sklepie... proponuje przegladnac allegro czy ktos moze nie sprzedaje mk3 na czesci w okolicy... za ladny usmiech powinienes to dostac bo i tak na handel sie nie nadaje... ostatecznie wysylka... albo szrot ;)


Obrazek

szegi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 14:15
Lokalizacja: Biała Podlaska/Lublin

Post autor: szegi » pn cze 11, 2007 21:15

to moje przewidywania sprawdzily sie :( dziekuje za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości