Jak sprawdzic czy przebieg oryginalny?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Jak sprawdzic czy przebieg oryginalny?

Post autor: lgruszkos » czw maja 10, 2007 22:48

Witam wszystkich zamierzam kupić golfa III 20Jahre Edition. Jest poprostu piękny jezdziłem nim i sie zakochałem. Ma przebieg 168 tys 1996 rok. Silnik 2.0 GTI 115 Ps. Jak można sprawdzić czy licznik nie był kręcony i czy można to wyczaić jakoś? Proszę o poradę

http://moto.allegro.pl/item194319413_vw ... onic_.html
Ostatnio zmieniony pn cze 11, 2007 17:44 przez lgruszkos, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw maja 10, 2007 22:57

licznika nie sprawdzisz
1. na liczniku ma być napis TOTAL - nie ma napisu odejdź od auta bo ma conajmniej 300tys.
2. Licznik można wymienić na inny więc się tym , że jest napis się nie sugeuj - obejrzyj kierownicę, drążek zmiany biegów (nie samą gałkę ale woreczek rónież) i siedzisko kierowcy - tj stopień zużycia.
3. Maska do góry i oglądasz silnik - jak umyty - to jazda próbną aż do pełnego zagrzania silnika i znowu maska do góry - czy pojawiły się jakiekolwiek ślady "wypocenia oleju" jak pojawiły się - daj sobie spokój, jak nie pojawiły się bagnet oleju w górę i kolor olju - jak ma normalny żółty, lub odień brązu ok. jak czarny no to mamy problem bo przyczynmoże byc kilka - od uszczelniaczy zaczynajać,, poprzez pierścienie, zawory itd.
4. Jazda próbna - dajesz w obroty i przy dość dużych obrotach zmioeniasz biegi - ma nic nie zgrzytnąc
5. Kółka na placu lewe- prawe - nic nie stuka.
6. Na trasę i popros kumpla zeby śmignał za tobą - niech z tyłu popatrzy jaki idzie - czy ślad w ślad czy 4ro ślad. Jak brak kumpla to kałuża a potem prosto kierownica i z 15 metrów przejechać - z auta i obejrzeć szerokosć śladu a w szczególności przy kołach jak tylne najeżdzą na przedni
7. Oglądasz podłużnice, bagażnik ( okolice koła zpasowego) oraz progi od spodu.
8. Poduszki - cięzko będzie ale schyl się pod kierę i zajrzyj czy jest , pasażera to jedynie chyba jakby dolny schowek wyjął


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

HUBERT GTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 00:56
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: HUBERT GTI » pt maja 11, 2007 00:31

Slyszalem tez z pewnych zrodel ze mozna sprawdzic stan silnika w prosty sposob!
1) wyjac bagnet od oleju i jesli zatykajac palcem otwor czujemy przedmuch swiadczy to o zdartych pierscieniach lub ogolnie luzach pomiedzy cylindrem a tlokiem..
2) odkrecamy korek wlewu oleju i tam maly przedmuch to sprawa normalna ale jesli jest zbyt duzy lub silnik zwalnia obroty - nie mowiac juz o wylatywaniu spalin - swiadczy to ze glowica nadaje sie do remontu lub uszczelka do wymiany!

Nie wiem na ile sa to wiarygodne informacje ale wydaja mi sie calkiem sensowne!



greg

Post autor: greg » pt maja 11, 2007 07:51

a ja dam ci jedną radę - co do silnika - jak olej mam swoją barwę (max. brąz to silnik mechanicznie ok. jak czarny to albo uszczelniacze albo pierścienie, tloki inne sprawy). Pytasz jak sprawdzić czy licznik krecony? ciężko będzie, bo facet nie pozwoli rozbierać zeby sprawdzić czy zegary były rozkręcane. Jak auto z niemiec to zobacz książkę serwisową i szukaj naklejek z serwisu na słupku kierowcy



Crasher1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn cze 11, 2007 15:46
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Crasher1 » pn cze 11, 2007 15:58

A jak skrzynia czasem zgrzytnie na wysokich obrotach to co to takiego?



greg

Post autor: greg » pn cze 11, 2007 16:06

Crasher1 pisze:A jak skrzynia czasem zgrzytnie na wysokich obrotach to co to takiego?
słabo wciskasz sprzęgło lub synchronizatory lecą



kapalek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 985
Rejestracja: pn sie 07, 2006 13:44
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: kapalek » pn cze 11, 2007 16:33

fotele w gti 20jahre nie sa od recaro jak pisze ten koles w ogloszeniu...


nowe świerze fotki wnętrza - radio,vento tunel,zegary, nakładki alu od audi tt, polerka wydechu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1986712#1986712

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości