Podłaczenie pilota pod centralny zamek! pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

radek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 21:19
Lokalizacja: Jarosław okolice

Podłaczenie pilota pod centralny zamek! pomocy!

Post autor: radek73 » sob cze 09, 2007 21:50

Witam
PROSZĘ NIE KASOWAĆ bo nie znalazłem odpowiednika "szukajką" jak już temat był to chociaż podeślijcie linka.
VW golf 3 92r.
Zamek pneumatyczny
Czy ktoś by mógł mi podesłać jakiś schemat jak podłączyć sterownik do pilota pod pompkę centralnego zamka w golfiku 3 lub też poda nazwy wyprowadzeń tych przewodów.
kolega zakupił sterownik z pilotem który ma 4 przewody
2 to zasilanie a kolejne 2 to: 1 LOCK 2 UNLOCK na te przewody podawana
jest masa prze 3 sec. i teraz pod jakie przewody podpiąć je w bagażniku pod pompkę żeby centralny zamykał się z pilota.
Pomóżcie bo to prosto jest podłączyć ale nie jest prosto znaleźć wyprowadzenia.
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 22:01 przez radek73, łącznie zmieniany 1 raz.



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » sob cze 09, 2007 22:28

wiązka wychodząca z drzwi kierowcy:
kolor szary- LOCK
kolor zielony- UNLOCK
proste ?
Pozdro...


143@318 / 170@384 by Diagtronik

radek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 21:19
Lokalizacja: Jarosław okolice

Post autor: radek73 » sob cze 09, 2007 22:41

no nie tak proste na tych kablach pojawia sie + a mi na wyjściach sterownika pilota podaje - i do tego na domiar złego żeby otworzyć lub zamknąć (nie pamiętam) trzeba przekręcić 2 razy kluczyk czyli wysłać 2 razy sygnał...



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » sob cze 09, 2007 22:54

ktoś Ci naopowiadał głupot, wcale nie trzeba kręcić dwa razy.(chyba że jest rzeźba)
natomiast jeśli potrzebujesz minus to zastosuj dwa przekaźniki
Jaki w tym problem?


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 09, 2007 22:57

zwykle wystarczy raz, zależy od sytuacji. Trzeba zrobić 2 przerzutniki, znajdziesz szukajką z czego i jak. kable jak napisał -one- znajdziesz też przy pompce. Tylko nie wiem czy sterownik odbierze sygnał z pilota jak będzie pod blachą w bagażniku, trzeba sprawdzić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

radek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 21:19
Lokalizacja: Jarosław okolice

Post autor: radek73 » sob cze 09, 2007 23:05

panowie nikt mi nie na opowiadał jest tak że zamyka sie po 2 przekręceniach kluczyka i teraz sie boje że to nie wypali bo sterownik wysyła impuls 3 sec. zamontowanie przekaźników to pikuś tylko jak to nie będzie sie zamykać. czy to jest jakaś wada czytałem i niektórzy też tak mają że zamyka sie na 2 razy jak to obejść??

Co to znaczy rzeźba?? -ONE
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 23:07 przez radek73, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 09, 2007 23:13

Spoko. Jak normalnie używasz auto to wychodząc z niego przekręcasz kluczykiem raz i się zamyka no nie? Jak się pobawisz kilka razy to trzeba dwa razy. Sprawdź to. Jeśli masz jak piszę to nie masz problemu. Działanie sterownika imituje zamykanie z kluczyka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

radek73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 04, 2007 21:19
Lokalizacja: Jarosław okolice

Post autor: radek73 » ndz cze 10, 2007 00:10

no to chyba mamy problem bo sterownik na 3 sec a przy otwieraniu (już wiem) trzeba kluczykiem 2 razy przekręcić inaczej nie otworzy drzwi i jak to teraz zegrać bo stertownik jest najprostszy i nie można go programować. jak zrobić żeby przy otwieraniu sterownik wysłał w przeciągu mniej niż 3 sec drugi impuls spotkaliście się z czymś takim?? może trzeba jakiś przerywacz do przekaźnika....



-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » ndz cze 10, 2007 00:27

radek73 pisze:Co to znaczy rzeźba?? -ONE
to znaczy domorosłe przeróbki :bajer:
natomiast to że czasem zamyka się po dwóch przekręceniach kluczyka dzieje się tylko wtedy gdy brak fabrycznego centralnego zamka, a mechaniczny(manualny) jest już zużyty.
Zużycie polega na powiększonym luzie w połączeniu klamka - zamek ,wtedy jeden ruch kluczyka nie wciąga rygla do końca, trzeba to powtarzać dwa lub trzy razy.
Przy dokładanych siłownikach elektrycznych też jest ten problem gdyż spięte są one z ryglem (a on musi wykonać cały ruch by zablokować zamek).
Natomiast oryginalny pneumatyk sterowany jest mikro włącznikiem umiejscowionym w klamce tuż przy bębenku, i tak naprawdę nie jest potrzebne mechaniczne połączenie kluczyka z zamkiem by zamknąć auto.
Myślę że dokładnie wyjaśniłem Ci w czym tkwi problem , a te trzy sekundy spokojnie wystarczą by wysterować pompkę centralnego.(jej wystarczy impuls,będzie pracować aż dociągnie wszystkie zamki)
Pozdro..


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz cze 10, 2007 11:46

-one- pisze:Myślę że dokładnie wyjaśniłem Ci w czym tkwi problem , a te trzy sekundy spokojnie wystarczą by wysterować pompkę centralnego.(jej wystarczy impuls,będzie pracować aż dociągnie wszystkie zamki)
Pozdro..
Ja mysle, ze troche namieszales.

Myslisz ze potrzebny jest dlugi impuls ? Ciekawe do czego ? Jak zamykasz to tez trzymasz 3 sekundy przekrecony kluczyk ?
Wystarczy jeden krotki impuls a elektronika przy pomce zrobi dalej swoje :bajer:
radek73 pisze:panowie nikt mi nie na opowiadał jest tak że zamyka sie po 2 przekręceniach kluczyka i teraz sie boje że to nie wypali bo sterownik wysyła impuls 3 sec. zamontowanie przekaźników to pikuś tylko jak to nie będzie sie zamykać. czy to jest jakaś wada czytałem i niektórzy też tak mają że zamyka sie na 2 razy jak to obejść??
Co do podwojnego krecenia kojarzy mi sie to tylko z jedna rzecza, choc nie wszystko tu pasi.
Mianowicie: Jest taka opcja ze fabryczny central jest przystosowany do otwirania tylko jednych dzrzi.
Raz do konca, dzrzwi otawarte mechanicznie a reszta nie (pompka nie startuje).
Dwa razy o 45* - centralny otwiera wszystko.

Tylko ze zamykanie powinno dzialac tak samo jak w normalnym ustawieniu :-k

Zeby central dzialal tak j/w trzeba wypiac jedna mase (pin nr 8) z kostki przy pompce.
Sprawdz czy u Ciebie nie jest przypadkiem wypieta...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » ndz cze 10, 2007 13:28

Ja mysle, ze troche namieszales.
A ja myślę że nie namieszałem,
proponuję jeszcze raz wczytaj się a znajdziesz prawidłowy sens tekstu.
przecież wyraźnie napisałem że pompce wystarczy impuls tzn. wystarczy ją wyzwolić by pracowała, więc trzy sekundy to dużo za dużo. Taki czas przewidziany jest do siłowników elektrycznych. :bajer:


143@318 / 170@384 by Diagtronik

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 10, 2007 13:51

-one- pisze:więc trzy sekundy to dużo za dużo.
za dużo nie znaczy źle w tym przypadku, nic się z tego powodu nie zepsuje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

-one-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 22:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: -one- » ndz cze 10, 2007 14:09

Paweł Marek pisze:
-one- pisze:więc trzy sekundy to dużo za dużo.
za dużo nie znaczy źle w tym przypadku, nic się z tego powodu nie zepsuje.
Ależ oczywiście, dzięki za precyzję :wink:


143@318 / 170@384 by Diagtronik

brooklyn525
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 04, 2006 19:39
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: brooklyn525 » ndz cze 10, 2007 16:13

mam pytanko pokieruje mnie ktoś krok po kroku jak podłaczyć tego pilota co jest w linku w sumie jest 12 kabli do podłaczenia (Golf Mk3 1.6 benzyna)

http://www.allegro.pl/item198668052_uni ... gacze.html dostałem do niego instrukcje ale tam nie pisze jak to zrobić i pod jakie kable podłaczyć
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2007 16:13 przez brooklyn525, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości