Klimatyzacja nie dziala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 18:27
Lokalizacja: Szczecin

Klimatyzacja nie dziala

Post autor: szalek » śr kwie 18, 2007 22:49

Witam wszystkich .

Mam pytanko , kupiłem golfa 98 r z Niemiec z oryginalnym przebiegiem 50 000, stan naprawde super , ale zrobiło sie ciepło włączam klimatyzację ( climatronic ) a tu nic .
Na wyświetlaczu nie pojawiają sie zadne kody czy błędy . Przed kupnem podłaczałem całe auto pod komputer i nic nie wykazało - co to może być ? golfem jezdziła starsza pani wiec może nie ma freonu , nie wiem - pomocy !

Szalek
Ostatnio zmieniony sob cze 09, 2007 16:05 przez szalek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kosmot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kosmot » śr kwie 18, 2007 22:56

w układzie klimatyzacji nie ma teraz freonu ale to szczegół :bajer: propozycja sprawdzenia czy masz wogóle czynnik w ukł klimatyzacji łatwo sprawdzić jeśli nie to napełnić najlepiej z kontrastem na wszelki wypadek jakby była nieszczelność ja bym od tego zaczął

pozdrawiam


1.montaż wspomagania - wykonane
2.wymiana lamp przód na cleary - wykonane
3.wymiana atrapy bez znaczka - wykonane
4.wymiana lamp tył na cleary - wykonane
5.szeroki zderzak przód - wykonane
6.centralny zamek - wykonane
7.zegary z obrotomierzem - :(
8. przyciemniane szyby - :(
9.alufelgi - :(

greg

Post autor: greg » śr kwie 18, 2007 22:59

Zapłon wyłączony. Nacisnąć rónocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +]

By wywołać pamięć błędów w climatronicu należy nacisnąć i przytrzymać na dłużej niż 3 sekundy guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON]. Po lewej stronie zobaczymy liczbę trzycyfrową a po prawej liczbę 00. Poprzez naciśnięcie guzika [temperatura +] przełączamy do następnego błędu. Gdy z lewej strony pojawi się kod 000 znaczy, że nie ma więcej błędów. Przytrzymując guzik [ECON] na dłużej niż 3 sekundy czyścimy pamięć błędów. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do normalnego trybu climatronica



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » sob cze 09, 2007 13:21

a gdzie potem te kody błędów przetłumaczyć na polski język, żeby wiedzieć co tak na prawdę jest problemem. .. ?


<niedozwolony podpis>

2004
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 31, 2007 19:28
Lokalizacja: Swiat

Post autor: 2004 » sob cze 09, 2007 21:30

Witam
greg, mam pytanie moze znasz wiecej ukrytych funkcji w clinatronicu? jezeli tak bardzo bym cie prosił o podanie (mam Golfa v z climatronic, własnie sobie sprawdziłem "Twoim sposobem" i pokazalo mi " io " po obydwu stronach wyswietlacza, mysle ze nie mam zadnych błedow.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » sob cze 09, 2007 22:50

ympans, 2004, więcej ukrytych funkcji jest opisanych na forum passtata dziale passata b5



Awatar użytkownika
S1BART1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 20:25
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: Klimatyzacja nie dziala

Post autor: S1BART1 » ndz cze 10, 2007 08:52

szalek pisze:Witam wszystkich .

Mam pytanko , kupiłem golfa 98 r z Niemiec z oryginalnym przebiegiem 50 000, stan naprawde super , ale zrobiło sie ciepło włączam klimatyzację ( climatronic ) a tu nic .
Na wyświetlaczu nie pojawiają sie zadne kody czy błędy . Przed kupnem podłaczałem całe auto pod komputer i nic nie wykazało - co to może być ? golfem jezdziła starsza pani wiec może nie ma freonu , nie wiem - pomocy !

Szalek
Ja na Twoim miejscu zaczal bym od sprawdzenia ile jest gazu w ukladzie (R134a)Jesli jest za malo klima nie wlaczy sie,Mozesz rowniez sprawdzic bezpieczniki ,moze ktorys polecial
Przy nabijaniu klimy poprosil bym goscia zeby dolal do oleju zielony barwnik (jest to srodek ktory przy swietle ultrafioletowym pomaga znalesc nieszczelnosc ukladu klimatyzacji)Swego czasu pracowalem w warsztacie samochodowym i przy kazdym nabijaniu dolewalismy taki srodek -rzeczywiscie nie raz pomogl trafic w kilka minut w miejsce nieszczelnosci.Koszt nabicia wacha sie miedzy 100-200PLN w zaleznosci ile gazu wchodzi do ukladu i ile gosc chce zarobic.Niektorzy mechanicy stosuja zasade dobijania gazu-niema czegos takiego poniewaz nigdy niewiadomo ile jest gazu w ukladzie i mozna dobic za duzo lub za malo.Aby pozadnie to zrobic nalezy caly gaz spuscic do uzadzenia ktore nabija klime ,zrobic proznie(rowniez dowiemy sie co nieco o szczelnosci ukladu klimy)i na koniec wtloczyc wlasciwa ilosc gazu wraz z olejem i barwnikiem (tak to wygladalo w naszej firmie mniej wiecej i nigdy nie bylo zadnych problemow z klientami)

Zycze powodzenia i chlodnych dni w autku w wakacyjne upaly



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 447 gości