Pytanie o skrzynię biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Pytanie o skrzynię biegów

Post autor: upel » śr cze 06, 2007 22:29

Witam serdecznie :) Jestem tu nowy, a więc przy okazji się przywitam ze wszystkimi :kufel:
Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Golfa MK3 1.4 i wymieniłem już sobie wszystkie paski, oleje itp...
Nurtuje mnie tylko jedna rzecz... Na wolnych obrotach, jak jest otwarta maska to słyszę takie lekkie stukanie przy skrzyni biegów... jak wcisnę sprzęgło to jest cicho, a jak puszcze to znowu lekko słychać... głośne to nie jest, bo słychać przy otwartej masce i na ciepłym silniku, bo wtedy ciszej chodzi... co to może być i czy jest to groźne? Czy można z tym jeździć?

Na zimnym silniku też biegi wchodzą bardzo leciutko, jednym palcem latam po wszystkich biegach, ale na ciepłym już troszkę gorzej wchodzi 1 i 3... Dlaczego tak jest i jak to można usunąć..?

Czasem też jak gwałtownie dodaje gazu czy puszczam, ale to jest wszystko na obrotach wyższych, gdzieś tak pewnie od 3 tys. to przy naciskaniu i puszczaniu gazu lewarek skrzyni biegów ma lekkie, ale widoczne ruchy w tył i przód, czy to coś się dzieje czy nie?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi i jakieś podsumowanie mojej skrzyni biegów, bo nie mam obecnie za dużo pieniędzy na jakieś remonty, bo i kupno samochodu i teraz te wymiany wszystkich płynów (w skrzyni biegów nie było nic ruszane), pasków i klocków, czy jest to poważne?



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » śr cze 06, 2007 22:37

Na wolnych obrotach, jak jest otwarta maska to słyszę takie lekkie stukanie przy skrzyni biegów... jak wcisnę sprzęgło to jest cicho, a jak puszcze to znowu lekko słychać... głośne to nie jest, bo słychać przy otwartej masce i na ciepłym silniku, bo wtedy ciszej chodzi...
moze docisk lub łożysko oporowe (jak wymieniac to tylko w komplecie z tarczą - ok 350 pln)
Na zimnym silniku też biegi wchodzą bardzo leciutko, jednym palcem latam po wszystkich biegach, ale na ciepłym już troszkę gorzej wchodzi 1 i 3...
mozna wymienic olej w skrzyni lub podregulowac ramię wybieraka biegów w komorze silnika (nowy olej ok 120 pln)
Czasem też jak gwałtownie dodaje gazu czy puszczam, ale to jest wszystko na obrotach wyższych, gdzieś tak pewnie od 3 tys. to przy naciskaniu i puszczaniu gazu lewarek skrzyni biegów ma lekkie, ale widoczne ruchy w tył i przód, czy to coś się dzieje czy nie?
nie


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » śr cze 06, 2007 22:46

Witam.

Ten dzwięk co słychać na wolnych obrotach to łożysko oporowe obija się o docisk sprzęgła (to dość częsty przypadek).
Zabardzo nie masz się czym przejmować, gorzej by było, gdyby po wciśnięciu sprzęgła zaczynało wyć wtedy łożysko do wymiany.
Jeżeli chodzi o 1 i 3 to dziwne bo przeważnie na zimnym wchodzą gorzej. Proponował bym Ci posprawdzać czy masz dobry poziom oleju, ewentualnie go zmienić, oraz poczyścić mechanizm wybierania biegów przy skrzyni.
Jeśli Ci przy wrzucaniu nic nie zgrzyta to powinno być wszystko OK.

Powodzenia.



Bartosz_J
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 23, 2007 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bartosz_J » śr cze 06, 2007 22:59

Właśnie miałem robić nowy temat ale podepne sie pod ten. Mam bardzo podobnie jak u kolegi z tym ze na zimnym silniku biegi czasem wchodzą ciężko oraz na ciepłym wchodzą momentami strasznie ciężko (naprawde musze użyć siły). Dzisiaj miałem przedziwną sytuacje ze biegi 2,3,4 wchodziły na siłe (przy jeździe na postoju wchodzą lekko) a bieg 5 wogóle nie chciał wejść tylko było słychać zgrzytanie. Jechałem kilka km na 4 biegu zwolniłem zredukowałem do 2 (na siłe ją wbiłem) a następnie samo sie wszystko naprawiło i wszystkie biegi wchodzą lekko. Strasznie dziwne to jest dla mnie. Co o tym myślicie ??



upel pisze: Na wolnych obrotach, jak jest otwarta maska to słyszę takie lekkie stukanie przy skrzyni biegów... jak wcisnę sprzęgło to jest cicho, a jak puszcze to znowu lekko słychać... głośne to nie jest, bo słychać przy otwartej masce i na ciepłym silniku, bo wtedy ciszej chodzi... co to może być i czy jest to groźne? Czy można z tym jeździć?
Mam to samo też w 1.4. Jeden mechanik powiedział ze "ten model tak ma" i nic sie z tym nie zrobi ale drugi powiedział ze tam jest jakieś sprzęgiełko, łożysko czy jakoś tak które po czasie sie zużywa ale nie jest pewien czy to jest to. Koszt naprawy wycenił na ok 30 zł tylko że nie miał czasu :/ bo on nie prowadzi zakładu tylko robi u siebie w garażu.

djtom pisze:mozna wymienic olej w skrzyni lub podregulowac ramię wybieraka biegów w komorze silnika (nowy olej ok 120 pln)
Z tego co czytałem to w Golfach nie wymienia sie plynu tylko dolewa ubytki ?
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2007 23:11 przez Bartosz_J, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 06, 2007 23:06

No nie wiem, ja miałem takie stukania przy puszczonym sprzęgle, na luzie i wszystkich biegach(co prawda inna skrzynka). Poszło zgodnie z prognozą koleg i z forum łożysko wałeczkowe jakieś tam, nie znam się na tym dokładnie. Łożysko kosztowało ok 60 zeta, ale łącznie z robocizną, wymianą simeringów na wale korbowym i w skrzyni oraz profilaktycznie jakiegoś tam taniego łożyska, wymiana oleju wyszło mnie to blisko 7 stów, teraz jes cichutko i mechanik powiedział że dobrze że na czas przyjechałem bo skutki mogłyby być straszne. A do mojego auta (2.0) skrzynkę zdrową ciężko dostać
Ostatnio zmieniony śr cze 06, 2007 23:08 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » śr cze 06, 2007 23:09

No właśnie mi też jeden mechanik mówił, że to pukanie to standard i nie ma co się przejmować... Jeśli chodzi o biegi to na postoju raczej też wszystko chodzi elegancko, tylko w sumie problemem jest to, że na zimnym wszystko gra na ciepłym już chodzą gorzej i to czuć...


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Bartosz_J
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 23, 2007 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bartosz_J » śr cze 06, 2007 23:14

upel pisze:na zimnym wszystko gra na ciepłym już chodzą gorzej i to czuć...
Mi zazwyczaj na zimnym też wszystko gra a na ciepłym jest ciężej a czasem bardzo ciężko. Ale dzisiaj pierwszy raz miałem takie coś ze 5 bieg wogóle nie chciał wejść a po kilku km wszystko wchodziło bardzo lekko i po czasie zaczęły wchodzić ciężej czyli tak jak zawsze.



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » śr cze 06, 2007 23:20

u mnie też lekko się coś telepie w skrzynce biegów na puszczonym sprzęgle
z tego co się wywiedziałem łożysko kosztuje grosze i mozna je wymienić po zdjęciu lewego koła


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 06, 2007 23:28

marek2907 pisze:z tego co się wywiedziałem łożysko kosztuje grosze i mozna je wymienić po zdjęciu lewego koła
łozysko o którym piszę jest w środku, trzeba skrzynkę rozpołowić. Tobie ktoś zasugerował awarię wyciskowego, ono hałasuje na wciśniętym a nie puszczonym sprzęgle. Niestety nie ma tak lekko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw cze 07, 2007 08:23

Z tego co czytałem to w Golfach nie wymienia sie plynu tylko dolewa ubytki ?
źle czytałeś ;) niby vw nie zaleca w ogole wymieniac oleju w skrzynie ale jak ktoś ma ok 300000 to mozna sie o to pokusić.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Bartosz_J
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 23, 2007 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bartosz_J » czw cze 07, 2007 10:50

djtom pisze:źle czytałeś ;) niby vw nie zaleca w ogole wymieniac oleju w skrzynie ale jak ktoś ma ok 300000 to mozna sie o to pokusić.
Skoro vw nie zaleca tzn ze dobrze czytałem ;) Przebieg mam 198 kkm

Btw może ktoś wie co jest nie tak z moją skrzynią pomijając to klekotanie tylko czemu nie mogłem wbić 5 biegu a reszte biegów wchodzi na siłe ??



zbylok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 07, 2007 14:07
Lokalizacja: szczecin

Post autor: zbylok » czw cze 07, 2007 15:31

mam problem ze skrzynią biegów w jetta 1.3 benzyna 4 biegi.wykręciłemśrube od wodzików jak to naprawić bez demontażu skrzyni. ewentualnie prosił bym o schemat takiej skrzyni zbylok@o2.pl dzięki pilne



Bartosz_J
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt lut 23, 2007 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bartosz_J » pt cze 08, 2007 16:27

Wstępna diagnoza u mnie docisk sprzęgła poszedł. Wymiana wraz ze sprzęgłem ok 500 zł

Jakiej firmy sprzęgło polecacie ??
Ostatnio zmieniony pt cze 08, 2007 16:28 przez Bartosz_J, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości