engine control module blocked (17978 p1570) co to oznacza??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dexter121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 11, 2006 00:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

engine control module blocked (17978 p1570) co to oznacza??

Post autor: Dexter121 » wt cze 05, 2007 19:15

Witam mam taki problem że codziennie kasuje ten błąd a on znowu wyskakuje. Czy cos jest nie tak. Golf IV 1.6SR AKL



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » wt cze 05, 2007 19:54

zablokowany sterownik, może ktoś na zapalonym silniku grzebał przy wtyczkach szukaj przy immo
brak komunikacji lub uszkodzony inmobilaizer, możliwe że tylko sie rozkodował

Przyczyną usterki może być:

- próba uruchomienia silnika nieprawidłowym kluczykiem
- próby manipulacji
- zwarcie przewodu przesyłania danych
- błędne kodowanie
- usterka w systemie immobilizera
- uszkodzony lub nie działa komputer sterujący immobilizerem
- nastąpiła wymiana komputera sterującego bez dopasowania immobilizera
Skutki:

- silnika pracuje przez chwilę i zatrzymuje się
- miga lampka sygnalizacyjna rozgrzewania świec.

Sposoby na usunięcie usterki:

- dopasować komputer sterujący silnikiem do immobilizera
- sprawdzić instalację i sam immobilizer


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Dexter121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 11, 2006 00:33
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dexter121 » wt cze 05, 2007 20:03

Ja nie mam żadnych problemów z samochodem jak zapale to nie gaśnie i nie mruga żadna lampka tylko czasem nie wykrywa mi kluczyka bo jest juz wytarty.

Czy to może być powodem???

Czy musze podejmować jakieś kroki naprawcze.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt cze 05, 2007 21:14

Wytarty kluczyk nie ma nic wspólnego z imobilaizerem ,poprostu źle odczytuje pastylke[jego kod] lub też słaba komunikacja z kompem sprawdz czy nie wypada wtyczka przy stacyjce odchyl tą gume i powinno być widdać kabelek który idzie do tzw. cewki to duze czarne kółko przy stacyjce



nero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn paź 27, 2008 21:07
Lokalizacja: legionowo

Re: engine control module blocked (17978 p1570) co to oznacz

Post autor: nero » sob lis 15, 2008 09:20

Mam pytanie i bardzo prosze o pomoc mam problemy z odpalaniem przy zbyt dużej ilości prób wyskakuje mi kontrolka air bag po podłączeniu pod komputer wyskakuje błąd 17978 autoelektryk wyłączył błąd i powiedział że nic sie nie dzieje zmieniłam kluczyk bo ktoś mi tak podpowiedział i na parę dni zniknął problem z odpalaniem ale teraz znowu wróciło do normy
wczoraj najpierw zaświeciła sie poduszka a potem kontrolka "check" dzisiaj jade zobaczyć jaki to błąd. czy ktoś może mi podpowiedzieć co robić? Bo nie moge znaleźć żadnego autoelektryka który by mi powiedział o co chodzi dlaczego sa problemy z odpalaniem i dlaczego zapalają sie kontrolki. A i jeszcze jedno jak został podłączony do komputera poprzednim razem przy samej kontrolce air bag to w meni air bag nie było błędu tylko w meni silnik i nie wiadomo czemu akurat ta kontrolka sie zapaliła. Błagam o pomoc lub może znacie jakiegoś autoelektryka z legionowa, bo chyba zjeździłam juz wszystkich mozliwych i albo mówią że nic się nie dzieje albo że nie przyjmą do naprawy bo to zadużo czasu im sie zejdzie z robotą a im sie to nie opłaci.



Awatar użytkownika
SuperEgo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: śr paź 03, 2007 16:57
Lokalizacja: Szamotuły
Kontakt:

Post autor: SuperEgo » sob lut 21, 2009 23:33

Inspire napisał:
Sposoby na usunięcie usterki:

- dopasować komputer sterujący silnikiem do immobilizera
- sprawdzić instalację i sam immobilizer
Chciałbym się dowiedzieć czy wymienione powyżej czynności da się zrobić we własnym zakresie mając własny interfejs, jeśli tak to w jaki sposób tego dokonać?

Z góry dzięki za pomoc!!!


Moja Glfer:-)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2223965&sid=b19095292e9f6900894577361bad8113#2223965

pampol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 12:46
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: pampol » ndz lut 22, 2009 13:05

Immobilizer

Dopasowanie modułu wtryskowo-zapłonowego do immobilizera.

Czynność tę wykonujemy zawsze po wymianie modułu wtryskowo-zapłonowego lub po wymianie immobilizera.

Dla modeli z immobilizerem poza zestawem wskaźników.

V.A.G. 1551/52
Funkcja 25 — immobilizer
Funkcja 10 — dopasowanie
Kanał- 00
Funkcja 06 — koniec

Dla modeli z immobilizerem w zestawie wskaźników

V.A.G. 1551/52
Funkcja 17 - zestaw wskaźników
Funkcja 10 - dopasowanie
Kanał-00 Funkcja 06 – koniec

Uwaga
Sprawdzenie czy system akceptuje kluczyki.
Funkcja 17 -> Funkcja 08 -> kanał 022 -> pozycja 3
Po przekręceniu klucza na tej pozycji musi być „1”. Jeśli jest „0” to znaczy że nie akceptuje transpondera. Na drugiej pozycji jest stan obwodu pętli czytającej, też musi być wartość „1”.
Da rade zrobic samemu vagiem.

Ja mam taki problem, ze po dopasowaniu imo dziala tylko chwile.
2, 3 odpalenia i mozna odpalac kluczem bez pastylki, miga tylko lampka od imo.
Wie ktos moze jak to rozgryzc?



greg

Post autor: greg » ndz lut 22, 2009 15:19

pampol pisze:2, 3 odpalenia i mozna odpalac kluczem bez pastylki, miga tylko lampka od imo.
Wie ktos moze jak to rozgryzc?
wina pętli - a pomiędzy kolejnymi odpaleniami odczekać musisz żeby immo w kompie załapało - bo tak to wyjmiesz jeden kluczyk wsadzisz inny i pomimo ze nei jest dopasowany to auto odpali



dziqs85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 19, 2010 14:37
Lokalizacja: Wroclaw

Dokladnie to samo..

Post autor: dziqs85 » pt lut 19, 2010 14:43

mam dokladnie ten sam problem, sprawdzilem vagiem i wyskakuje 17978 blad, sprawdzam msg. blockc na 22 kanale i drugie pole wynosi 0! Czyli co, petla do kosza? Czy tez jest jeszcze na to jakas metoda? Dodam ze problem pojawia sie zawsze po deszczu i mimo skasowania bledu ciagle powraca. Gdy bylo sucho i skasowalem to tydzien czasu jezdzilem i bylo ok. Czy jakis styk moze nie laczyc?tzn sprawdzilem kabel wchodzacy do petli i tu raczej ok, z tym ze dalej idzie on gdzies za licznik, czyli pewnie tam gdzies jest kostka tak? dodam ze to seat toledo II 99r
Co wy na to panowie?

[ Dodano: 19 Lut 2010 17:57 ]
a wiec?? czy ta petla jest do wywalenia czy sprobowac dostac sie za licznik i tam jeszcze sprawdzic?? co myslicie??



greg

Post autor: greg » sob mar 27, 2010 15:48

ponieważ dzisiaj naprawiałem auto po takim błędzie- przyczyną może byc też licznik - pomogła dopiero wymiana licznika (wcześniej dioda immo gasła po przekręceniu stacyjki, a błąd pojawiał się tylko w sterowniku silnika). Wsadziłem ine zegary ponownie dopasowałem kluczyki i auto chodzi. Wsadziłem stare zegary, dopasowałem kluczyki i auto nie odpala - zegary chyba zdechły



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości