Rzuca mi autem na dziurach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Rzuca mi autem na dziurach

Post autor: Kavior » wt cze 05, 2007 07:07

Witam Wszystkich
Od kilku tygodni zauwazyłem ze coraz gorzej prowadzi mi sie moja polowke, szczegolnie na gorszych dziurawych drogach ktorych u nas nie brakuje :grrr: Auto dosłownie poskakuje i stało sie twardsze. Kilka miesiecy temu zmieniłem wszystkie gumy na wachaczach, gałki,sworznie i amortyzatory i ustawiłem zbieznosc i autko super sie prowadziło. Kilka tygodni temu zmieniałem łozysko w przednim prawym kole i po tej wymianie pojechałem kolejny raz na zbieznosc bo nawet przy najmniejszej nierownosci wyszarpywało mi kierownice z rak. Gosc ustawił i jest lepiej ale auto tak jak pisałem wyzej jest twarde i poskakuje mi na dziurach i nierównosciach. Co sie stało ? Zbieznosc gosc ustawił ok bo mam wydruk. Juz sam nie wiem co sie stało a taka jazda coraz bardziej mnie meczy. Czy np zauzyte amory z tyłu lub tuleje na belce moga dac taki efekt bo przod jest praktycznie cały nowy.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt cze 05, 2007 07:26

Kavior pisze:Czy np zauzyte amory z tyłu lub tuleje na belce moga dac taki efekt bo przod jest praktycznie cały nowy.
Tak , przy zuzytych amortyzatorach + wyrobione tuleje jak najbardziej bedzie Ci żucało autem. A co Ci powiedzieli jak ustawiałes zbiezność ??? Nie sprawdzał tyłu???
Aha jak masz wyrobione tulejki to na zakretach tył autka bedzie uciekał na bok.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt cze 05, 2007 07:43

Kavior pisze:Czy np zauzyte amory z tyłu lub tuleje na belce moga dac taki efekt
JAK NAJBARDZIEJ mnie równiez tył wyprzedzał jak miałem walnięte tuleje tyl belki zwłaszcza na nierównosciach



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Rzuca mi autem na dziurach

Post autor: RobertP » wt cze 05, 2007 08:48

Kavior pisze:Czy np zauzyte amory z tyłu lub tuleje na belce moga dac taki efekt bo przod jest praktycznie cały nowy.
u mnie tuleje mniej ale amorki dawały taki efekt jazdy jak Ty opisałeś ....
rzucało tyłem, tył próbuje wyprzedzać przód i pięknie buja/pompuje tył auta :grin: :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » wt cze 05, 2007 09:41

Wymiana tych tuleji to przechlapana sprawa.. przy okazji "fachowcy" potrafią i hamulce zepsuć.. :kac:



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt cze 05, 2007 13:23

Jak robiłem zbieżność to tyłu wogle nie regulowali a na moje pytanie czy nic sie tam nie ustawia stwierdzili że nie. Tak było w dwóch warsztatach bo za kazdym razem robiłem w innym miejscu zbieznosc. Czy to prawda że tyłu się wogóle nie ustawia ?
W takim razie czeka mnie wymiana amorów i tulejek. Znalazłem gościa który ma ręczną prase więc obejdzie sie bez sciągania całej belki. Koszt takiego zabiegu to 120zł + tuleje a amory sobie sam zmienie. Zastanawia mnie tylko dlaczego auto jest taki twarde ? Jeszcze dwa, trzy miesiace temu autko tak super sie prowadziło a teraz to porażka. Z przodu załozyłem amory KYB olejowe i na tył takie same założe bo nie lubie twardego zawieszenia.



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » wt cze 05, 2007 15:11

sq8bwh pisze:Wymiana tych tuleji to przechlapana sprawa.. przy okazji "fachowcy" potrafią i hamulce zepsuć..
nie no , bez przesady, żeby zepsuć hamulce to musi być naprawdę mechanik totalnie nie znający się na rzeczy i używający do wszystkiego młotka, sporo było już na forum o wymianie tulei - warto poczytać :bigok:



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » wt cze 05, 2007 18:25

Mi to nie grozi bo sobie sam w dwóch samochodach zmieniałem ale kolega oddał do tzw. "dobrego" mechaniora i niestety samoregulator już nie działał jak wcześniej.. Także 2x bym się zastanowił komu oddać auta na wynianę tulejek.. :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości