VAG nie połaczy sie z komputerem auta.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

VAG nie połaczy sie z komputerem auta.

Post autor: cylinder » wt cze 05, 2007 13:21

byłem dzisiaj u mechanika w celu podiecia auta pod vag, usuniecia komunikatu serwis i odczytania błedów jezeli takiez sa. Co sie okazało vag nie połaczy sie z kompem. mechanik powiedzał ze mam uszkodzona siec w aucie i zeby to naprawic to trzeba poswiecic duzo czasu w celu odszukania który kabelek sie przepalił. Powiedzał ze jedna z głównych przyczyn tej awari jest to ze poprzedni włascicel zle podpiał radio samochodowe. czy to prawda ze tak jest. co teraz zrobic.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » wt cze 05, 2007 15:21

Podjedz najpierw do kogos innego sie podpiac.. Jakim sprzetem gosc dysponowal?

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt cze 05, 2007 23:09

Gitner pisze:Podjedz najpierw do kogos innego sie podpiac
Dokładnie!
Niech ktoś to jeszcze to potwierdzi. Może mechanik sam miał uszkodzoną jakąś sieć?
Ostatnio zmieniony wt cze 05, 2007 23:09 przez kiss, łącznie zmieniany 1 raz.



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » wt cze 05, 2007 23:26

Ale masz mechanika. Złącze ODB czy ODB2 czy jakie inne tam masz ma w jakiś tam sposób doprowadzone przewody z ECU. Ściągnij sobie rozpiskę od Twojego złącza, wyjmij je i zobacz czy się pokrywa z tym co masz w aucie. Być może poprzedni właściciel je pozamieniał żeby mu nie skubnęli auta rozkodowując immo. Po drugie primo mechanik to nie elektronik i być może miał żle skonfigurowany soft, fejs itd. Myślę że temat ugryziesz sam bez speców od czarnej magii :) Kable napewno się nie poprzepalały, a z tym radiem to jakaś niezła ściema.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr cze 06, 2007 01:52

Radio raczej nie ma wpływu na ECU ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » śr cze 06, 2007 11:01

oj kiepski ten mechanik chyba miał przestarzały sprzęt kup sobie książkę golf i bora tam jest napisane jak wykasowywać inspekcję od seriwsu i wiele innych ciekawych porad


nigdy nie mów nigdy:)

Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » śr cze 06, 2007 12:03

Co do mechanika to byłem u niego pierwszy raz nawet nie wiedzałem ze podpina kompa. okazało sie ze tak a koszt tego to 30 zł. troche mało pomyslałem ale cóz moze akurat. Podpiął kablem taki zielony komputer i nic cos zaczeło skanowac, ale zachwile mi mówi ze sie nie połaczył i to moze byc siec przepalona. Nic za to niechciał, wiec pojechałem do domu troche zdenerwowany bo pomyslałem ze znowu cos w tym moim autku jest zpieprzone. W domu przeglądnołem forum i znalałem jak usunac wyswietlanie napisu serwis w aucie i usunołem go recznie.
Co do innych błedów to wsumie niewiem czy sa ale pasowało by sprawdzic, pojade do innego warsztatu.
A co do pytan to gdzie to szukac jak to szukac i gdzie potem sprawdzic pytanie do stempla 72



stempel72
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: stempel72 » śr cze 06, 2007 16:04

Jak pojedziesz do innego warsztatu i też będzie lipa to będziemy się martwić póżniej co i jak z tym fantem zrobić.


VR6 + STAG 300

Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » śr cze 06, 2007 18:46

ZMIENNIK1313 pisze:oj kiepski ten mechanik chyba miał przestarzały sprzęt kup sobie książkę golf i bora tam jest napisane jak wykasowywać inspekcję od seriwsu i wiele innych ciekawych porad
Jak usunąć inspekcję to nawet w oryginalnej książce z VW podają - ale zawsze na końcu pisze "najlepiej skontaktuj się z autoryzowanym serwisem" :rotfl: tylko po to że oni pokręcą kluczykiem wcisną dwa razy kasownik i wezmą np 30zl za nic ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » pt cze 15, 2007 20:10

Witam, też miałem taki problem, że nie można było połączyć się z komputerem. Okazało się, że facet który podłączał mi alarm oraz zakładał wzmacniacz antenowy do radia coś tam pomieszał właśnie przy wzmacniaczu. Całe szczęście, że musiałem podpiąć się pod kompa zaraz po nim, bo wtedy się dowiedziałem o braku połączenia z kompem. On się oczywiście upierał, że to nie jego wina, ale inny elektronik ( notabene jego znajomy) stwierdził na 100%, że to on zawinił. Oczywiście naprawił to na koszt tego pierwszego, ale co mnie to nerwów kosztowało......



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » pt cze 15, 2007 20:32

powien szczerze ze ja tez zakładalem alarm u fachowca i moze wtedy gosc mógł cos namieszac. Narazie mam sesje egzaminacyjna ale jak tylko sie uporam z nia to zaraz jade podpiac go jeszcze raz gdzie inndziej

[ Dodano: 15 Cze 2007 20:37 ]
teraz jestem na etapie sprawdzenia ile mi pali ta bestia, bo cus mi sie wydaje ze za duzo łyka jak na moja ekonomiczna jazde.
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2007 20:34 przez cylinder, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości